Kikaptak Perlék Ravennában

Perl Zoltán és csapata, a De Longhi Treviso egy alacsony színvonalú első negyed után viszonylag magabiztosan vezetett az utolsó felvonásig, a Ravenna azonban fordított a záró 10 percben, így a két együttes már azonos mérleggel áll.

Serie A Kelet, alapszakasz, 25. forduló
OraSi Ravenna (17-8) - De Longhi Treviso (17-8) 68-61 (14-12, 15-20, 14-17, 24-11)

A két gárda riválisa egymásnak, hiszen a Ravenna 16-8-cal éppcsak a keleti régió élén álló Treviso mögött helyezkedett el a forduló előtt. Az első negyed nagyon alacsony színvonalú játékot hozott - az első félidő mindkét felvonásában a hazaiak kezdtek jobban, aztán a vendégek fordítottak, de amíg az első negyed végét behúzta a Ravenna, a nagyszünetben 3 ponttal a Treviso állt jobban. A fordulás után ellépett 9 pontra a vendég együttes, és lényegében a teljes negyed során 6-9 pont között ingadozott a különbség, 6 pont volt a távolság 10 perccel a vége előtt (43-49). A záró játékrészt sokkal jobban kezdte a Ravenna, a 33. perc közepén már ők vezettek (52-51). Egyetlen egyszer, a negyed felénél vette vissza a vezetést a Treviso (58-59), de az utolsó 5 percben már csak a 21 pontos Marks vezette hazaiak voltak lényegében a parketten. 68-61-re győzött a Ravenna, ezzel beérte a tabellán a Trevisót, mindkét gárda 17-8-cal áll.

Perl Zoltán csereként 17 percnyi játéklehetőséget kapott, ami alatt 4 pontot szórt (1/2 dupla, 2/3 büntető), volt 1-1 pattanója, gólpassza és eladott labdája, valamint 2 beütött és 3 kiharcolt faultja, így 4 VAL-lal zárt.

A Ravenna legjobb dobói: Marks 21, Tambone 12/6, Smith 12, Masciadri 12/12.

A Treviso legjobb dobói: Fantinelli 14/3, Moretti 13/6, Ancellotti 10.