A Körmend jó sorozata a Decin otthonában szakadt meg

A vasaik sokáig pariban voltak Csehországban, ám végül elszenvedték első vereségüket az Alpok Adria Kupában.

Alpok-Adria Kupa, A-csoport, 2. forduló:

BK Decin (cseh, 2-1) - Egis Körmend (1-1) 87 - 70 (14-21, 28-21, 24-13, 21-15)

Körmend: Bradford 11/3, Ferencz 6/3, Németh 4, Hammonds 7, Delas 14.
Csere: Price 11, McNeail 13, Csorvási 4, Oroszi -, Bán -.

A mérkőzés statisztikája ezen a linken érhető el!

A vasiak még csak a második meccsüket játszották ebben a sorozatban, így az eddig egy győzelmet és egy vereséget begyűjtő csehek otthonában a magyar bajnokságban egyre jobb formát mutató Mario Delasék számára a második nemzetközi diadal begyűjtése volt a tét. A horvát légiós érkezése óta eddig mindkét fronton csak nyerő Körmend jól is kezdett, az előbb említett magasember agilis játékánál köszönhetően 7-10-re vezettek a nyitó etap derekán, sőt, 11-16-nál egy újabb Delas-kosárral, majd két büntetővel el is tudtak némiképp szakadni a vendégek hét ponttal, s végül a játékrészt is ennyivel nyerte a palánk alatt dominálni tudó magyar alakulat.

A folytatásban viszont egyre inkább kijött a kispadok közti jelentős különbség (54-21 a cserék dobott pontjainak külön versenye), ahogy az is, hogy a futósabb, több kinti dobást vállaló, és azokat Ferenczéknél sokkal precízebben értékesíteni is tudó (a körmendi 2/20-as triplamutatóval szemben 10/29 a cseheknél) hazaiak stílusváltása nagyon nem feküdt a vasi hadnak, mely így egállal mehetett el a nagyszünetre, pedig még pillanatokkal a negyed vége előtt néggyel ment a magyar csapat, ám Bán Tibor belefaultolt a korábban hazánkban is légióskodó Autrey sikeres hármaskísérletébe, a hazaiak ásza pedig a büntetőt is értékesítette (42-42).

A fordulás után bő nyolc percig még tudta tartani a tempót a Körmend, ám utána Autrey villant, a Decin pedig megugrott 9 ponttal, sőt, az ekkor nagyon aktív Festr is dobott egy duplát, amivel a semmiből 11-es fórt épített a hazai gárda szinte pillanatok alatt.

Az utolsó negyedben a csehek kiválóan éltek helyzeti előnyükkel és nagyon ügyeltek arra, hogy ne engedjék ütőtávon belül Csorvásiékat, Pomikalek hármasa hat perccel a vége előtt igencsak demoralizálóan hatott a magyar csapatra, mely ezt követően perceken át nem tudott pontot sem szerezni, így lényegébe véve el is dőlt a mérkőzés, Bradford zsákolása már csak szépségtapasz volt, a Decin igen meggyőző teljesítménnyel verte a jól kezdő, de a harmadik negyed végére koncentrációban el is fáradó piros-feketéket.