A Zvezda másfél negyed után érvényesítette a papírformát

Pontszegény és szoros első másfél negyed után a Zvezda érvényesítette a papírformát, végül 90-47-es győzelmet aratott az Olaj ellen

Adria Liga, alapszakasz, 20. forduló
Crvena Zvezda (szerb, 20-0) - Szolnoki Olaj KK (magyar, 9-11) 90-47
(15-14, 21-8, 22-8, 32-17)

Crvena Zvezda: Rebics 12/9, Jenkins 10, Dangubics 10/3, Mitrovics 9, Marjanovics 5.
Csere: Blazic 10/6, Zirbes 13, Kalinics 10, Williams -, Tejics 11/3, Kaplanovics -.

Szolnoki Olaj KK: Gipson -, Jones 16/6, Lee 5/3, Keller 4, Báder 2.
Csere: Vojvoda 5, Milosevics 11/6, Wittmann 4, Somogyi -, Brkics -.

A meccs statisztikáját ezen a linken eléritek!

Dangubics kettesével indult a találkozó, majd Mitrovics is betalált, az Olaj pedig nem igazán tudott mit kezdeni a szerbek védekezésével. A harmadik perc elején Jones egyéni villanásával, egy triplával szerezte meg a magyar bajnok első pontjait, de Mitrovics azonnal válaszolt is (6-3). Ezt követően a hazaiaknál is borzasztóan sok volt a technikai hiba, ritkán látott mennyiségű lépéshibát fújtak be a bírók az első és második negyedben. Rebics duplája után 9-4 volt az állás a negyed felénél, egy perccel később pedig Dangubics kosarát követően kért idő először Dragan Alekszics (12-4). Érdekes módon a Zvezda állt meg teljesen ezt követően, így Jones két duplája, majd Milosevics és Lee 1-1 triplája után vezetett is a Szolnok a 10. percben (13-14). A negyed Zirbes duplájával és a szerbek minimális előnyével zárult (15-14).

A második negyed elején Kalinics és Keller is szép kosarakat szereztek, de nem sok minden változott az első, elég alacsony színvonalú felvonáshoz képest (17-16). Kalinics szerzett újabb kosarat - de tette ezt a 14. percben -, Tejics pedig gyorsan 4 pontot, és mivel erre csak Jones válaszolt egy büntetővel a túloldalról, kezdett megúszni a Zvezda (24-18). Wittmann egy szerzett labda után dobott könnyű ziccert, Báder pedig támadópattanó után volt eredményes, így a 17. percben még mindig egál környékén volt az állás (24-22). Itt azonban teljesen kifulladt az Olaj. Zirbes pontjaival kezdte a Szolnok leszakítását a hazai alakulat, majd Jenkins tett a helyére négy büntetőt, így már a félidő utolsó két percére is 9 pontos fórral ment a Zvezda (31-22). Tejics is a vonalról volt eredményes, Blazic pedig a triplavonal mögül, így alakult ki a 14 pontos félidei Zvezda-előny (36-22).

A fordulást követően nagyon látszott a nagyszüntetet megelőző négy perc hatása. A Zvezda teljesen felszabadultan kosárlabdázott, míg az Olajnál alapdolgok, üres dobások sem jöttek be. Dangubics triplájára Keller ugyan még válaszolt a 22. perc elején, de Marjanovics, Mitrovics és Blazic 2-2 pontja is megválaszolatlanult maradt, Dangubics pedig óriásit zsákolt a 25. percben, amivel már 23 pontra nőtt a differencia (47-24). Milosevics kettesére Rebics azonnal dobott egy triplát, Marjanovics pedig még ugyanebben, a 27. percben eredményes volt (52-26). Mitrovics és Kalinics egy-egy kettese után már a 30 pontot is elérte a különbség, és bár Keller révén megtört a hosszú percekig tartó kosárcsend, 28 egységgel ment a Zvezda az utolsó 10 perc előtt - megint csak 8 pontot szerzett az Olaj a negyed folyamán (58-30).

A záró szakaszban a könnyed játék és a sérülésmentesség volt a lényeg a vendéglátóknak, a Szolnok pedig már régen feladta ekkorra lélekben. Vojvoda kétszer is betalált, így Zirbes és Jenkins pontjait ellensúlyozni tudta, de a német center és az amerikai hátvéd újfent eredményesek voltak, Zirbes többször is, így vezetésével 35 pontra nőtt a szerbek előnye a 33. percre (69-34). Rebics egy büntetőjére Jones válaszolt duplával, míg Zirbes egypontosára és Kalinics két duplájára Milosevics kintről felelt (75-39). A két fiatal, Rebics és Tejics is folyamatosan szerezték a kosarakat - előbbi két triplát, utóbbi két duplát süllyesztett el ebben a szakaszban -, így a különbség szépen lassan 40, sőt, 45 pont fölé kúszott (87-41). A végeredmény 90-47 lett, ezzel a Zvezda továbbra is 100%-os és vezeti az Adria Ligát.