Senior Budapest-bajnokság: nem hibáztak az élcsapatok

Kezd körvonalazódni, mely csapatok harcolnak majd a dobogós helyekért a senior Budapest-bajnokságban.

A Bontó előnye már behozhatatlannak tűnik, a Külker és a Net '54 pedig ellépett az üldözőktől. Nem volt szerencsés időszaka a Kisbojtár együttesék, amely a három élgárdától elszenvedett szoros vereség után visszacsúszott az 5. helyre

Ellentétes félidők mérkőzésén a Sebestyén Tibor (16/12)-Ocskovszky Ákos (16/3)-Sándor Gábor (10) trió vezette vendéglátó Külker a szünetig megszerzett 16 pontos előnyének felét megtartva 66-58-ra legyőzte a Kisbojtár csapatát, amelyben Mészáros Nándor (31/18) eléggé magára maradt a pontszerzésben.
A teljes dobólista itt elérhető!

Csak a 3. negyedben tudott felnőni a feladathoz, illetve a szigetszentmiklósi BKG DSE együtteséhez az Igaz Bálint (26/6) és Pörös Oszkár (12) vezette BLSE, amely simán kikapott 87-52-re.

Félidőben még 1 ponttal az elsősorban Gyurácz-Németh Iván (20), Katona Sándor (15/3) és Nemes Bertalan (10) eredményes játékára alapozó vendéglátó Unitef Céh vezetett, de szünet után főleg Fischer Tamás (16/6), Németh Árpád (14/3), Lakits György (11)  és Zilahy Zoltán (10/3) jóvoltából a BEAC Öregfiúk csapatának akarata érvényesült, amely végül 70-59-re győzött.

Három negyeden át Varga Botond (16), Vámosi Albert (12), Csizmadia Attila (10/3) és Pomaházy Pál (10) vezérletével jól tartotta magát a vendéglátó Chemol az esélyes Net '54 Hyperteam ellen, de a Tuza Zsigmond (19/6)-Darnai Zoltán (16)-Deák Zoltán (10/6) trió vezette vendégek a záró etapban bebiztosították győzelmüket, s végül 75-60-ra nyertek.

Ha szűken is, de minden negyedet megnyerve győzte le Kovács Attila (14) és Pál Tibor (10) vezérletével az éllovas Bontó a Nemes B. (18) és Serony Péter (10) vezette Chemol csapatát.

A Tuza Zs. (19)-Balogh Levente (12)-Nagy Tamás (10) trió vezette Net '54 csupán kettőt adott le a szünetig megszerzett 12 pontos előnyéből, így 73-63-ra legyőzte az elsősorban Mészáros N. (15/6), Sebesi Csaba (14/6) és Szentirmai András (10) ponterősségére építő Kisbojtárt.

Gyurácz-Németh I. (30), Csuka Attila (16) és Katona S. (12) vezérletével az Unitef Céh szünetig 23 pontos előnyt szerezve 86-57-re verte a Horváth Árpád (21), Pörös O. (13) és Bódis László (10) vezette BLSE csapatát.

Küzdelmes összecsapáson a 3. negyed előtt csupán egyetlen pont volt a Mészáros N. (21/9)-Szabó Gábor (10) kettős vezette Kisbojtár hátránya az éllovas Bontóval szemben, s a záró etapban az elsősorban Erős Csaba és Nagyfi László (14-14), valamint Vízi Balázs (10) eredményességére alapozó éllovas bebiztosítva győzelmet végül 54-48-ra győzött.