Senior Budapest-bajnokság: a Bontó nyerte a csúcsderbit

Idegenben is legyőzte legnagyobb riválisát, a Net '54 Hyperteam gárdáját a címvédő és veretlen éllovas Bontó

Idegenben is legyőzte legnagyobb riválisát, a Net '54 Hyperteam gárdáját a címvédő és veretlen éllovas Bontó, amely így nagy lépést tett címe megvédése felé a Cziffra Mihály senior Budapest-bajnokságban. A Chemol legyőzte a BLSE együttesét az alsóházi rangadón, így nincs már nyeretlen csapat a ligában

A 26-11-re megnyert első negyedre, továbbá Erős Csaba (20/6), Vizi Balázs (18/3), Pál Tibor (14/3) és Nagyfi László (13) eredményességére építve a címvédő és listavezető Bontó fölényes, 85-57-es győzelmet aratott a Varga Botond (18)-Csizmadia Attila (10) kettős vezette sereghajtó Chemol ellen.
A teljes dobólista itt érhető el!

Félidőben még döntetlenre állt a Kisbojtár Szigetszentmiklóson, a BKG DSE Senior otthonában, szünet után pedig fölénybe került és Mészáros Nándor (19/9), Szabó Gábor (17), Sebesi Csaba (15/3) és Kárpáti Tamás (14) vezérletével biztosan, 77-57-re győzött.

Ellentétes félidők mérkőzésén a nagyszünetben még a Németh Krisztián (13/3), Buzás Sándor-Tóth Sándor (12/3-12/3) hármasfogat "húzta" vendéglátó Külker vezetett a Net '54 Hyperteam elleni rangadón, ám szünet után Tuza Zsigmond (31/6) és Balogh Ádám (11/3) vezérletével fordított és végül 70-64-re nyert a vendég együttes.

Bár a Horváth Árpád (10/6) vezette vendégek kezdtek jobban, hamar nagy fölénybe került a vendéglátó BEAC-Öregfiúk, amely a Lakits György (17)-Németh Árpád (15/15)-Felházi Lóránd (11) trió vezérletével fölényes, 80-41-es győzelmet aratott.

Tuza Zsigmond (13/6) és Riezer Ferenc (10) vezetésével a csúcsrangadó elején   Net '54 11-2-es "repülőrajttal" állva hagyta a görcsösen kezdő listavezető Bontó csapatát. A szakasz második felében azonban felzárkózott az Erős Csaba (19/6)-Vízi Balázs (19/3)-Nagyfi László (15/6) trió  vezette Bontó, amely a második szakasz közepén egy 11-0-t "repesztve" ellépett nagy riválisától, A félidő hajrájában a hazaiak kerültek a hullámvasút emelkedő "ágára", egy 8-0-lal fordítottak, s végül döntetlennel zárult a félidő.

A második szakasz elején váltva vezettek a csapatok, majd a játékrész közepén Török Bélának (11) néhány rendezetlen védelem elleni találatával pár pontos előnyt állandósított a Bontó. A záró etap elején volt már 9 pont is a vendégek előnye, de ekkor még Tuza, valamint Deák Zoltán (13/9) egy-egy triplájára építve egy 8-2-vel még feljött 3 pontra a hazai gárda, de ezzel ellőtte puskaporát. Az utolsó 5 percet néhány könnyű kosárral 11-0-ra nyerve a Bontó végül 76-62-re győzött és nagy lépést tett bajnoki címe megvédése felé.

A 21-4-re megnyert 3. negyednek, továbbá elsősorban Varga B. (22) és Magyar Tamás (13) ponterős játékának köszönhetően az alsóházi rangadón "elvesztette nyeretlenségét", azaz megszerezte első győzelmét a Chemol. A félidőben még 1 ponttal vezető, de végül 62-41-re alulmaradó vendéglátó BLSE csapatából senki nem érte el a 10 pontot, Igaz Bálint és Fazekas Krisztián egyaránt 8-8 pontig jutott.

Egységes csapatmunkával minden negyedet megnyerve Mészáros N. (14/3), Szabó G. és Kárpáti T. (12-12), Szappanos Gábor (11) és Marokházi Tamás (10) vezérletével a Kisbojtár biztosan, 64-47-re verte az Unitef Céh együttesét, amelyből egyedül Gyurácz-Németh Iván (19) jutott 10 pont fölé, Nemes Bertalan 9, Csuka Attila pedig 8/6 ponttal zárta az összecsapást.

Kosarakban gazdag, összesen 17 triplát hozó találkozón szünetben még csak 10 pont volt a két Zoltán, Feierstahler és Zilahy (16-16), valamint Fischer Tamás (15/15) vezette BEAC-Öregfiúk hátránya Szigetszentmiklóson. Szünet után a nagy fölénybe kerülő hazaiak végül magabiztos, 102-69-es győzelmet arattak.