Regionális kiemelt bajnokság: a Budafok lett a "befutó"

Bár remekül hajrázott és sorra nyerte, többnyire nagy fölénnyel a mérkőzéseit a MAFC Martos együttese a regionális kiemelt Budapest-bajnokság hajrájában, az éllovas Budafok nem tette meg azt a "szívességet" neki, hogy hibázzon, hanem éppen a budafoki U20-as gárda elleni fordulatos "házi rangadón" a záró szakaszt még hátrányból kezdve megnyerve biztosította be bajnoki győzelmét.

Budafok - Dunaharaszti MTK 80-66

A 27-12-re megnyert 1. negyedre, egységes csapatmunkájára, azon belül pedig Busai Levente (16), Verbényi Kálmán (13), Tóth Viktor és Szijj Norbert (12/6-12/6) és Takács Péter (11/3) eredményességére építve győzte le a Budafok az elsősorban Bege Máté (17/6), Nagy Bálint (13/9) és Major Előd (13) pontjaiban bízó Dunaharaszti együttesét.

A mérkőzés adatai:

Ludovika SE - TFSE U20 54-55

A hullámzó játékot hozó első félidő után döntetlenre állt a Simon Kristóf (23/12)-Thomas Mattens (13/3) kettős vezette Ludovika és a nagyrészt Réti Gergely (20/6), Tombor Gergely (12/3) és Balsay István (12) kosaraira alapozó TF U20. Szünet után, végig nagy és kiélezett volt a küzdelem, s izgalmas végjátékban végül minimális különbségű vendégsiker született.

QPAC - Dunaharaszti MTK  105-70

Minden negyedet - a második etapot 36-15-re - megnyerve aratott Hyross László (27), Kovács Balázs (22/3), Tóth Máté (15/3), Vámosi Filip (11) és Kiss Dömötör (10) vezérletével 35 pontos győzelmet a QPAC a Major E. (21), Bege M. (12), Nagy B. (10/6) és Sándor Benedek (9/9) találataira támaszkodó Dunaharasztit.

SzPA HSE Legends - TFSE U20 94-105

Kosarakban gazdag találkozót nyertek meg a nyitó és a záró etapban mutatott jobb, pontosabb játékuknak, valamint Pozsik Zsombor (43/12), Régi G. (22/18) és Szlávik Bence (21/6) ponterősségének köszönhetően a TF-fiatalok a Köves Gedeon (30), Gacsályi Péter (16/6), Korompay Márk (16/3), Solymosi Dániel (13/6) és Boda János (10/6) kosaraira alapozó SzPA otthonában.

Budafok - Kiss Lenke KA 70-55

A páros negyedekben egyértelműen jobban játszva diadalmaskodott Tóth V. (24/15) és Takács P. (11) vezérletével a Budafok a leginkább Czibók Balázs (14) és Varga Ármin (10/6) pontjaiban bízó KLKA ellen.

Ludovika SE - Budavári SE 79-48

A szünetig megszerzett 20 pont fölötti vezetésére, valamint Jánosi Aurél (28/6), Simon K. (17/9) és Th. Mattens (12) eredményességére építve győzte le simán a Ludovika a Szőke Ferenc (25/6) és dr. Lőrinczy Mátyás (14/6) ponterősségében bízó Budavári SE gárdáját.

Budafok U20 - Toldy Vízivárosi hódok 67-61

Ellentétes félidők mérkőzésén a Bodorkos Richárd (13/3)-Szontagh Ábel (12)-Meizl Domonkos (11/9)-Schinogl Márton (11/3) kvartett vezette budafoki fiatalok 6 pontot megőrizve a szünetig szerzett 13 pontos előnyükből győzték le a Réger Tamás (24/3), Bóna Miklós (10) és Veréb László (9/6) kosaraira alapozó Toldy csapatát.

QPAC - Kőbánya Oldboys 77-68

Az első szakaszt 4 ponttal az esélyesebb, Makay Dániel (21/6) és Szemán Gábor (17) ponterős játékára építő Kőbánya. A záró etap előtt döntetlenre álltak a felek. Ennek első felében Nagy Gergő és Kovács B. (14-14), Hyross László (13) és Vámosi Filip (11/3) vezérletével a QPAC egy 19-7-es rohammal "döntő csapást" mért ellenfelére és remek 4. negyedével legyőzte azt.

MAFC Martos - Dunaharaszti MTK 86-62

A Bihari Máté (16)-Solti Dániel (11/6)-Koncz Bálint (11) trió vezette Martos a páratlan negyedekben hatékonyabban, eredményesebben kosarazva győzte le biztosan a Nagy B. (13/9), Seregély Balázs (13/3), Varga Máté (11/9) és Bege M. (11/3) találataira támaszkodó Dunaharasztit.

PSK Csepel - Ludovika SE 68-67

Ellentétes félidőket hozó találkozón a csepeliek remek kezdésüknek, valamint leginkább Kakucska Kristóf (19/6), Illés Bence (16) és Liga Tamás (10) kosarainak köszönhetően 15 pontos előnyt szereztek szünetig. A Ludovika elsősorban remek 3. negyede, valamint Th Mattens (26), Szabadi Szilveszter (14) és Jánosi Aurél (10/3) révén szorossá tette a találkozót, de az izgalmas végjátékból minimális különbséggel, de a csepeliek kerültek ki győztesen.

Kőbánya Oldboys - Dunaharaszti MTK 86-71

Az első 3 negyedben kézben tartva az irányítást győzte le Aranyi János (21/3), Szemán G. (20), Tápai Zsolt és Szidor Levente (12/3-12/3), valamint Makay D. (10/6) vezérletével a Kőbánya a veresége mértékén a záró etapban Bege M. (21/15), Major E. (11/3), Kardos András (10/6) és Nagy B. (9/9) jóvoltából elég sokat "kozmetikázó" Dunaharaszti csapatát.

SzPA HSE Legends - MAFC Martos 60-104

Végig nagy fölényben játszva győzte le a remek dobóformát kifogó Solti D. (25/21), valamint Bihari M. (23), Harsányi András (21), továbbá Hensch Norbert és Zimon Péter (14-14) eredményes játékával a Martos a Köves G. (19/3)-Solymosi D. (16/6)-Boda J. (12/6) trió vezette SzPA csapatát.

TFSE U20 - QPAC 82-88

A színvonalas, fordulatos összecsapáson 3 negyed után 2 ponttal még az extrát játszó Réti G. (39/30), valamint Pozsik Zs. (26/9) ponterősségére építő TF-fiatalok vezettek. A záró etapban azonban a csapatként "több lábon álló" QPAC Hyross L. (30), Kovács B. (16/3), Tóth M. (14/6) és Vámosi F. (10) vezérletével a maga javára fordította a találkozót.

Budavári SE - Kiss Lenke KA 34-55

A szünetig szerzett 18 pontos vezetésének, valamint nagyrészt Reich Dániel (23/3) és Czibók B. (12) kosarainak köszönhetően győzött a KLKA, hazai részről egyedül Tóth Márton (11) jutott 10 pont fölé.

Budafok U20 - Budafok 60-67

A bajnoki címről döntött a budafoki "házirangadó", amelyet remekül kezdett a Verbényi K. (17/3) és Tóth V. (16/6) kosaraira alapozó, "aranyra hajtó" "nagycsapat". A fiatalok azonban nem adták olcsón a bőrüket, Dormán Miklós (17/3), Szontagh Á. (11/3), Fehér Balázs (10/6), Meizl D. (9/9) és Bodorkos R. (9) jóvoltából a záró etap előtt átvették a vezetést. A 4. negyed első felét azonban 12-2-re nyerve eldöntötte a maga javára a mérkőzést, s bebiztosította bajnoki elsőségét a Budafok.

MAFC Martos - Budavári SE 107-46

Bihari M. (21/3), Vitályos Attila (13/3), Solti D. (12/12), Harsányi A. (12), Koncz B. (11/3), Kárpáti András (9/9) és Zimon P. (9/3) vezérletével végig nagy fölényben játszva diadalmaskodott a Martos. A vendégektől egyedül Szőke F. (15/3) jutott 10 pont fölé.

Kiss Lenke KA - Toldy Vízivárosi Hódok 69-82

Az első negyedet döntetlenre adva, a két középsőt szorosan, a záró etapot pedig 23-14-re nyerve tudott diadalmaskodni a Tóth Szabolcs (21/3)-Bóna M. (14/3)-Réger T. (14/3)-Fodor András (13/3) kvartett vezette Toldy a Varga Á. (26/9), Reich D. (22/6) és Reich Marcell (11) kosaraira alapozó KLKA otthonában.