Hiába a parádés Hanga, hosszabbítás után a Real nyert

A spanyol királyi kupa első elődöntőjében 13 pontos harmadik negyedbeli hátrányát ledolgozta a Baskonia, de 8 pontos előnyt adott le a rendes játékidő utolsó három percében - a hosszabbításban a Real akarata érvényesült, így hiába játszott ezúttal is parádésan Hanga Ádám (19 pont, 22 VAL), a Madrid jutott végül a Copa del Rey fináléjában.

Copa del Rey, elődöntő
Baskonia Vitoria Gasteiz - Real Madrid 99-103 hosszabbítás után (20-15, 15-29, 29-24, 25-21, 10-14)

Larkin triplájával indult a mérkőzés, csinált egy 6-0-t a Real, majd egyet a Baskonia, így kezdődött a találkozó (9-6). Nagyobb különbséget nem tudott kialakítani egyik gárda sem, Hanga duplájával 20-15-re vezettek a hazaiak 10 perc után. Doncic és Hunter vezetésével futott egy 10-2-t a fővárosi alakulat a második felvonás elején (22-25). A vitoriai együttes védekezésben mondott csődöt ebben a negyedben, Doncic és Randolph kosaraival pedig egyre jobban kezdett meglépni a Real, 11 pont is volt az előnyük, végül 9 pontos fórral vonulhattak a nagyszünetre (35-44).

A fordulás után sem védekezett jobban a Baskonia, a 22. percben 13 pontos hátrányban is voltak (37-50), viszont támadásban ők is nagyon beindultak, a terheket megosztva, többek között Hanga két duplájára építve csináltak egy 11-0-t, így 2 pontra visszajöttek a negyed felére (48-50). 9 pontra még meglépett a Madrid ezután (52-61), de Sito Alonso csapata nagyon felpörgött, 4 pont hátrányban voltak mindössze negyedik negyed előtt (64-68). Ebben a szakaszban Beaubois, Tillie és Voigtmann révén a 33. percre a vezetés is meglett (73-72) - Voigtman és francia hátvéd kifejezetten hatékonyan játszott, főleg utóbbinál kell ezt kiemelni. Hanga Ádi triplájával már 8 ponttal vezetett a Baskonia a 37. percben (87-79), de Randolph és Llull kosaraival 1 pontra visszajött a Real az utolsó másfél percre. Beaubois bedobta ugyan a duplát, de Llull hármassal válaszolt, az utolsó két támadásból pedig nem esett kosár, jöhetett a hosszabbítás (89-89).

Larkin pontjai nyitották a ráadást is, de Llull és Ayon révén átvette a vezetést a Real. Hanga triplával egyenlített, de Nocioni azonnal válaszolt egy hármassal a túloldalon, így mentek neki a csapatok az utolsó 2 és fél percnek (94-97). Ayon főszereplő lett a hosszabbításban, miután második 2+1-es akciójával több mint egy támadásnyi különbség alakult ki a felek között (96-100). Több üres dobóhelyzetet is kihagyott a Baskonia ezt követően, míg a fővárosiak értékesítették büntetőiket, így végül 103-99-re győztek, ők kerültek be tehát a Copa del Rey döntőjébe.

Hanga Ádám ezúttal is parádésan játszott, 32 perc alatt 19 pontot szórt, méghozzá összesen két hibával (3/4 dupla, 4/5 tripla, 1/1 büntető), volt 4 pattanója, 2 gólpassza, 1-1 szerzett és eladott labdája, valamint 4 beütött és 3 kiharcolt faultja, így összesen 22 VAL-lal zárt, ami megint az egyik legjobb volt csapatában.

A Baskonia legjobb dobói: Beaubois 27/15, Hanga Ádám 19/12, Larkin 17/9.

A Real Madrid legjobb dobói: Doncic 23/6, Llull 23/6, Randolph 20/9.