Megvan Perlék első sikere

Perl Zoltánék a második negyedben eldöntötték a maguk javára a Torino elleni mérkőzést - a magyar játékos kezdőként nagyon hasznosan kosarazott, a győztes csapat egyik legjobbja volt.

Olasz Bajnokság, alapszakasz, 3. forduló
Capo d'Orlando (1-2) - Fiat Torino (1-2) 90-77 (23-26, 25-13, 16-17, 26-21)

Ma este lejátszották az olasz bajnokság alapszakaszában a harmadik forduló utolsó mérkőzését, amelyen a Perl Zoltánt is soraiban tudó Capo d'Orlando fogadta a Torino gárdáját. A hazaiak a második negyedben döntötték el a találkozó, amikor 12 ponttal bizonyultak jobbnak ellenfelüknél - félidei 9 pontos előnyüket aztán végig megőrizték, a végén pedig 90-77 arányban diadalmaskodtak.

Perl Zoltán kezdőként 26 percet játszott, és 8 pontig (1/5 dupla, 1/1 tripla, 3/3 büntető), 7 pattanóig (6 védő, 1 támadó), 2 gólpasszig és 3 kiharcolt faultig jutott. A negatív oldalon 2 beütött fault, 1 kapott blokk és 1 eladott labda állt, de így is 12 VAL-ig jutott, amivel a harmadik legjobb hazai kosaras lett - +14-es +/- mutatója a második legjobb volt az Orlandina Basketnál.