Elszenvedte első idei FIBA EC-vereségét a Körmend

A páratlan negyedek nem sikerült a vasi piros-feketéknek, 22 pontos vereséget szenvedtek Brüsszelben.

FIBA Europe Cup, Csoportkör, D-csoport, 5. forduló
Basic-Fit Brussels (belga, 2-3) - Egis Körmend (magyar, 4-1) 86-64 (26-14, 21-25, 17-8, 20-17)

Brüsszel: Bosco 7/3, Smith 17/3, Harrell 11/3, Simmons 15/3, Peterson 12.
Csere: Samardzic -, N. Foerts 2, Lambrechts -, Lichodzijewski 5/3, Muya 6, Depuydt 6, J. Foerts 5/3.

Körmend: Wright 17/6, Hollins 4/3, Ferencz 6/6, Davis 2, Horti 4.
Csere: Bán 3/3, Halász 1, Tuoyo 14/3, Koch 3/3, Csorvási 5, Németh 5/3.

A meccs teljes statisztikáját ezen a linken megtaláljátok!

Beragadt a magyar együttes a mérkőzés elején - a belgák Smith és Harrell révén rögtön 5 pontos előnyre tettek szert, de az ötödik perc elején már 10 pontra nőtt a két együttes közötti differencia (14-4). A pálya mindkét oldalán voltak gondjai a Körmendnek, de főleg támadásban, hiszen hét és fél perc alatt hat dobott pontnál jártak Gasper Potocnik fiai. Tuoyo állt a vendégek élére - a felvonás utolsó másfél perce büntetőpárbajból triplaváltásba ment át, a Brüsszel előnye pedig 12 pont volt 10 perc után (26-14). A második negyed első felében semmi nem változott, 17 pont is volt a vasiak hátránya a felvonás több pontján is (45-28), a félidő utolsó három perce azonban több triplának és büntetőnek köszönhetően 11-2-es körmendi rohamot hozott, mindössze 8 pont volt vendégek hátránya a nagyszünetben (47-39).

A fordulás után megint beragadt a magyar alakulat, 9-0-val kezdett a Brüsszel, a Körmend pedig a 25. percig nem szerzett kosarat (56-39). Triplákkal tartották magukat úgy-ahogy Ferencz Csabáék, de ekkor egyértelműen a vendéglátó akarata érvényesült, 19 pont volt a különbség 10 perccel a vége előtt (66-47). A záró játékrészben nem sok kérdés maradt nyitva, maximum annyi, hogy 20 pont fölé nő-e a végén a távolság - megtörtént, 22 ponttal győzött végül a Brüsszel (86-64). Mivel azonban a Keravnos legyőzte a Balkant idegenben, így ennek a találkozónak a végeredménye még a csoportelsőség szempontjából is mindegy volt, az majd az utolsó körben, a Keravnos-Körmend mérkőzésen dől el.