Euroliga: Revansot vett a Real, kiütéssel győzte le Hangáékat

A spanyol kupa döntőjét elveszítő Real Madrid lényegében végig uralta a Barcelona elleni összecsapást, 27 pontos zakót mért a királyi gárda Hanga Ádámékra.

Alapszakasz, 23. forduló

FC Barcelona Lassa (spanyol, 7-16) – Real Madrid (spanyol, 14-9) 74-101

A Real nagyon bekezdett a hétvégén elbukott kupadöntő után - 9-0-lal, 21-5-tel és 30-10-zel nyitottak a vendégek, innen pedig nem volt visszaút a Barca számára. Az első negyed végén meglévő 17 pontos hátrányból (17-30) egyszer visszajött még 10 pontra a gránátvörös-kék kupagyőztes a 18. perc végén (33-43), a félidőben azonban már megint 17 pont volt a differencia a két fél között (35-52). A fordulás után egyetlen pillanatig sem volt kérdéses a győztes kiléte - a soklábon álló Real nagyon vissza akart vágni, meg is tette, egy 27 pontos sikerrel földbe döngölte ősi riválisát (74-101).

Hanga Ádám 25 perc alatt 10 pontot (3/6 dupla, 4/6 büntető), 3 pattanót, 1-1 szerzett és eladott labdát, illetve 3 kiharcolt faultot jegyzett, ami 11 VAL-nak felelt meg.

A Barcelona legjobb dobói: Vezenkov 11/6, Heurtel 11/3, Hanga Ádám 10, Koponen 10/6.
A Real Madrid legjobb dobói: Carroll 18/12, Randolph 16, Reyes 13.

Himki Moszkva (orosz, 14-9) – Panathinaikosz Superfoods (görög, 14-9) 78-61

Ahogy a közelmúltbeli összecsapásain, úgy a Panathinaikosz elleni rangadón is kiválóan működött a Himki Moszkva védekezése, Alexej Shved (20/3 pont, 4 gólpassz) pedig újra megszórta magát, így a görögök ellen sem maradt el a Barcokasz-csapat győzelme. A Himki immár az ötödik győzelmét aratta a legutóbbi hat meccsén, így a Panát is beérték a tabellán, ahol soha nem látott tumultus alakult ki, hiszen négy csapat is ugyanolyan mérleggel áll a még pályaelőnyt jelentő negyedik helyen. Nagy derbire készültünk ezen az összecsapáson, az izgalmak azonban elmaradtak, a hazaiak egyértelműen kontrollálták a találkozót. Ahogy arról már többször is írtunk, a Himki védekezése nagyon összeállt az alapszakasz második felére, most is ellehetetlenítették ellenfelüket, akiknél a karmesternek, Nick Calathesnek nagyon nem ment a játék, mindössze 2 pontot hozott össze 9/1-es mezőnyözéssel. Mike James (11/3 pont, 5 gólpassz, 4 lepattanó) bemutatkozása nem sikerült rosszul régi-új csapatában, de ez is édeskevésnek bizonyult. A túloldalon ugyanis Shved mellett Anthony Gill (16/6 pont), Tyler Honeycutt (9/3 pont, 10 lepattanó, 3 gólpassz) és Charles Jenkins (9/6 pont) is hatalmas energiát és csupa hasznos megmozdulást tett be a közösbe. A Himki így már az elején magához ragadta az irányítást (14-6), a java pedig még csak ezután jött, hiszen a második negyedet még jobban megnyomták a moszkvaiak, 46-31-es előnnyel vonulhattak félidőre, fordulás után pedig már a 20 pontos előny is megvolt nekik (55-35), semmi nem veszélyeztette győzelmüket.

A Himki Moszkva legjobb dobói: Shved 20/3, Gill 16/6
A Panathinaikosz legjobb dobói: Singleton 14/6, James 11/3, Denmon 11/9

Anadolu Efes (török, 6-17) – Zalgiris Kaunas (litván, 14-9) 70-86

A Zalgiris sem maradt le a Real és a Himki mögött, ők is behúzták az Efes elleni találkozójukat, így a litvánok is ott sorakoznak nagynevű vetélytársaik mellett a negyedik helyen. Az első negyedben még néhány ponttal rendre a törökök vezettek, a második játékrésztől kezdve azonban fokozatosan, lépésről lépésre elhúztak a vendégek, 61-81-nél pedig már azt vettük észre, hogy kereken 20 pont tátong a csapatok között. Ez egy amolyan tipikus „zalgirises” győzelem volt, ahol minden pályára lépő játékos megtette a magáét. Aaron White (15 pont, 4 lepattanó, 6/6 mezőnyből) hibátlanul dobott, Kevin Pangos (10/6 pont, 6 gólpassz) osztotta a gólpasszokat, Brandon Davies (12 pont, 4 labdaszerzés, 4 lepattanó) és Vaszilij Micics (11/3 pont, 6 gólpassz, 4 lepattanó, 3 labdaszerzés) mindenhol ott voltak a pályán, Arturas Milaknis (11/9 pont, 3/3 tripla) pedig néhány perc leforgása alatt bepörkölt három triplát.

Az Efes legjobb dobói: McCollum 14/3, Douglas 13/9, Motum 12/6, Dunston 11
A Zalgiris legjobb dobói: White 15, Davies 12, Milaknis 11/9, Micics 11/3, Pangos 10/6

Brose Bamberg (német, 9-14) – Crvena Zvezda mts (szerb, 9-14) 86-62

Andrea Trinchieri menesztése ide vagy oda, a Bamberg a korábbi sikeredzője nélküli első hivatalos meccsén simán verte a Crvena Zvezdát, a szerbek ma nem tudtak egyenrangú partnerek lenni riválisukkal. A vendégjátékosok közül senki nem tudott extrát nyújtani, sokat elárul, hogy az egyébként nagyon jól játszó Mathias Lessort (12 pont, 6 lepattanó, 3 labdaszerzés, 2 blokk) tudott lenni a legeredményesebbjük a maga 12 pontjával. Nem úgy a hazaiaknál, akiknél Dorell Wright (21/15 pont, 9 lepattanó, 4 gólpassz) megállíthatatlan volt ma este, az ő inspirálásával pedig a társak is elkapták a fonalat, akik közül Dejan Musli (13 pont, 13 lepattanó) masszív dupla-duplát ért el. A triplák sem jöttek ezúttal a Zvezdának (26/6, 23%), ebben (23/14, 61%) és lényegében minden másban, így a lepattanózásban (41-29) és a gólpasszok (20-9) tekintetében is alaposan felülmúlta a német bajnok a szerb aranyérmest. Ami a meccs alakulását illeti, az első negyed végén még a Zvezdánál volt az előny (21-23), a második (25-13) és a harmadik (23-9) játékrészt azonban alaposan megnyerte a Bamberg, így a meccs befejezése formalitás maradt csupán.

A Bamberg legjobb dobói: Wright 21/15, Musli 13, Staiger 12/12, Rubit 10
A Crvena Zvezda legjobb dobói: Lessort 12, Rochestie, Lazics 11/3-11/3