Euroliga: Hangáék ezúttal legyőzték a Bamberget

Szinte végig vezetett a Barcelona, amely a végén 15 ponttal verte a Bamberget. A Himki majdnem 30 pontos zakót mért az Olympiakoszra, a Maccabi hozta a Zvezda elleni kötelezőt, a Zalgiris pedig a Valenciát múlta felül.

Alapszakasz, 19. forduló

FC Barcelona Lassa (spanyol, 7-12) – Brose Bamberg (német, 7-12) 81-66

Az első negyed nem a pontzáporról szólt, Hanga a hatodik perc közepén 8-4-re alakította az állást, de a szoros kezdés után végig a Barcelona állt jobban 4-6 ponttal. A második felvonásban tovább nőtt a hazaiak fórja, az öt perc alatt 10 pontot szóró Pierre Oriola vezetésével 10 ponttal léptek meg a felvonás felére (34-24), és innentől kezdve ennek a differenciának a környékén mozgott a két fél közötti távolság, a félidőben is egy tízes volt a gránátvörös-kékek fórja (44-34). A fordulás után lekopírozták a csapatok az első negyedet, ezúttal hat és fél perc után volt a játékrész állása 6-4 a Barcának (50-38), de a negyed utolsó három és fél percére szétesett egy kicsit a katalánok védekezése, elkezdett zárkózni a német bajnok (59-52). Úgy tűnt, rendezte a sorokat Sito Alonso, de a záró 10 perc közepén Maodo Lo és Leon Radosevic kosaraival egyetlen pontra csökkent a Bamberg lemaradása a 37. perc végére (67-66). Itt aztán kifulladtak a vendégek, Sanders pillanatok alatt bevert 8 pontot, Tomic és Hanga is betaláltak, így nyert végül egy 14-0-s sorozattal 81-66-ra a Barcelona, amely ezzel életben tartotta PO-reményeit.

Hanga Ádám kezdőként 20 perc alatt 10 pontot (4/7 dupla, 0/1 tripla, 2/2 büntető), 5 pattanót, 1-1 gólpasszt, szerzett labdát és blokkot, 2 eladott labdát, illetve 1-1 beütött és kiharcolt faultot jegyzett, így 12 VAL-lal végzett.

A Barcelona legjobb dobói: Sanders 17/6, Heurtel 15/3, Tomic 13, Oriola 12/3.
A Bamberg legjobb dobói: Lo 14/9, Wright 12/6, Radosevic 12.

Himki Moszkva (orosz, 11-8) – Olympiakosz (görög, 13-6) 82-54

A Himki Moszkva szakvezetése által régóta, egészen pontosan az ötödik forduló óta várt nagy sikert aratott az orosz alakulat az Olympiakosz ellen. Attól a madridi diadaltól számítva ugyanis minden nagycsapat megverte a Himkit, most azonban végre kijött nekik a lépés és bizonyítottak önmaguknak és a bennük kétkedőknek. A másik oldalról nézve viszont ez egy újabb valószínűtlenül nagy vereség volt az Olympiakosz számára, akik a Baskonia elleni pénteki 32-es zakó után egy újabb hatalmas pofonba szaladtak bele, ami egyáltalán nem jellemző a klubra.

A Himki egyébként már félidőre eldöntötte a találkozót, a meccs elején sok labdát szereztek az oroszok, melyekből gyorsindításokat vezettek, illetve a triplákat is kiválóan dobták, így 3-5 után egy villámgyors 18-0-s rohammal 21-5-re húztak el. Hiába kért időt kétszer is Szferopulosz mester, a különbség csak még tovább nőtt, a nagyszünetben 49-25-re vezetett a Himki. A moszkvaiak már ekkor is, és a meccs végére is jobbnak bizonyultak minden egyes statisztikai mutatóban az Olympiakosznál, ez sem gyakran esik meg a pireusziakkal. A Himki legjobbja „természetesen” ezúttal is Alexej Shved (19/6 pont, 7 gólpassz, 3 lepattanó) volt, akinek most is volt néhány felesleges vállalása ugyan, ám ezen az estén gólpasszaival és puszta jelenlétével is sokkal jobbá tette társait. Leginkább Charles Jenkinst (16/12 pont, 5/4 tripla) és Malcolm Thomast (12/6 pont, 6 lepattanó), ők voltak a kisegítő személyzet leghatékonyabb tagjai.

A Himki Moszkva legjobb dobói: Shved 19/6, Jenkins 16/12, Thomas 12/6
Az Olympiakosz legjobb dobói: Wiltjer 11/9, Strelnieks 10

Zalgiris Kaunas (litván, 12-7) – Valencia Basket (spanyol, 6-13) 86-82

Hiába kezdte egészen parádésan, 13-0-lal a Zalgiris a Valencia elleni meccsét, illetve vezetett még a harmadik negyed végéhez közeledve is 15 ponttal (61-46), a végén alaposan meg kellett szenvedniük a sikerért a litvánoknak. Az ö szempontjukból viszont a legfontosabb, hogy ezt sikeresen tették és továbbra is ott loholnak az élcsapatok nyomában. A szezoncsúcsot jelentő 15 gólpasszt kiosztó Kevin Pangos (11/3 pont, 15 gólpassz) irányításával tehát álomrajtot vett a Zalgiris, akiknél többek között Axel Toupane (18 pont, 3 lepattanó) és az kintről ismét halálos Arturas Milaknis (12/12 pont) is nagyon elemében volt. A találkozó kezdett litván népünnepélybe átcsapni, ám arról, hogy ez ne így folytatódjon a Valencia légiósai gondoskodtak. Erick Green (17/15 pont, 7/5 tripla) és Will Thomas (19/6 pont, 3 lepattanó) szórták a hármasokat, de még a szintén remeklő Tibor Pleiss (20/3 pont, 3 lepattanó) is betalált kintről, így 83-82-nél egyetlen pont volt már csak a hazaiak előnye. A fordításért is támadhatott aztán még a spanyol bajnok, ám Thomas ezt a dobást elhibázta, ahogy a túloldalon Pangos is az egyik büntetőjét, ám ekkor jött a clutch helyzetben újfent előlépő Aaron White (11 pont, 8 lepattanó) egy támadólepattanóval, ami megmentette a Zalgirist.

A Zalgiris legjobb dobói: Toupane 18, Milaknis 12/12, Jankunas, Pangos 11/3-11/3, White 11, Ulanovas 10
A Valencia legjobb dobói: Pleiss 20/3, Thomas 19/6, Green 17/15

Maccabi FOX Tel-Aviv (izraeli, 10-9) – Crvena Zvezda mts (szerb, 7-12) 89-75

A szezon során nem először most sem bírta a Crvena Zvezda a dupla forduló által jelentett második nagy megterhelést, így a Maccabi a két nappal ezelőtti 30 pontos veresége után talpra tudott állni és legalább még egy hétig megőrizte nyolcadik helyét. Méghozzá tette mindezt nagyon simán, a mérkőzés ugyanis lényegében már a félidőre eldőlt (47-29). A Maccabi hatalmas tempót diktált, jól védekezett és villámgyors támadásokat vezetett, melyek bővelkedtek látványos befejezésekben is. A Zvezda becsületén viszont ezúttal sem esett csorba, hiszen ami az erejükből futotta, azt megtették a szerbek, és a harmadik negyedben még visszakapaszkodtak valahogy 7 pontra. A mezőny legeredményesebbje, a 22 pontjából 17-et a második félidőben szerző Pierre Jackson (22/6 pont, 5 gólpassz) azonban a tel-aviviak élére állt, és különösebb gond nélkül visszaverte a fordítási kísérletet a Maccabi. Jackson mellett Alex Tyus (15 pont, 7 lepattanó, 2 blokk) és honosított légiósunk, DeAndre Kane (14 pont, 4 lepattanó, 2 gólpassz, 2 labdaszerzés) nyújtották a legjobb teljesítményt a győztesnél, míg a túloldalon csak Taylor Rochestie (10 pont, 8 gólpassz, 3 lepattanó) volt igazán hatékony, ő jutott el egyedül kétszámjegyű indexpontszámig a Zvezdában.

A Maccabi legjobb dobói: Jackson 22/6, Tyus 15, Kane 14, Cole 10, Thomas 10/6
A Crvena Zvezda legjobb dobói: Bjelica 13/3, Lessort, Rochestie 10-10