Óriási győzelemmel nyitott a Körmend a FIBA Europe Cupban

Az Egis Körmend együttese első negyedben kialakított 17 pontos előnyéből jól gazdálkodott a Hubo Limburg United elleni FIBA Europe Cup találkozón, 100-85-re nyert Teo Cizmic együttese, így fontos győzelemmel kezdte az idei nemzetközi kupasorozatot.

FIBA Europe Cup, B csoport, 1. forduló
Egis Körmend (magyar, 1-0) - Hubo Limburg United (belga, 0-1) 100-85 (28-11, 26-25, 26-28, 20-21)

Körmend: Petty 15/6, Saddler 19/9, Ferencz 7/3, Loveridge 16/3, Allen 18/3.
Csere: Smith 17/6, Horti 8, Németh -, Oroszi -.

Limburg: McClellan 9/3, Lasisi 17/9, Swing 17/6, Tuttle 12, Jansen 11/3.
Csere: Lemaire 3, Simons 16/12, Desiron -, Snyers -.

A meccs teljes statisztikáját ezen a linken megnézhetitek!

0-3-mal indult a mérkőzés, de az első perc után mind a négy kezdő amerikai játékosa betalált a Körmendnek, így Loveridge tripláját követően 9-3 volt az állás a vasi alakulat számára két perc játék után. Ezt követően kicsit lejjebb vettek a csapatok, de a belgák az egész első negyedben tompán kosaraztak, így a felvonás második felében a nyitó 10 percben 12 pontig jutó Petty, illetve a kézsérülése ellenére már játszó Smith vezetésével közel 20 pontra növelte előnyét a Körmend (28-9), ami lényegében a negyed végéig megmaradt. A második játékrész elején Swing vezetésével visszajött 12 pontra a vendég gárda, de Saddler és Allen révén gyorsan rendezte a sorokat a hazai alakulat, sőt, a 15. perc kezdetére megvolt a közte 20 Saddler ziccere után (39-18). Simonst nem sikerült tartani a túloldalon, a vajkezű játékos 14 pontot szórt a következő 5 percben, közte 4 triplával, de igazán közel nem tudott kerülni a Körmendhez a Limburg United, mert gyakorlatilag mindenre volt válasz hazai oldalról - a félidőben is megvolt a 18 pontnyi fór Allen triplája után (54-36).

Az első 20 percet sem a védekezés jellemezte, ahogy a másodikat sem - a belgák Tuttle és főleg a feljavuló Lasisi révén próbáltak meg közelebb férkőzni, de a negyed első felében Loveridge, Smith és Allen révén mindenre volt válasza a Körmendnek, végig tartotta 16-18 pont közötti előnyét Teo Cizmic csapata, és nem is igazán hullámzott a meccs, kosárra kosár volt a válasz. Lasisi révén megindította a felzárkózást a belga alakulat, 11 pontra jött vissza a Hubo Limburg United, de Saddler állt a Körmend élére, a negyedet pedig Smith triplája zárta 16 pontos vasi előnnyel (80-64). A záró 10 perc elején két és fél percig semmi probléma nem volt, a Tuttle által vezetett rohamot visszaverte a Körmend, ezt követően azonban futott egy 10-0-t McClellan segítségével az ellenfél, bejöttek 10 ponton belülre, először az első negyed óta (88-80). Horti Bálint két fontos duplát is szerzett, majd Smith hármasával 2:10-zel a vége előtt újra 16 pont volt a differencia, gyakorlatilag eldőlt a meccs, Loveridge a 100. pontot is megdobta az utolsó előtti minutumban (100-82). 100-85-re nyert végül a Körmend, amely nagy diadallal nyitotta a FIBA Europe Cup idei sorozatát.