Allenék legyőzték az euroligás Malagát

Hullámzó mérkőzésen a BL-címvédő 81-77-re győzött euroligás riválisa ellen - Allen Rosco 6 ponttal járult hozzá a sikerhez.

Spanyol bajnokság, alapszakasz, 12. forduló
Iberostar Tenerife (7-5) - Unicaja Malaga (6-6) 81-77 (21-19, 21-16, 17-18, 22-24)

Borzasztóan hullámzó volt az összecsapás, elég csak az első félidőt megnézni - 10 ponttal is vezetett már a Tenerife a találkozó elején (17-7), amiből összesen két pont maradt az első felvonás végére (21-19), a második elején pedig fordított is az euroligás Malaga. A félidő utolsó másfél percére egállal fordultak a felek, innen tudott hét ponttal megugrani a hazai gárda (42-35). A fordulás után sem változott az összkép - Nedovic és Brooks vezetésével előbb egyetlen pontra zárkózott a Malaga, majd fordított is a játékrész második felében.

49-52 után viszont egy 10-1-es szakasszal megint a Tenerife került előnybe a záró 10 perc előtt (59-53), amelyben 66-63-nál egyszer ugyan feljött három pontra, de egész simának tűnt már ez a játékrész. 75-66 után azonban, az utolsó három percben a Nedovic, Díaz, Augustine hármas vezetésével megint megindultak a vendégek, akik fél perccel a vége előtt fel is jöttek két pontra (79-77). Volt egy esélye a győzelem megszerzésére is a Malagának, de Suárez kihagyta a triplát, így végül 81-77-re győzött a Tenerife.

A magyar válogatott Allen Rosco 12 és fél perc alatt 6 pontot (3/3 dupla, 0/4 tripla) és 3 beütött faultot jegyzett, így -1 VAL-lal végzett.

A Tenerife legjobb dobói: Vaszileiadisz 11/3, Tobey 11/3, Abromaitis 10/6.
A Malaga legjobb dobói: Augustine 15, Nedovics 14/6, Díaz 11/9.