Döntetlennel búcsúzott a Körmend a FIBA Europe Cuptól

Az Egis Körmend együttese 0-11-es kezdés után felállt a padlóról, végig szoros csatát vívott a francia bajnokság második helyezettjének otthonában, és bár végül győzelmi esélyei voltak, 82-82-es döntetlennel végzett az Elan Chalon ellen - az első, 21 ponttal elveszített mérkőzés miatt kiesett a vasi együttes, nem jutott tovább a negyeddöntőbe.

FIBA Europe Cup, Nyolcaddöntő, 2. mérkőzés
Elan Chalon (francia) - Egis Körmend (magyar) 82-82 (21-20, 20-14, 20-22, 21-26)

Elan Chalon: Roberson 23/9, Nzeulie 9, Harris 10/6, Clark 10, Fall 15.
Csere: Bouteille 7/3, Pitard 3/3, Loum 5, Marshall -.

Egis Körmend: Petty 16/6, Ferencz 16/12, Oroszi -, Allen 25/6, Csorvási 10.
Csere: Gibbs 15/9, Németh -, Doktor -.

A meccs teljes statisztikáját ezen a linken megtaláljátok!

Továbbjutott: az Elan Chalon 181-160-as összesítéssel

Az ex-paksi Roberson révén kevesebb mint 2 perc alatt egy 11-0-val nyitott a Chalon, de mielőtt még megijedtek volna a körmendi drukkerek egy nagyobb vereségtől tartva, rendezte a sorokat Gasper Potocnik együttese - többek között Ferencz két triplájával, Allen és Gibbs jó játékával már a 8. perc végére fordítottak (17-18). Vezettek ugyan egy ponttal a franciák a negyed végén (21-20), de a félidő hátralévő részében már nem tudtak komoly fórt kiharcolni a vendéglátók, nem sikerült kihasználniuk, hogy az elején állvahagyták magyar riválisukat. Főleg Gibbs és Allen kosaraival tartotta magát végig a franciák közelében a Körmend a második felvonásban, csak a negyed végén léptek meg kicsit a gallok - Roberson duplája zárta a félidőt, amelyet 41-34-re nyert a Chalon.

A fordulás után 9 pont is volt a távolság a két gárda között, innen viszont megint felállt a Körmend, a támadójáték ezúttal is pontos volt, a Petty-Gibbs-Allen trió szórta a kosarakat, úgyhogy a 28. perc végén megint a magyar alakulat állt jobban (53-54). A játékrész vége aztán megint a hazaiaké volt, akik egy 8-2-es szakasszal zárták le ezt a 10 percet Harris triplájával, így 5 ponttal álltak jobban 10 perccel a vége előtt (61-56).

A vendégek nem adták fel attól függetlenül sem, hogy a 21 ponttal elveszített első meccs után itt a továbbjutás kiharcolására nem volt már esélyük. Csorvási és Allen vezetésével indultak meg felfelé, Petty pedig a 33. perc végén egy hármassal egalizált (65-65). Innentől kezdve fej-fej mellett haladtak a felek, sőt, Ferencz 3. és 4. hármasával a 37. perc elején 5 ponttal ellépett a vasi alakulat (70-75). Fallt nem tudta tartani a Körmend, de mindenre volt válasz a túloldalon, végig 2-4 pont volt a távolság. Az utolsó fél percben volt esélye a Chalonnak az egyenlítésre, az első próbálkozást még blokkolta Allen, de egy oldalbedobás után Loum 7 másodperccel a vége előtt egalizált (82-82). Ez lett a végeredmény is Allen elrontott dobása után - hosszabbítás nem volt, mivel ezzel eldőlt a továbbjutás, a Chalon 181-160-as összesítéssel került a negyeddöntőbe.