Regionális kiemelt bajnokság: Botló élcsapatok

Több élcsapat, a MAFC-Martos és a Józsefváros is elszenvedett egy-egy váratlan vereséget szenvedett a férfi regionális kiemelt bajnokságban. A BLF hosszabbításban nyert a Maccabi otthonában.

Minden negyedet megnyerve a Bognár Márton (18/3), Selmeczi János (17/3), Fuchs Máté (12) trió vezette Student SE kerek 30 pontos, 74-44-es verést mért a Toldy Vízivárosi Hódok csapatára, amelyből Essősy Mátyás 15/12, Réger Tamás pedig 10/6 pontig jutott.

A teljes dobólista itt látható!

A 22-10-re megnyert második negyedére, továbbá elsősorban Benk András (22), Bencze Kevin (12) és Csernyiczky Zsolt (8/6) eredményes játékára építve a KKS 64-52-re győzött a Vámosi Lóránt (15/3), Mészáros Gergő, Szaló Balázs (11/3-11/3), valamint Vadász Ákos (10) vezette Öreg Kaszások otthonában.

Az első három negyedben fokozatosan növelve előnyét a Glavatity Dénes (16), Nitsch Gergely (12/3), Major Ádám (10) trió vezette Budafok A csapata ellen, Ribánszki Miklós (20), GaraI Gergő (16/9) és Petheő Gergely (10/3) vezérletével a vendéglátó NKE SE 69-54-győzelmet aratott.

Három negyeden át Szondi Bence (14), Beszédes György, Tóth Benjámin (12/6-12/6), valamint Zsurek Lajos (11/3) ponterőssége révén jól tartotta magát a MAFC Martos otthonábában a Budai XI. Öregfiúk, ám a záró etapban nagy fölényben játszva, a Jesper Wielling (24), Ágoston László (16/3), Vitályos Attila (12) trió vezette hazaiak végül 85-64-re nyertek.

A Takács Gergely (26/12) és Takács Máté (11) vezette Józsefváros csupán a második negyedben tudott egyenrangú ellenfele lenni a vendéglátó KKS csapatának, amely elsősorban a remek dobóformát kifogó Mendzsák László (26/21), valamint Bencze Kevin (24/6), Somogyi Zsolt (13) és Bencze Louis (12/3) ponterősségére alapozva fölényes, 95-63-as győzelmet aratott.

Fordulatos mérkőzésen, a jó dobóformát kifogó Jusztin Ádám (27/18), továbbá Brunner Brúnó (16/6) és Fórizs Balázs (13/9) vezérletével a második negyedben ellépett a vendéglátó Maccabi VAC a BLF Palota A csapatától. A záró etap elején fordítottak a Lipták András (17/3), Kénesi Szabolcs (15/6), Nagy Kristóf (12/3), Báthory Gergely (12), Bakondi János ötösfogat "húzta" vendégek, ám a végjátékban egy 5-0-lal a Maccabi visszaszerezte a vezetést. A rendes játékidő 4 BLF-ponttal és 66-66-os döntetlennel zárult. A hosszabbítás is fordulatos volt, Maccabi-triplával kezdődött, majd egy 6-1-gel visszavette a vezetést a BLF, de jött újabb 4 hazai pont, ám az erre dobott 5 BLF pontra csak 2-vel feleltek a hazaiak, így végül 77-75-ös BLF-sikerrel zárult a remek, fordulatokban és izgalmakban bővelkedő öszecsapás.

A két középső negyedben nagy fölényben játszva, a Németh Zsolt (29/12), Andics Gergely (22/15) duó ponterősségének köszönhetően az Öreg Kaszások magabiztos 86-68-as győzelmet aratott a vereségén a záró szakaszban Péter Zsolt (25), valamint Alessandro Gajaschi és Szabó Bence (13/3-13/3) révén "kozmetikázó" Hidegkút otthonában.

Bognár M. (15), Ambrusz Ákos (12), Pálfy Máté (10/3) és Szilágyi Gábor (10) vezérletével a Student SE fokozatosan ellépve a Szenteleki László (17), Morossy Gergely (16/3), Seres Richárd (10/6) trió vezette vendéglátó Budafok B-től 30 perc alatt 14 pontos előnyt épített. A záró etapban a hazaiak ugyan megfelezték hátrányukat, azonban nem tudták igazán szorossá tennik az összecsapást.

Félidőben még Fekete-Nagy Ádám (23/3), Vitályos Attila (11/9) és Hensch Norbert (11) eredményessége révén még a MAFC-Martos vezetett, ám térfélcsere után a Kozma Gábor (27/15), Nitsch G. (24/6) duó sziporkázó játékának köszönhetően fordított, s végül izgalmas, színvonalas találkozón 73-69-re győzött a vendéglátó Budafok A.

Ellentétes félidők látványos, kosarakban gazdag mérkőzésén a félidőben még 7 ponttal vezetett a Réger Tamás (34/12), Kiss Dániel (19/9), Essősy Mátyás (17/15) trió által "húzott" vendéglátó Toldy Vízivárosi Hódok csapata, de a második félidő a vendég dunaharaszti együttesé, a DMTK Haraszti Sasok csapatáé volt, amely fordított, s végül 96-85-re győzött.

Minden negyedet megnyerve, Takács G. (24/12), Tápai Attila (16/3) és Takács M. (13/3) vezérletével a vendéglátó Józsefváros simán, 86-53-ra verte a Hidegkút együttesét, amelyből Szabó B. 13/6, Jani Zoltán pedig 13 ponttal zárt.

Három negyed után Selmeczi J. (13/6), Ambrusz Á. (12), Bognár M. és Szilágyi G. (10-10)  eredményessége révén 21 ponttal vezetett a vendéglátó Student SE, amely ellen a záró etapban ugyan Jusztin Á. (17/12) és Fischer Bence (15/3) vezetésével 20-on belülre került a Maccabi, de a biztos hazai sikert (75-58) nem fenyegette veszély.

Minden negyedet megnyerve, Jánosi Soma (24/12), Bubcsó Norbert (17/12) és Petheő G. (11/3) vezérletével az NKE fölényes, 86-55-ös győzelmet aratott az Öreg Kaszások otthonában. Hazai részről Németh Zs. (25/3) időnként magára maradt a pontszerzésben, Vámosi L. 9/3 ponttal zárt.

A bajnokság állása ezen a linken látható!