Hangáék ott vannak a Copa del Rey szombati elődöntőjében

Hanga Ádám és csapata, a Baskonia a 28. percben még csak 2 ponttal vezetett a Tenerife ellen, de ezt követően végig kezükben tartották a spanyol kupa első negyeddöntőjét, 90-81-es győzelmükkel pedig bejutottak a szombati elődöntőbe.

Spanyol Kupa, negyeddöntő
Baskonia Vitoria Gasteiz - Iberostar Tenerife 90-81 (22-15, 23-19, 16-21, 29-26)

Hanga triplájával indult a meccs, és a magyar játékos vezetésével az első negyed második felét uralta is a Baskonia - 7-10 után egy 11-0-t futott a hazai gárda, 18-10-re vezettek a 8. perc közepén, Hanga pedig ekkor már 8 pontnál járt két triplával és egy kettessel. Tillie révén tartotta előnyét a hazai együttes, amely 7 ponttal vezetett az első 10 perc után (22-15), de a Tenerife elég komoly offenzívába kezdett a második negyed első felében, 13 pontot szórtak Bogrisék kevesebb mint 5 perc alatt, így 3 pontra megközelítették a vitoriai alakulatot (31-28). Egy perc múlva volt kettő is közte, de 33-31 után Larkin és Diop vezetésével futott egy 10-0-t Sito Alonso gárdája, megint meglépett tehát a Baskonia, amely 11 ponttal állt jobban a félidőben (45-34).

A fordulás után Diop buta faultja változtatott a helyzeten, azzal lényegében fél perc alatt leszedett 6 pontot hátrányából a Tenerife a 22. perc végén és a 23. perc elején (47-42). Innentől kezdve lényegében 5-6 pont környékén ingadozott a távolság, hol a Baskonia húzott el 7-8 ponttal Tillie, Budinger vagy éppen Bargnani kosaraival, hol a Tenerife jött vissza, Kirksay duplájával a 28. percben például kettő pontra (55-53). Nagyon kellett Budinger kosara után Hanga 2+1-e, mert nagyban ennek köszönhetően vezetett 6 ponttal a hazai gárda a harmadik negyed végén (61-55), ennél közelebb pedig a Tenerife már nem ért a Baskoniához. A záró felvonásban főleg Larkint nem tudta tartani a vendég együttes, 10 pont fölé nőtt az előny, és 12 pontos Baskonia-fórnál várták a csapatok az utolsó három és fél percet (80-68). Két legjobbja, Grigonis és Bogrisz vezetésével még visszajött 10-en belülre a Tenerife, de fordítani már nem tudtak, Hanga négyből három büntetőt értékesített ebben a szakaszban, így végül 90-81-re győzött a Baskonia.

Hanga Ádám ezúttal kicsivel több mint 20 perc alatt is eljutott 16 pontig (3/3 dupla, 2/5 tripla, 4/5 büntető), volt még 4 pattanója, 2 gólpassza, 2 szerzett és 3 eladott labdája, 1 blokkja, valamint 4 beütött és 4 kiharcolt faultja, így 18 VAL-lal végzett.

A Baskonia legjobb dobói: Larkin 26/6, Hanga Ádám 16/6, Beaubois 10/6, Budinger 10/6, Tillie 10/6.

A Tenerife legjobb dobói: Grigonis 23/9, Bogrisz 18, Abromaitis 11.

Az elődöntőre szombat este kerül majd sor 18:30-tól, a Real Madrid - Andorra meccs győztesével játszanak Ádámék.