Regionális kiemelt: a nagyot hajrázó NKE lett a befutó

Az NKE a hajrában sorra nyerte meccseit, így "lehajrázva" riválisait, végül a bajnokságot is megnyerte.

Végig kiélezett, nagy harc folyt az elsőségért a regionális kiemelt Budapest-bajnokságban. A hajrában a Student rangadón legyőzte a MAFC-Martos csapatát, az NKE viszont a finisben sorra nyerte meccseit, így "lehajrázva" riválisait, végül a bajnokságot is megnyerte.

Hiába adta Szijj Norbert (16/6) és Budai Levente (15/3) személyében a mezőny két messze legeredményesebb játékosát a vendéglátó Budafok B, az első három negyedet egységes csapatjátékával uralva Garai Gergő (10/6), valamint Fülöp Levente és Ribánszki Miklós (10-10) vezérletével magabiztos, 66-45-ös győzelmet aratott az NKE SE.
A teljes dobólista ide kattintva érhető el!

Bár Zsurek Lajos (27/12) volt messze a mezőny legeredményesebb játékosa, és Perczel Zoltán (14), valamint Szondi Bence (12) is 10 pont fölé jutott, csak a 2. negyedet tudta megnyerni, így végül 66-56-ra kikapott a Budai IX. Öregfiúk a DMTK Haraszti Sasok együttesétől.

A kiegyenlített első félidőt követően a másodikban egyértelműen irányítva a játékot a Bubcsó Kristóf (21/18)-Garai G. (13/12)-Ribánszki M. (13) trió vezetésével az NKE 73-55-re verte az elsősorban Kiss Dániel (25/12), valamint Furján Ferenc és Várkonyi Tamás (10-10) eredményességére építő Toldy Vízivárosi Hódok csapatát.

Nem veszített negyedet, így elsősorban Takács Gergely (25/6), Arató Balázs (18/6), Tápai Attila (15/3) és Reszeli Soós Gábor (12) ponterőssége révén a Józsefváros A magabiztos, 95-70-es győzelmet aratott a Major Ádám (21), Glavatity Dénes (20/6), Tigyi Ottó (12) és Nitsch Gergely (11) vezette Budafok A otthonában.

Elsősorban Molnár István (16/15), Mindler István (16/12), Hensch Norbert (11) és Jászay Miklós (10) jóvoltából a három negyeden át nagy fölényben játszó MAFC-Martos simán, 79-56-ra nyert a Madar Márton (19/15), Mészáros Áron (12) és Vámosi Lóránt (10/3) találataira alapozó Öreg Kaszások ellen.

A nyitó és a záró negyedben nagy fölényben játszva a Student Bognár Kristóf (21/3), Ambrusz Ákos (16), Selmeczi János (14), Pálfy Máté (13/3), Szilágyi Gábor (12/3) és Fuchs Máté (10) vezérletével biztos, 101-64-es győzelmet aratott a Kénesi Szabolcs (22)-Báthory Gergely (13/3) kettős vezette BLF Palota A otthonában.

Óriási hullámzásokkal tarkított, küzdelmes összecsapáson úgy győzött 54-53-ra a Brunner Brúnó (14/6)-Kelemen Zoltán (14) duó vezette vendéglátó Maccabi a KKS ellen, hogy csupán egyetlen - jelesül a második - negyedet nyert meg, igaz azt 25-5-re. A vendégektől Bódy Gábor (18/15) és Vígh Balázs (11/9) jutottak 10 pont fölé.

Az első félidőben még jól tartotta magát a Kénesi Sz. (26/6)-Ruska Norbert (13/3), Turóczi Róbert (13)-Báthory G. (12) kvartett vezette BLF Palota A a DMTK Haraszti Sasok otthonában, de a szünet után fölényben játszó hazaiak végül fölényesen, 100-71-re győztek.

Minden negyedet megnyerve Arató B. (20), Takács G. (18/3), Jánosi Ádám (11/3) és Takács Máté (10/3) találataira építve a Józsefváros fölényes, 86-32-es győzelmet aratott a Szondi B. (21) és Beszédes György (11/3) vezette, mindössze 5 játékossal felálló Budai XI. Öregfiúk otthonában.

Nem a védekezésről szólt a Toldy Vízivárosi Hódok-Budafok A összecsapás, amelyet az igen jó napot kifogó Glavatity D. (40/9), valamint Kozma Gábor (18/6), Major Á. (15) és Nitsch G. (10) eredményes játéka jóvoltából a Budafok A. 90-85-re győzött a Réger Tamás (24/12)-Fodor András (18/12)-Essősy Mátyás (13/9)-Várkonyi T. (13) kvartett vezette Toldy Vízivárosi Hódok otthonában.

Az első félidőben még jól tartotta magát a Hidegkút, de mivel a kosárszerzésben Péter Zsoltot (23) nagyon magára hagyták társai, a szünet után már nagy fölényben játszó NKE  a Garai G. (17/12)-Jánosi Soma (15/3)-Fülöp L. és -Petheő Gergely (10-10) kvartett vezérletével végül simán, 81-56-ra győzött.

A bajnoki elsőség végkimenetele szempontjából fontos rangadón 3 negyeden át úgy tűnt, Bartus Gergely (24/9), Jasper Wielling (15), Jászay Miklós (12/6) és Fekete-Nagy Ádám (10/3) eredményes játékára építve a MAFC-Martos tesz egy nagy lépést az elsőség megőrzése felé. A befejező etapban azonban óriási hajrát kivágva, a záró szakaszt 33-17-re nyerve Bognár K. (20/6), Szilágyi Gábor (18/3), Ambrusz Á. és Fuchs M. (12-12), valamint Selmeczi J. (11/3) vezérletével a vendéglátó Student megfordította, és végül 85-77-re megnyerte a rangadót.

Egy negyed után még minimális előnye volt a Brunner Brúnó-Fischer Bence (16/9-16/9) kettős vezette Maccabinak, ám a folytatásban egyértelműen a vendéglátó Hidegkút akarata érvényesült, amely Péter Zs. (16), Alessandro Gajaschi (15/9),és Somogyi András (14/12) ponterős játékára alapozva végül magabiztos, 78-53-as győzelmet aratott.

Negyedet sem veszítve győzött simán, 81-57-re Ribánszki M. (18), Garai G. (14/9), Petheő G. (14) és Jánosi S. (11/3) vezérletével az NKE a Furján F. (13)-Várkonyi T. (11) duó vezette Toldy Vízivárosi Hódok otthonában.

Három negyeden át kézben tartva az irányítást az Arató B. (17/3)-Soós András (15)-Takács G. (14/3)-Kiss János (10) kvartett vezetésével a Józsefváros közel 30 pont különbségű, 81-52-es győzelmet aratott a Mészáros Á. (17/3) és Németh Zs. (11/3) találataira "támaszkodó" Öreg Kaszások otthonában.

A két középső negyedben fölényben játszó KKS elsősorban Bódy G. (23/15), Kovács Domonkos (17/15), Benk András (12/3), Cserniczky Zsolt és Mendzsák László (10/6-10/6), valamint Bordás Vilmos (10) jóvoltából, összesen 15 hárompontos kosarat szerezve simán, 91-69-re verte a Zsurek L. (26/15), Szondi B. (15), Perczel Z. (14) és Beszédes Gy. (12/6) találataira építő Budai XI. Öregfiúk együttesét.

Az évad utolsó mérkőzésén a remek dobóformát kifogó Garai G. (24/21), valamint Bubcsó K. (12/6) és Jánosi S. (12) eredményessége révén az NKE minden negyedet megnyerve biztosan, 89-57-re győzött a Glavatiy D. (20/9)-Major Á., Nitsch G. (13-13) trió vezette Budafok A otthonában, s ezzel nemcsak a mérkőzést, a bajnokságot is megnyerte.

A bajnokság végeredménye, valamint az egyéni ranglisták itt érhetők el!