Euroliga: Negyedikek lettek Hangáék

Az első félidő szoros csatája után a Lokomotiv Kubany ritmust váltott, jobban játszottak a Laboralnál, 85-75 arányban nyertek, így Hanga Ádámék a negyedik helyen végeztek Európa első számú kupasorozatában.

Euroliga, Final Four, bronzmeccs
Laboral Kutxa Vitoria (spanyol) - Lokomotiv Kubany Krasznodar (orosz) 85-75 (16-20, 26-20, 11-21, 22-24)

Jobban kezdett a Laboral Kutxa, Bertans két triplájával gyorsan megléptek 10-4-re, de Claver és Broekhoff hármasaival két támadás alatt eltüntette a különbséget a Lokomotiv Kubany, utóbbi újabb trojkájával először vezettek az oroszok a 6. percben (12-13). A negyed második felében, illetve a második felvonásban szinte végig fej-fej mellett haladtak a felek - a spanyolok 5 ponttal megléptek a 18. percben, de a félidőben csak 2-vel vezettek (42-40). A fordulás utáni első négy percben alig-alig esett kosár, a 25. percben azonban nagyot fordult a kocka - 46-43 után egy 11-0-s rohammal a Loko került fölénybe, itt megszerzett előnyüket pedig tartották is a 3. negyedben. A záró játékrész elején Janning és Zubkov révén növelte fórját az orosz együttes, majd Delaney és Broekhoff kosaraival a közte 20 is megvolt a 37. percben (65-85). A végén kozmetikázott kicsit az Adams és Bertans vezette Laboral, de 85-75 arányban nyert a Kubany, ezzel ők végeztek a harmadik helyen.

Hanga Ádám ezúttal is sokat, 27 és fél percet játszott, ami alatt 3 pontig (0/2 dupla, 0/2 tripla, 3/6 büntető), 7 pattanóig (csapata legjobbja volt ezzel), 1 gólpasszig, 1 blokkig, 4 kiharcolt faultig és 2 eladott labdáig jutott, így 3 VAL-lal zárt.

A Laboral Kutxa legjobb dobói: Adams 25/18, Bertans 13/9, Blazic 8.

A Kubany legjobb dobói: Delaney 21/12, Broekhoff 21/12, Zubkov 11/3.