Fordulatos meccsen, hosszabbításban győzött az Olaj

Az Adria Liga 24. fordulójában egy nagyon pontgazdag, legtöbbször színvonalas és fordulatos meccsen győzött az Olaj a Union Olimpija ellen.

Adria Liga, alapszakasz, 24. forduló
Szolnoki Olaj KK (magyar, 11-13) - Union Olimpija (szlovén, 13-11) 106-99 hosszabbítás után
(24-25, 21-13, 20-29, 25-23, 16-9)

Szolnoki Olaj KK: Rakics 16/3, Gipson 3, Vojvoda 21/12, Lee 18/12, Keller 15.
Csere: Jones 4, Milosevics 11/3, Báder 4, Wittmann 5/3, Brkics 9/9.

Union Olimpija: Marinovics 16/12, Prepelic 30/18, Nikolov 12/6, Kanacevic 8, Omic 29.
Csere: Muric 4, Marinelli -, Mahkovic -, Hrovat -, Jagodnik -.

A mérkőzés teljes statisztikáját ezen a linken eléritek!

Jó ritmusú támadásokkal, megoldásokkal, sok kosárral indult a találkozó. Rakics ziccerét követően az összecsapás első negyedében kintről megállíthatatlan Prepelic szórt egy triplát, amire Omic dobott egy kettest, Lee azonban még a második percben egyenlített a triplavonalon túlról (5-5), Rakics 2+1-ével pedig megint a hazaiaknál volt a fór (8-5). Prepelic triplája és Nikolov duplája következett, ezekre Keller és Lee válaszolt, folyamatosan hullámzott a játék - a negyed felénél az Olaj vezetett (12-10). Milosevics kettesével először vezetett egy labdabirtoklásnál nagyobb különbséggel a Szolnok, de több eladott labda, ezekből két Omic ziccer és büntetők segítségével a 7. perc végére fordítottak a vendégek (16-19). Wittmann duplája után igazi dobópárbaj indult: sorrendben Prepelic, Lee, Nikolov és Milosevics voltak kintről eredményesek, így a 9. perc közepére kialakult a felvonás végeredménye (24-25).

A második negyed elején Kanacevic kosarára Keller és Milosevics feleltek, innentől kezdve pedig váltott vezetéssel haladtak a csapatok. Kanacevic volt eredményes továbbra is a vendégektől, míg a hazaiaknál Jones távoli kettese után Brkics hármast süllyesztett el, erre azonban Omic duplája jött, a 15. perc elején egál volt így az állás (33-33). Brkics és Nikolov váltottak hármast, így a 17. percig nem sok minden történt (37-36). Ezt követően indult be az ekkor még csak egy ponttal álló Vojvoda - duplát dobott, értékesített egy technikaiért megítélt büntetőt, majd hármasa is célba ért, egyedül vezetett le egy 6-0-s rohamot (43-36). Az itt kialakított előny meg is maradt a felvonás végéig, hét ponttal állt jobban a szünetben a Szolnok (45-38).

A fordulást követően Marinovics és Prepelic újabb tripláival egyetlen pontra zárkózott fel a Union Olimpija a 22. percre (47-46). Vojvoda válaszolt azonnal kintről, de Omic 2+1-e után Prepelic ötödik triplája már a fordítást jelentette a 24. percben, Dragan Alekszics időt is kért (50-52). Marinovics előbb óriási passzt adott Omicnak a palánk alá, majd dobott egy triplát, így a negyed felénél 5-tel vezettek a vendégek (52-57). Prepelic hatodszorra volt eredményes kintről, majd Muric két büntetőjével közte 10 volt már a differencia (53-63). Vojvoda kintről betalált, de két támadással később Marinovics válaszolt is (56-66). Rakics előbb egy belépés után volt eredményes, majd a triplát is bedobta, Báder pedig szépen használta ki, hogy egy kisebb ember került rá, egy 7-0-s szakasszal zárkózott az Olaj (63-66). Prepelic egy jó büntetőjére Gipson az utolsó másodpercben válaszolt egy távoli kettessel, két pont volt a vendégek előnye 10 perccel a vége előtt (65-67).

A záró játékrész elején Milosevics a palánk alól egyenlített, de Nikolov egy támadópattanó után visszavette csapatának a vezetést. Keller egy hatalmas zsákolással jelentkezett, a 33. perc végén pedig Wittmann triplájával újra a Szolnoknál volt az előny (72-69). Omic állt csapata élére, 6 pontot szerzett másfél perc alatt, míg Brkics a túloldalon egy triplát, így a 35. percben egál volt az állás (75-75). A negyed felénél Omic kettesével, majd Prepelic két büntetőjével kezdett meglépni a ljubljanai gárda (75-79). Vojvoda kintről volt eredményes, majd Báder értékesített két büntetőt, ezzel megint az Olaj vezetett 193 másodperccel a negyedik negyed vége előtt (80-79). Omic ziccerére és Marinovics triplájára is Rakics válaszolt egy-egy duplával (84-84), majd Omic szerzett három büntetőt, a túloldalon pedig Vojvoda 2+1-gyel jelentkezett 19 másodperccel a vége előtt, egál volt az állás (87-87). Lee faultja után Kanacevic dobott két büntetőt, 17 másodperce maradt az Olajnak. Rakics eladta a labdát az oldalbedobásból, Prepelic egy büntetőt értékesített, Vojvoda rontott hármasa után viszont Lee a dudaszó pillanatában egyenlített egy hármassal, jöhetett a hosszabbítás (90-90).

Keller és Lee is két-két büntetővel nyitotta a ráadást, majd Keller még a palánk alól is eredményes volt, a 42. perc közepén már hat ponttal ment a hazai alakulat (96-90). Marinovics duplájára megint Keller válaszolt, majd megint a szerb irányító volt eredményes (98-94). Prepelic 79 másodperccel a vége előtt két büntetővel hozta fel kettőre csapatát, Keller egy büntetőjére pedig Omic zsákolása érkezett, 47 másodperc volt hátra ekkor és egyetlen pont volt a differencia (99-98). Lee azonban lehűtötte a kedélyeket, újabb nagyon fontos hármast szerzett. A szlovéneknek siettetni kellett már a támadást, rontottak, Rakics bedobta a két büntetőt, majd a legvégén még Keller is zsákolt egyet, így végül 106-99-re győzött a Szolnok, reális esélye maradt még a legjobb 8-ra - a Union Olimpija viszont ezzel valószínűleg elvesztette esélyét a Final Fourra.