Euroliga: Hangáék 26 pontos előnyről kaptak ki

Bár az első negyed után 38-12-re vezetett a Barcelona a Bamberg otthonában, a németek szívósan küzdöttek, fordítottak, és végül 84-81-re győztek - hiába játszott kitűnően Hanga Ádám. Az Olympiakosz hosszabbítás után verte idegenben a címvédő Fenert, a CSZKA viszont tükörsimán győzött a Zvezda vendégeként. Kétszeri hosszabbítás döntött a Valencia-Milano meccsen.

Alapszakasz, 7. forduló

Brose Bamberg (német, 4-3) – FC Barcelona Lassa (spanyol, 2-5) 84-81

A második percben még 6-2-re vezettek a németek, az első negyed azonban egészen elképesztő Barca-fölényt hozott a Hanga-Moerman-Seraphin-Sanders négyesnek köszönhetően - utóbbi 11, a Barca pedig 38 pontnál járt 10 perc játék után, 26 egységgel vezettek a katalánok (12-38). A 17. perc elején is megvolt még a spanyolok fórja (21-47), ez a szakasz azonban a Bamberg főszereplésével zajlott - a félidő utolsó négy percében ők futottak egy 16-2-t, így 12 pontra csökkent a vendéglátó hátránya (37-49). A fordulás után 8 pontra többször is "lejöttek" a németek, de ennél közelebb nem engedte őket a Barca - eleinte ebben Hanga játszott főszerepet. Egészen a harmadik negyed végéig tartotta ezt a fórt a gránátvörös-kék alakulat, amikor Bryce Taylor és a 3+1-es akciót csináló Ricky Hickman révén négy pontra csökkent a hazaiak lemaradása (62-66), Dorrell Wright vezetésével pedig a 36. perc végén már a Bamberg állt jobban (75-74). A végjátékban végig a németek vezettek 1-3 ponttal, és a Barca nem tudott már újítani, 84-81-re győztek a németek.

Hanga Ádám 28 és fél perc alatt 14 pontot (2/2 dupla, 2/4 tripla, 4/4 büntető), 3 gólpasszt, 2-2 pattanót és szerzett labdát, 1-1 blokkot és eladott labdát, valamint 5 beütött és 2 kiharcolt faultot jegyzett, így 16 VAL-ig jutott - 5 másodperccel a vége előtt pontozódott ki, mikor csapatának már muszáj volt faultolni.

A Bamberg legjobb dobói: Wright 16/9, Hickman 14/6, Taylor 13/9.
A Barcelona legjobb dobói: Sanders 17, Hanga Ádám 14/6, Moerman 14/12.

Fenerbahce Dogus (török, 4-3) – Olympiakosz (görög, 5-2) 83-90 h.u.

A tavalyi döntő visszavágóján, a forduló nagy rangadóján pontosan azt kaptuk a Fenerbahcétól és az Olympiakosztól amit vártunk tőlük, azaz minőségi kontrollált játékot, kőkemény védekezést és mindenek előtt elképesztő fordulatokat és izgalmakat. A meccs végül csak hosszabbításban dőlt el, ami után a görögök örülhettek és revansot vettek a májusi finálé miatt. A szoros első negyed után a Fener akarata érvényesült, Obradovics mester egész pályás letámadást vezényelt, és ez meg is hozta az eredményét, a harmadik negyed elején, 45-32-nél kialakult a meccsen a legnagyobb különbség.

Az Olympiakosznak azonban nyilván esze ágában sem volt feladni, pireuszi mezben az eddigi legjobb teljesítményét nyújtó Brian Roberts (21/15 pont, 4 lepattanó, 7/5 tripla) személyében pedig jött is az extra náluk, hiszen az amerikai négyből négy triplát vert be, így egy 20-4-es rohammal fordítottak a vendégek. Az Olympiakosz előnye aztán 11 pontra is hízott (60-71), de a bajnok szíve is megdobbant, nagyot küzdöttek ők is, lefaragták hátrányukat és két jó Vesely-büntető után kiharcolták a hosszabbítást. Újra átvenniük azonban nem sikerült a vezetést, köszönhetően Roberts mellett a másik görög hősnek, Jorgosz Printezisznek (18 pont, 7 lepattanó, 3 gólpassz), aki ismét tanár volt. Az ő hosszabbításban dobott 6 pontjának, illetve a szintén jól játszó Janis Strelnieks (16/12 pont, 4 gólpassz) mindent bebiztosító triplájának hála ugyanis az Olympiakosz behúzta a derbit, méghozzá teljesen megérdemelten, de a Fener is kalaplengetést érdemel, ők is ugyanígy rászolgáltak volna a győzelemre.

A Fenerbahce legjobb dobói: Nunnally 22/9, Wanamaker 15/6, Szlukasz 13/3, Melli 11/3
Az Olympiakosz legjobb dobói: Roberts 21/15, Printezisz 18, Strelnieks 16/12, Milutinov 10

Crvena Zvezda mts (szerb, 2-5) – CSZKA Moszkva (orosz, 6-1) 59-85

Egyetlen másodpercig sem forgott veszélyben a CSZKA Moszkva győzelme a Crvena Zvezda otthonában, amely már zsinórban az ötödik volt az oroszoknak, és amellyel – a Himki tegnapi botlása után – immár egyedül vezetik a tabellát. A Zvezda egyetlen másodpercig sem vezetett a találkozón, a CSZKA erősen kezdett, az első negyed végén már 22-10-re vezetett. Félidőben 27-44-es állást mutatott az eredményjelző, az igazi fekete leves pedig még csak ezután jött a szerbeknek, akik 21-7-re bukták el a harmadik negyedet, ekkor nőtt szakadéknyira a távolság a felek között. Ennek a játékrésznek a végén a legjobbjukat, Taylor Rochestie-t (15/3 pont, 5 gólpassz) leszámítva senki nem dobott többet 5 pontnál a Zvezdában, így nem csoda, ha nem tudták megnehezíteni esélyesebb riválisuk dolgát.

Ami a CSZKA-t illeti, ezúttal egyénileg senki nem villogott náluk, csapatként oldották meg könnyedén ezt a házi feladatot. Most is Nando De Colo (16 pont) lett a legeredményesebb közülük, rajta kívül Sergio Rodriguez (11/9 pont, 9 gólpassz) egy gólpassz híján dupla-duplázott, Kyle Hines (13 pont, 7 lepattanó, 3 labdaszerzés, 2 blokk, 2 gólpassz, 4/4 mezőnyből) pedig lényegében hibátlanul játszott, mindössze 16 perc alatt jutott el 26-os indexmutatóig. Az oroszoknál senki nem játszott többet 24 percnél, kis túlzással tehát meg sem izzadtak, így pihenten készülhetnek a Fener elleni pénteki nagy rangadóra.

A Crvena Zvezda legjobb dobói: Rochestie 15/3, Feldeine 12/3
A CSZKA Moszkva legjobb dobói: De Colo 16, Hines 13, Higgins 12, Rodriguez 11/9

Valencia Basket (spanyol, 3-4) – AX Armani Exchange Milano (olasz, 2-5) 98-103  2x h.u.

A forduló harmadik hosszabbításos meccsét játszotta egymással a Valencia és a Milano, ezen a találkozón ráadásul nem is egy, hanem két extra játékrész kellett a döntéshez. A találkozót aztán végül meglepetésre a Milano tudta megnyerni, köszönhetően elsősorban a 2014-es sikercsapat egyik tagjának, a Hapoel Jeruzsálemtől nemrég visszaigazolt Curtis Jerrellsnek (30/18 pont, 4 lepattanó, 3 gólpassz). Jerrells második debütálása milánói mezben ennél jobban nem is sikerülhetett volna, hiszen rögtön karriercsúcsot döntött a balkezes amerikai tüzér. Ez könnyen lehet, hogy nem történhetett volna meg, ha az egyébként szintén jól játszó Andrew Goudelock (17/9 pont, 4 lepattanó) nem sérül meg a negyedik negyedben, ez azonban csak feltételezés, a többi viszont történelem.

A csapatok 18-szor cseréltek vezetést az elképesztően szoros első félidőben, majd fordulás után úgy tűnt, hogy az ismét jól játszó Erick Green (22/6 pont, 5 gólpassz) vezérletével a Valencia behúzza a mérkőzést. Az állandósult spanyol vezetés azonban nem tartott ki a végéig, és hibáztak is a legvégén a házigazdák, mikor nem faultolták a Milano harmadik mai bástyáját, Jordan Theodore-t (20/6 pont, 4 gólpassz, 3 lepattanó), aki így egy könnyű ziccerrel egalizálni tudott. Az első hosszabbítás nem hozott döntést, már ekkor is inkább a Milano vezetett, de a spanyolok rendre válaszolni tudtak. A második túlóra során aztán már nem volt pardon, Jerrells 12 ponttal terhelte meg csak ekkor a hazai gyűrűt, így a néhány napja még romokban heverő Milano szép győzelemmel adott választ a kételkedőknek.

A Valencia legjobb dobói: Green 22/6, Dubljevics 18/3, San Emeterio 16/3, Van Rossom 13/12, Pleiss 13/3
A Milano legjobb dobói: Jerrells 30/18, Theodore 20/6, Goudelock 17/9