Regionális kiemelt Budapest-bajnokság: színvonalas csaták futószalagon

Élesedik a harc a dobogós helyekért a regionális kiemelt Budapest-bajnokságban, amelyben a közelmúltban több igen színvonalas, sokpontos mérkőzést játszottak a csapatok. Tovább "nyomul" előre a Dunaharaszti, az újpesti fiatalok közel 100 pontot dobva verték a jól küzdő kőbányai öregfiúkat, akik viszont később "elkapták" a dobogóra hajtó QPAC együttesét.

Józsefvárosi KC - WSK Bikák 67-75

Szünetben 6 ponttal még a Dr. Glavatity Dénes (25/3) és Major Botond (18) ponterős játékában bízó hazai együttes vezetett, de a második félidő a Kosztricz Levente (21/3)-Folk Vilmos (18/15)-Baroch Márton (15/6) trió vezette vendég Bikák csapatáé volt, amely térfélcsere után 14 pontot verve a Józsefváros együttesére a maga javára fordította a találkozót.

WSK Bikák - QPAC 54-91

Nem tudta megismételni a két nappal korábbi, a Józsefváros legyőzése alkalmával nyújtott jó játékát az ezúttal is Baroch M. (12), Kosztricz L. (11/3) és Folk V. (10) eredményességére építő Bikák csapata, így a jóval frissebb QPAC Kovács Balázs (19), Kiss Marcell (15/3), valamint Hyross László és Kiss Dömötör (14-14) vezérletével minden negyedet megnyerve biztosan győzött.

Budafok U20 - DMTK Haraszti Sasok 74-92

A fordulatos első félidőt követően 1 ponttal még a Dormán Miklós és Barta Gábor (12/6-12/6), valamint Dávid Levente (8/6) és Bodorkos Richárd (8) kosaraira építő budafoki fiatalok vezettek, de a második félidő már egyértelműen a Haris Róbert (19/6)-Székely László (19/6)-Meleghegyi Balázs (18)-Törőcsik Marcell (16/12)-Fegyveres Máté (10) "ötösfogat húzta" Dunaharasztié volt, amely végül közel 20 ponttal győzött.

DMTK Haraszti Sasok - WSK Bikák 80-53

Minden negyedet megnyerve győzte le Meleghegyi B. (22), Törőcsik M. (17/9) és Kelemen Kristóf (13/9) vezérletével biztosan a Dunaharaszti a hazaiakhoz elsősorban Baroch M. (19/3), valamint Folk V. (10) jóvoltából igazán csak a 3. negyedben felnövő WSK Bikák csapatát.

QPAC - SzPA HSE U23 78-75

Csupán egyetlen - jelesül a 2. - negyedet nyert meg, igaz azt 29-13-ra a leginkább Hyross L. (17), Tóth Máté (14/3), Kovács B. (14) és Kiss D. (12/6) találataira támaszkodó QPAC, de ez végül szoros csatában elegendőnek bizonyult a győzelemhez az elsősorban Oláh Krisztián (20/12), Csányi Kristóf (19), Fodor Bálint (17/12) és Lehoczky Simon (11/3) pontjaiban bízó SzPA-fiatalok ellen. A hazaiak 11 kihagyott büntetőjükkel egyébként alaposan megnehezítették saját dolgukat.

Újpest MT U20 B - Kőbánya Oldboys 94-80

Félidőben még 2 pontos előnye volt a Tápai Zsolt (18/9)-Makay Dániel (16)-Lázár Krisztián (15) trió vezette vendég kőbányai együttesnek, de a második félidőt jobban bírták az újpesti fiatalok, akik Marko Grkovics (29/6), Papp Dániel (15/3), Fülöp Áron (14/12), Ipacs Donát (13/6) és Jenei Koppány (9/9) kosaraira építve, összesen 13 hárompontos kosarat szerezve a maguk javára fordították a színvonalas összecsapást.

Budafok U20 - SOTE 82-62

Három negyedet megnyerve, a másodikat pedig döntetlenre "adva" győzték le egységes csapatmunkára, azon belül pedig elsősorban Meizl Domonkos (11/9), Simon Kornél (9/3) és Fekete Béla (9) eredményességére építve a budafoki fiatalok a Fülöp Dávid (21) és Jankó Árpád (15) ponterős játékára alapozó SOTE csapatát.

Kőbánya Oldboys - QPAC 71-62

A két középső negyedben mutatott dominanciájának, valamint főként Lázár K. (18), Tápai Zs. (14/12), Makay D. (13) és Szemán Gábor (11) kosarainak köszönhetően győzték le a kőbányaiak a Hyross L. (13)-Kovács Dániel (12/12)-Kovács B. (12) trió vezette QPAC együttesét.

SOTE - DMTK Haraszti Sasok 50-105

Minden negyedet megnyerve aratott Székely L. (27/3), Kelemen Kristóf (21/6), Major Előd (18/3) és Meleghegyi B. (17/3) ponterős játékára építve fölényes győzelmet a Dunaharaszti annak a SOTE-nak az otthonában, amelyből egyedül a csapata pontjainak több, mint a felét szerző Hunka Zsombor (26/3) jutott 10 pont fölé.