Három negyedig megint jó volt az Olaj

Az Olaj három negyedig megint fej-fej mellett haladt ellenfelével, de a Sassari a negyedik negyed elején eldöntötte a találkozót.

EuroCup, Második csoportkör, N csoport, 5. forduló
Dinamo Banco di Sardegna Sassari (olasz, 3-2) - Szolnoki Olaj KK (magyar, 1-4) 90-74
(24-13, 18-23, 19-20, 29-18)

Dinamo Sassari: Stipcevic 8/6, Logan 21/15, Mitchell 10/3, Alexander 19, Varnado 16.
Csere: Petway 12/3, DeVecchi 3/3, Sacchetti -, Formenti 1.

Szolnoki Olaj KK: Wittmann 4, Kovács P. 5/3, Vojvoda 16/6, Boriszov 6, Gregory 2.
Csere: Keller 3, Burrell 23/9, Jones 6, Vrbanc 7/3, Somogyi 2.

Kovács Péter duplájával indult a találkozó, de Alexander és Logan révén gyorsan fordított a Sassari a támadásban az elején teljesen tanácstalan, ráadásul üres helyzeteket és ziccereket is hibázó Olajjal szemben (9-2). Az 5. perc közepén szerezte a Szolnok a második kosarát, majd a labdát megint rengeteget dédelgető, de a pontokat szállító Burrell révén tartotta is a különbséget a vendég alakulat (14-9). A hazaiaknál az amerikaiak közül mindenki hozzászólt a tánchoz, Logan és Alexander mellett Mitchell, Petway és Varnado is betaláltak, így az első negyedben 9 pontig jutó Burrell minden erőfeszítése ellenére folyamatosan nőtt a differencia a két fél között, 11 ponttal vezetett az olasz bajnok 10 perc játék után (24-13).

A második negyed elején Vrbanc két kosárral is beköszönt, majd szerepét Burrell vette át, aki a 13. perc végére már 15 pontnál járt - az első másfél negyedben nem nagyon volt pont rajta kívül senkiben. Az Olaj kettejüknek köszönhetően vissza is kapaszkodott 6 pontra, de Logan tarthatatlan volt, a 15. perc elején már 5 bedobott hármasnál és összesen 17 pontnál járt - 19-et szórt összesen az első két felvonásban. Büntetőkkel újra ellépett 12 pontra a Sassari a 16. perc végére (40-28). Majdnem két percig befagyott az eredményjelző, majd az Olaj Vrbanc, Jones, Vojvoda és Wittmann révén egy 8-0-s sorozatot produkált, így 4 pontra jött vissza a támadásban teljesen leálló vendéglátókkal szemben (40-36), és a félidőben is csak 6-tal volt lemaradva a magyar bajnok (42-36).

A fordulást követően Vojvoda megtalálta a ritmust - az első 20 perc 2 pontos teljesítménye után a harmadik felvonásban 4 perc alatt 9 pontot szórt, vezetésével jött fel két (44-42) és három pontra (48-45) is a Szolnok. A Sassari rengeteg második esélyt kapart ki magának, ezeket pedig büntetőkre, pontokra váltották rendre - az 5 perc alatt 7 pontot szerző Alexander vezetésével léptek meg megint (53-46). Burrell kezdte el termelni a pontokat megint, az amerikai hátvéd a 28. perc végén már 21 pontnál járt, a távolság viszont nem változott, mindenre volt válasz a túloldalon (58-52). Burrell nagyon átment egyéni játékba - amíg az első másfél negyedben nem volt másban pont, itt lett volna -, viszont a játékrész végén sikerült ledolgozni 4 pontot a hátrányból, már csak 5-tel vezettek a hazaiak (61-56).

A záró 10 perc pocsékul indult Pór Péter együttese számára, Stipcevic triplája után Mitchell zsákolt, de az időkérés után még Petway is csinált egy 2+1-et, így gyakorlatilag egy perc alatt nőtt 13 pontra a differencia, itt pedig el is dőlt gyakorlatilag a találkozó. Ahogy a Galata ellen, úgy itt is elfáradt picit a Szolnok a végére, támadásban és védekezésben egyaránt elmaradtak az első három negyedben látottaktól, viszont az egy héttel ezelőtti mérkőzéssel ellentétben itt azért közel sem esett szét annyira a magyar bajnok, Burrell egy-egy betörés utáni kiosztása után Vojvoda és Kovács Péter is betaláltak kintről, így 10 pontra vissza tudott jönni a vendég gárda a 38. perc elején (80-70). Összességében ez azonban sok mindenen nem változtatott, végül 90-74-re győzött a Sassari, ezzel a továbbjutási reményei ha halványan is, de életben maradtak, a Szolnok viszont kiesett matematikailag is.