A 19 pontos Perl vezetésével továbbjutott a Treviso

A csapata legeredményesebbjeként 19 pontig jutó Perl Zoltán vezetésével a Treviso a második negyedben futott 22-0-s sorozatának köszönhetően hamar eldöntötte a harmadik Trapani elleni összecsapását - 80-72-re győzött a magyar fiú csapata idegenben, így 3-0-s összesítéssel a Serie A2 negyeddöntőjébe jutott.

Serie A2, Rájátszás, Nyolcaddöntő, 3. mérkőzés
Lighthouse Trapani (0-3) - De Longhi Treviso Basket (3-0) 72-80 (21-20, 10-29, 20-22, 21-9)

Továbbjutott: a Treviso 3-0-s összesítéssel.

Az első negyed elején még a Renzi (20 pont, 8 pattanó, 7 kiharcolt fault) vezette hazaiaknál volt az előny, aztán a felvonás második részében már az esélyesebb Treviso irányított, de a Trapani 10 perc játékot követően még jobban állt (21-20). A második negyedben, a 14. percben állt be óriási fordulat a találkozón, 27-25-ös hazai vezetés után ugyanis egy 22-0-s (!!!) rohamot mentek a vendégek, amelyből bizony Perl Zoltán is jócskán kivette a részét - a félidőben 18 ponttal vezetett a Treviso (31-49), a magyar válogatott játékosa pedig a vendégek messze legeredményesebbje volt 14 ponttal. A fordulás után ugyan 6-0-lal kezdett a hazai gárda, és az utolsó negyedben is visszajöttek 10 pontra egy 10-0-s szakasszal, Crockett vezetésével (21 pont), de igazán szorossá nem tudták tenni a meccset. A Treviso 80-72-re győzött, ezzel 3-0-val továbbjutott a párharcból.

Perl Zoltán kezdőként 29 és fél percet töltött a parketten, ezalatt 19 pontig jutott (5/7 dupla, 3/5 tripla), és volt még 5 pattanója, 2-2 gólpassza és eladott labdája, valamint 1-1 beütött és kiharcolt faultja, így 20 VAL-t szerzett.

A Treviso tehát várja negyeddöntős ellenfelét, de arra, hogy ez pontosan ki lesz, még egy ideig nem derül fény. A Moncada Agrigento - Kontatto Bologna párharc 1-1-re áll, a harmadik találkozót pedig holnap rendezik - de ott még biztos, hogy lesz legalább negyedik összecsapás is. Nem mellesleg a Treviso az első továbbjutó a legjobb 8 közé, miután a másik négy olyan párharcban, amelyben ma megrendezték a harmadik meccset, 2-1 az állás.

A Trapani legjobb dobói: Crockett 21/9, Renzi 20, Mays 10/9.

A Treviso legjobb dobói: Perl Zoltán 19/9, Moretti 17/6, Rinaldi 13/3.