Nem volt esélye az Olajnak az AEK Athén ellen

A Szolnoki Olaj KK már a 13. percben 20 pontos hátrányba került az AEK Athén otthonában, nem volt esélye a szoros mérkőzésre sem, végül 92-49 arányban kapott ki a görög együttestől.

Bajnokok Ligája, E csoport, 1. forduló
AEK Athén (görög, 1-0) - Szolnoki Olaj KK (magyar, 0-1) 92-49 (26-13, 24-12, 23-14, 19-10)

AEK Athén: Ukic 5/3, Larencakisz 14/3, Vaszileiadisz 10/6, Williams 10/6, Mavroeidisz 12.
Csere: Sakota 8, Milosevic 9/3, Dixon 7/3, Falker -, Ivanovics 8, Szkulidasz 2, Calmpurisz 7.

Szolnoki Olaj KK: Wittmann 6, Vojvoda 8, Barnies 6/6, Boriszov 10/3, Wright 8.
Csere: Eilingsfeld 6/3, Tóth -, Popovics 3/3, Rudner 2.

A mérkőzés statisztikáját ezen a linken eléritek!

Nem kezdett rosszul a Szolnok, Wright és Boriszov révén 7-5-ig válaszolgatott a magyar bajnok a hazaiak pontjaira, de Vaszileiadisz tripláit nem sikerült ellensúlyozni egy idő után, a negyed feléig 8 pontot szerző swingman vezetésével kezdett elhúzni az AEK (14-5). Williams, Sakota és főleg Dixon révén kezdett meglépni a görög gárda, Barnies két triplájával maradt a különbség 10 pont környékén, Milosevic 2+1-ével 13-mal vezettek a vendéglátók 10 perc játék után (26-13). A második negyed elején vált teljesen egyoldalúvá a játék, amikor 20 pont fölé tornázta előnyét az AEK - Wittmann ugyan próbálta legalább tartani a lépést, de támadásban (is) rengeteg hiba volt a magyar együttes játékában, a görögök pedig hol pontos, hol emellé még látványos játékkal rukkoltak elő, így a félidőben pont kétszer annyi pontot dobtak, mint az Olaj (50-25).

A harmadik negyedben is megvolt a szintlépés a hazaiaknak, Mavroeidisz gyakorlatilag egyedül tornázta 30 fölé a különbséget 8 pontjával. A görögök teljesen kivették Vojvoda Dávidot a játékból, ami tekintve, hogy a másik igazán kreatív kisember, James Kinney hiányzott, nem volt meglepő, lényegében rá kellett készülniük - a magyar válogatott ásza megpróbált mindent, de hosszabb, jobb játékosállományát érvényesítette az AEK. A mérkőzés hátralévő részében a görögök nem nagyon vettek vissza, de érezhetően nem szakadtak már meg, a fiatal Calmpurisz megdobatását is előtérbe helyezték, az Olaj pedig nem tudott mit kezdeni azzal, hogy egy sokkal jobb erőkből álló gárdával találkozott - egyedül Rudner Gábor egy kosarának lehetett igazán örülni. A harmadik negyed végén 73-39-re vezetett az AEK, végeredményben pedig 92-49-re győzött az esélyesebb hazai gárda.