Könnyed Olaj-győzelem a Riga ellen

A Szolnoki Olaj KK végig vezetve, a második negyedtől kezdve magabiztos előnnyel nyerte a VEF Riga elleni EuroCup-mérkőzést.

EuroCup, Első csoportkör, D csoport, 7. forduló
Szolnoki Olaj KK (magyar, 2-5) - VEF Riga (lett, 1-6) 96-84
(26-22, 25-17, 20-14, 25-31)

Szolnoki Olaj KK: Wittmann 6/6, Vojvoda 18/9, Milosevics 12, Brkics 14/12, Lóránt 19/12.
Csere: Szinovec 10, Báder 7, Gipson 10.

VEF Riga: Jakovics 3/3, Robinson 22/18, Timma 22/9, Zakis 6, Pasecniks 2.
Csere: Cobbs 5/3, Mejeris 10/3, Fall 7, Strelnieks 2, Berzins 3.

A meccs teljes statisztikáját ezen a linken eléritek!

Borzasztóan jól kezdett a Szolnok, hiszen Vojvoda és Wittmann tripláival azonnal megugrottak, és ezt követően sem lassítottak jó ideig. Zakis ugyan egy büntetővel jelentkezett a túloldalról, megkezdve ezzel a vendég pontgyártást, ám Lóránt és Vojvoda is betaláltak kintről, a negyedik percben már 9 ponttal állt jobban a Szolnok (12-3). Timma, majd Robinson talált be, ezzel csökkentve négy pontra a különbséget, és a negyed hátralévő részében nagyjából ekkora volt a differencia a két együttes között. Gipson az ötödik percben megszerezte első kosarát az Olaj színeiben, a különbség pedig sem nőni, sem csökkenni nem akart erről a 2-6 pontról. A negyed végén Szinovec talált be középtávolról, így 4 ponttal állt jobban a Szolnok 10 perc játék után (26-22).

A második felvonás is hasonlóan indult, mint az első: Brkics fél perc alatt szerzett 5 pontot. Most valamivel korábban ébredtek a vendégek Fall és Mejeris révén (31-27), de Brkics és Milosevics kosaraival megint kezdett meglépni a magyar bajnok. Mejeris volt egyedül ebben a szakaszban ponterős a Rigánál, de nem tudta tartani a hazaiakat, akik Wittmann triplája után először vezettek 10 pontnál többel a 14. percben (41-29). Másfél percnyi kosárcsend után is Báder három büntetőjével folytatódott a találkozó, konzerválódott a 10 pont fölötti előny a vendéglátóknál, hiába indult be Robinson és Timma a túloldalon. A félidőben Lóránt büntetője után 12 ponttal vezetett a Szolnok (51-39).

A fordulást követően megint jobban indult meg az Olaj, Vojvoda 2+1-ét követően 17 pontra nőtt a magyarok előnye a 22. perc közepén (58-41), egy gyengébb periódus után pedig szintén hazai kosár született Lóránt révén. Timma, majd Robinson kétszer is betalált kintről, így hiába Vojvoda hárompontosa, jött Alekszics időkérése a 27. percben (63-49). Jót tett az intelem a szolnokiaknak, Brkics két hármasával visszaállt a nagyon megnyugtató különbség, Szinovec duplája után pedig 18 pont volt a differencia 10 perccel a vége előtt (71-53).

A záró felvonás csak formalitás volt, illetve azért küzdhetett a Riga, hogy 10 ponton belülre kerüljön az egymás elleni eredmény miatt. Kosárra kosár volt a válasz a negyed elején, így Robinson minden próbálkozása ellenére sem jöttek közelebb a lettek. Timma triplája és három büntetője aztán 15-re hozta vissza őket, Alekszics időt is kért négy perccel a vége előtt (81-66). Semmi nem utalt azonban arra, hogy itt akár a 10 pontos különbség veszélybe kerülhet. Az utolsó előtti percben aztán Fall ellen sportszerűtlen hibát ütött az Olaj, két büntetője után Timma bedobta a triplát is, Szinovec duplája után pedig Cobbs is betalált kintről (94-84). Az utolsó minutum jobban jött ki a magyar együttesnek, Milosevics kétszer eredményes volt a vonalról, majd óriásit blokkolt az utolsó másodpercekben, ezzel lett 96-84 a vége.