Regionális kiemelt: Két rangadót is megnyert a MAFC-Martos

Több nagy rangadót is játszottak a közelmúltban a regionális kiemelt Budapest-bajnokságban. A MAFC Martos a hazai pálya előnyét kihasználva két nagy riválisát, előbb a Kőbánya Oldboys csapatát, majd a TF fiataljait is legyőzte, Az izgalmakat fokozandó Martos két "áldozatát" a középmezőnyből látványosan előretörő PSK Csepel csapata is "elkapta" - s ezt nyilván Budafokon és a Martosnál sem bánták - drámai végjáték várható.

Budafok U20 - Kiss Lenke KA 78-86

Színvonalas, végig szoros, kiélezett találkozót nyert meg Kocsis Gergő (30/6, Reich Dániel (18), Varga Ármin (11/3) és Reich Marcell 11) kosaraira alapozva a KLKA a Fekete Béla (24/18)-Sirák Bertalan (15/3) kettős vezette budafoki fiatalok otthonában.

A mérkőzés adatai:

Toldy Vízivárosi Hódok - Budafok 52-60

A szünetig szerzett 10 pontos előnyének, valamint főként Szijj Norbert (16/3), Szenteleki László (12/6), Takács Péter (12) és Marossy Gergely (11/3) kosarainak köszönhetően tudott győzni a Budafok annak a Toldynak az otthonában, amelyből egyedül Réger Tamás (15/3) jutott 10 pont fölé.

TFSE U20 - Ludovika SE 89-73

A nyitó és a záró szakaszban jobban, pontosabban játszva győzték le Réti Gergely (25/15), Pozsik Zsombor (22/9) és Wehner Zsigmond (16/3) ponterősségével a TF-fiatalok a Simon Kristóf (32/3)-Szekeres Dávid (12)-Petheő Gergely-Kozma László (11-11) kvartett vezette Ludovika csapatát.

Budafok U20 - Kőbánya Oldboys 83-100

Kosarakban gazdag találkozón minden negyedet megnyerve diadalmaskodott Makay Dániel (26/3), Vasas Máté (24/3), Szemán Gábor (12) és Szidor Levente (11) eredményes játékára építve a kőbányai együttes a nagyrészt Fekete B. (24/15), Sirák B. (15/3) Domán Miklós (15) és Bodorkos Richárd (11/3) találataira támaszkodó budafoki fiatalok ellen.

Budavári SE - QPAC 57-47

Küzdelmes mérkőzésen a nyitó és a záró szakaszban mutatott valamivel jobb, pontosabb játékának, valamint jórészt Bozó Dániel (22/3), Váczi Dániel (12/6) és Szőke Ferenc (11/6) találatainak köszönhetően győzte le a Budavár a QPAC csapatát. A vendégektől egyedül Kállay Albert (11) jutott 10 pont fölé.

MAFC-Martos - Kőbánya Oldboys 86-70

A páratlan negyedekben jobban, hatékonyabban kosárlabdázva nyerte meg a Csernák Ádám (19)-Koncz Bálint (16/6)-Ágoston László (14/12)-Solti Dániel (12/6) kvartett vezetésével a rangadót a Martos az elsősorban Makay D. (14) és Sulák Péter (11/9) kosaraira alapozó kőbányai együttes ellen.

Dunaharaszti MTK - Budafok U20 61-102

A két középső negyedben nagy fölényben játszva győztek Fekete B. (27/9), Dávid Levente (20/15), Váradi Levente (13/9), Sirák B. (12/6), valamint Bodorkos R. és Szontagh Ábel (12-12) vezérletével több mint 40 ponttal a budafoki fiatalok a Pázmándi Marcell (22/3)-Nagy Bálint (12/9)-Kardos András (12/3) trió vezette Dunaharaszti otthonában.

TFSE U20 - Kőbánya Oldboys 88-92

A 26-19-re megnyert első negyedre, továbbá Vasas M. (30/6), Szemán G. (30) és Makay D. (16/3) ponterős játékára alapozva nyerte meg a rangadót a Kőbánya a nagyrészt Pozsik Zs. (26/12), Réti G. (22/12) és Deák-Bárdos Richárd (15/6) eredményességére építő TF-fiatalok otthonában.

Ludovika SE - Kiss Lenke KA 65-54

Az egyaránt 6-6 ponttal megnyert nyitó és záró negyedére, valamint Simon K. (26/3), Thomas Mattens (13) és Ribánszky Miklós (12) kosaraira alapozva győzte le a Ludovika a Varga Á. (17/6)-Kocsis G. (13/9)-Bán Tamás (10) trió vezette KLKA csapatát.

Kőbánya Oldboys - Budavári SE 108-72

A 33-13-ra megnyert első negyedre, továbbá Tápai Zsolt (31/27), Szemán G. (21), Makay D. (16/3), Hoffmann Ákos (11). Somogyvári Ádám (10/6) és Szidor L. (10/3) eredményes játékára építve verte magabiztosan a kőbányai gárda a Bozó D. (25), Szőke F. (20/9) és dr. Lőrinczy Mátyás (14/6) találataira támaszkodó budavári együttest.

A mérkőzés adatai

QPAC - PSK Csepel 71-76

Három negyed után 4 ponttal még a Hyross László (18)-Kiss Dömötör (15/15)-Kovács Dániel (11/3) trió vezette hazai együttes állt jobban, ám a Kakucska Kristóf (21/3), Pásztor Gábor (16/3), Illés Bence (14) és Somogyi Gábor (12/3) kosaraira alapozó csepel legénység nagy hajrával a 4. negyedben a maga javára fordította a találkozót.

MAFC Martos - TFSE U20 88-76

Ha szűken is, de minden negyedet - az elsőt és az óriási dobópárbajt hozó utolsót 4-4, a két középsőt pedig 2-2 ponttal - megnyerve diadalmaskodott Bartus Gergely (19/6), Koncz B. (16/3), Hensch Norbert (16), Graf András (15) és Solti D. (14/6) vezérletével a rangadón a Martos a jórészt Réti G. (30/24), Pozsik Zs. (17/3) és Szlávik Bence (15) pontjaiban bízó TF-fiatalok ellen.

PSK Csepel - Kőbánya Oldboys 77-72

A 24-15-re megnyert 2. negyednek, valamint Illés B. (19/3), Kakucska K. (16/6), Szabó Róbert (14) és Mazúr Károly (10/3) kosarainak köszönhetően "kapta el", s aratott meglepő, de megérdemelt győzelmet a Csepel csapat a Makay D. (22/3)-Vasas M. (20/6)-Szemán G. (16) trió vezetésével nagyot, de talán kissé későn hajrázó kőbányai legénység ellen.

Toldy Vízivárosi Hódok - QPAC 63-65

Hullámzó játékot hozó első és végig kiegyenlített, szoros második félidő után győzött Kovács Balázs (23/6), valamint Nagy Gergő és Hyross L. (1212) vezérletével a QPAC a Tóth Szabolcs (20/6), Fodor András (16/6) és Réger T. (11/3) kosaraira alapozó Toldy otthonában.

Kőbánya Oldboys - Toldy Vízivárosi Hódok 105-58

Vasas M. (24/6), Makay D. (22/6), Zódor Norbert (17/9), Szemán G. (13), Aranyi János (12) és Somogyvári Á. (10/6) eredményességére építve minden negyedet megnyerve aratott közel 50 pont különbségű győzelmet a Kőbánya a Ráger T. (24/12)-Tóth Sz. (16/6) kettős vezette vízivárosi csapat ellen.

TFSE U20 - PSK Csepel 61-84

Minden negyedet megnyerve aratott némileg meglepő(en nagy különbségű), de teljesen megérdemelt győzelmet a Kukucska K. (33/6)-Illés B. (15)-Mazúr K. (12/6) trió vezette csepeli együttes a tartalékos, s ezúttal Kovács Balázs (16/6), Pozsik Zs. (12/3), Tombor G. (11/6) és Szlávik B. (10/3) kosaraira alapozó TF-fiatalok ellen.