Senior Budapest-bajnokság: Külker-Bontó: garantált a hosszabbítás

Ahogy a két gárda előző két összecsapása, a Külker és a Bontó zsinórban a 3. ütközete sem ért véget a rendes játékidőben a Cziffra Mihály senior Budapest-bajnokságban. Ahogy az előző két alkalommal, ezúttal is a Külker együttese bírta jobban a ráadást, az idegek harcát. Nagy riválisa, a Bontó ráadásul a BKG Senior otthonában is botlott, így ezzel a hosszabbításos sikerrel a Külker nagyot lépett a bajnokság megnyerése felé.

BKG Senior - Chemol 78-63

Ha szűken is, de Dukay Gergely (20/12), Szatmári Ákos (18/3), Pekin Alp (10) és Tasnádi Dávid (9/6) vezérletével minden negyedet megnyerve győzte le a BKG Senior a Jász Levente (17/9), Göde Sándor (14), Varga Botond (12) és Borbás Péter (10) kosaraira alapozó Chemol csapatát.

A mérkőzés adatai:

Unitef Céh - Külker SC 61-88

A páratlan negyedekben nagy fölényben játszva aratott Spáth Csaba (35/3), Bálint Zoltán (14/9), Gáll Csaba (12) és Zilahy Zoltán (11) eredményességére építve magabiztos győzelmet a Külker a Gyurácz-Németh Iván (20) és dr. Torma Péter (18/3) ponterősségében bízó Unitef otthonában.

BKG Senior - Bontó KK 62-58

Küzdelmes, fordulatos mérkőzésen a nyitó etapot 5 ponttal nyerte a hazai gárda, ám a 3. etap után 6 ponttal már az egyedüliként 10 pont fölé jutó Nagyfi László (22), valamint Török Béla és Mogyorósi Gergely (9-9) kosaraira alapozó esélyesebb Bontó állt jobban. A záró etapra aztán új erőre kapott a Szatmári Ákos (19/3)-Nagy Gábor (11)-Kiss László (10) trió vezette BKG, amely a 20-10-re megnyert 4. negyedével a maga javára fordította a találkozót, s a szezon elején a Külker ellen bemutatott bravúrja után a másik élcsapatot is "elkapta" otthonában.

Külker SC - Bontó KK 80-78

"Természetesen" megint hosszabbításos csatát hozott a két élgárda összecsapása. A Külker és a Bontó sorozatban harmadszor sem jutott döntésre a rendes játékidőben. Ezúttal az első 3 negyedben a Bálint Z. (24/9), Kecskés Péter (18), Gáll Cs. (13), Zilahy Z. (11) és Ocskovszky Ákos (10) találataira támaszkodó Külker akarata érvényesült, de a 4. negyedben "feltámadt" és Nagyfi L. (15/3), Bozóki Csaba (14/9), Mogyorósi G. (14/3), Török B. (14) és Minár László (13) jóvoltából ledolgozta hátrányát a Bontó. A hosszabbításban aztán, ahogy az előző két alkalommal, - először még az előző szezon bajnoki címéről döntő összecsapáson kétszeri hosszabbításban - ezúttal is a Külker bizonyult jobbnak.

Külker SC - Chemol 89-60

A páratlan negyedekben egyértelműen rákényszerítve akaratát a Varga B.-Csizmadia Attila (12-12)-Jász Levente (10) trió vezette vendég együttesre aratott elsősorban Spáth Cs. (20), Kecskés P. (13), Bálint Z. (12), Szűcs Sándor (11) és Tóth Sándor (10) jóvoltából fölényes győzelmet a Külker.

Unitef Céh - Chemol 59-37

Az első 3 negyedet szűken, a záró szakaszt pedig 19-7-re megnyerve diadalmaskodott az alsóházi rangadón Palatinus Miklós (20), Nemes Bertalan (12) és dr. Torma P. (11) kosaraira alapozó Unitef a jórészt Jász L. (19/3) és Varga B. (10) találataira támaszkodó Chemol ellen.

Bontó KK - Chemol 66-40

A nyitó és a záró etapban egyértelműen jobban játszva győzött Mogyorósi G. (26/3), Cziffra Csaba (11) és Török B. (10) vezérletével a Bontó, a vendégek két legeredményesebb játékosa Varga B. és Csizmadia A. volt 8-8 ponttal.