Veretlenül nyerte az alapszakaszt a Bontó

A címvédő Bontó veretlenül nyerte a bajnokság első részét, a folytatásban az 1-5. és a 6-9. helyekért két csoportban zajlanak a küzdelmek.

Befejeződött az alapszakasz a Cziffra Mihály senior Budapest-bajnokságban. A címvédő Bontó veretlenül nyerte a bajnokság első részét, a folytatásban az 1-5. és a 6-9. helyekért két csoportban zajlanak a küzdelmek.

A 30-8-ra megnyert nyitó etapnak, valamint elsősorban Ocskovszky Ákos (20), Sebestyén Tibor (16/12), Sándor Gábor (13/3) és Gáll Csaba (12) eredményességének köszönhetően a Külker fölényes, 92-53-as győzelmet aratott a Németh Árpád (13)-Kovács László (10/6), Feierstahler Zoltán (10) trió vezette BEAC Öregfiúk otthonában.
A teljes dobólista itt érhető el!

Minden negyedet megnyerve győzött 77-54-re az elsősorban Tuza Zsigmond (22/3), Domián Zsolt (17) és Darnai Zoltán (10/6) eredményességére építő Net '54 Hyperteam a Lakits György (13)-Dercze Zoltán (12) kettős vezette BEAC Öregfiúk csapata ellen.

A páratlan negyedekben irányítva a játékot a Kisbojtár Mészáros Nándor (17/12), Szabó Gábor (13) és Sebesi Csaba (11) vezérletével 59-51-re nyert az Igaz Bálint (14)-Bódis István, Horváth Árpád (10-10) trió vezette BLSE otthonában.

Hiába játszott Gyurácz-Németh Iván (24) és Csuka Attila (19/12) személyében a mezőny két legeredményesebb játékosa a vendéglátó Unitef Céh csapatában, a címvédő Bontó KK három negyedet megnyerve, egyet pedig döntetlenre "kihozva" Vízi Balázs (16/3), Cziffra Csaba (11/3) és Kovács Attila (11) vezérletével 65-52-es győzelemmel őrizte meg veretlenségét.

Végig nagy fölényben játszva a jó dobóformát kifogó Fischer Tamás (22/18), Zilahy Zoltán és Dercze Zoltán (18-18), valamint Lakits György (14) vezérletével a BEAC-Öregfiúk fölényes, 86-45-ös győzelmet aratott a Chemol ellen, amelyből Magyar Tamás (16/6) eléggé magára maradt a kosárszerzésben.

A páratlan negyedekben nagy fölényben játszva a Bontó Vízi B. (22/9), Cziffra Cs. (17/9), Kovács A. (16) és Török Béla (14) vezérletével simán, 77-54-re nyert a szigetszentmiklósi BKG DSE Senior csapata ellen.

A nyitó és a záró etapban rákényszerítve akaratát a Gyurácz-Németh I. (27),-Sipos György (12)-Katona Sándor (10) trió vezette Unitef Céh csapatára Ocskovszky Ákos (21/3), Sebestyén Tibor (18/12), Gáll Csaba (15) és Sándor Gábor (13/9) vezérletével a vendéglátó Külker magabiztos, 25 pont különbségű, 83-58-as győzelmet aratott.

Küzdelmes mérkőzésen a Tuza Zs. (20)-Reizer Ferenc (15/3) duó vezette Net '54 Hyperteam 58-49-re nyert annak a Kisbojtárnak az otthonában, amelyben Mészáros N. (21/9) eléggé magára maradt a pontszerzésben, egyedül ő jutott 10 pont fölé.

Három negyed után még döntetlenre állt a Külker Szigetszentmiklóson a BKG DSE Senior otthonában, a záró etapot 17-9-re megnyerve Németh Krisztián (18/6), Buzás Sándor (15/3) és Tóth Sándor (12) vezérletével végül 64-56-ra győzött.

Félidőben még 3 pontos előnye volt a Gyurácz-Németh I. (22) vezette Unitef Céh csapatának a BEAC-Öregfiúk otthonában, ám szünet után Németh Árpád (22/3) és Zilahy Z. (12) vezérletével fordítottak a hazaiak és végül 61-52-re nyertek.

A 29-10-re megnyert első negyedre, valamint elsősorban Nagyfi László (13), Erős Csaba (12/9) és Vizi B. (10/3) eredményességére alapozva a Bontó simán, 60-47-re nyerte a Tóth S. (14/3)-Buzás A. (12)-Gáll Cs. (10) trió vezette Külker elleni rangadót.

Minden negyedet megnyerve Reizer F. (15/6), Darnai Z. (12), Deák Zoltán (11/9) és Domián Zs. (10) vezérletével a Net '54 Hyperteam simán, 87-52-re verte a Pörös Oszkár (18), Horváth Á. (16) és Tóth Csaba (10/3) vezette BLSE gárdáját.

A két középső negyedben nagy fölényben játszva a Mészáros N. (15/9)-Sebesi Cs. (13/3)-Szabó G. (12) trió vezette Kisbojtár 62-49-re győzött az elsősorban Vámosi Albert (13/6) eredményességére alapozó Chemol otthonában.

Minden negyedet elveszítve, a mérkőzés végére szétesve szenvedett nagy különbségű (97-40) vereséget a Csuka Attila (16)-Mátai József (12) duó vezette Unitef Céh Szigetszentmiklóson a BKG DSE Senior együttesének otthonában.

Három negyeden át a Pomaházy Pál (16)-Borbás Péter-Vámosi Albert (12-12)-Csizmadia Attila (11) kvartett révén remekül tartotta magát a sereghajtó Chemol Szigetszentmikóson, de a záró etap a hazaiaké volt, akik végül 76-64-re nyertek.

Az alapszakasz befejezése után a csapatok két csoportban az 1-5. (Bontó, Net '54, Külker, Kisbojtár, BKG DSE Senior)  és a 6-9. (BEAC-Öregfiúk, Unitef Céh, BLSE, Chemol) helyekért két csoportban, rájátszásban folytatják bajnoki szereplésüket, ahol egy kört játszanak.