Óriási meccset nyertek Rosco Allenék

Rosco Allen és csapata, az Obradoiro az első félidőben még vezetett a Murcia otthonában. A második félidőben nem egyszer 10 pont fölötti hátrányban voltak a vendégek, de a sírból visszahozták még a meccset, egy 9-0-s szakasszal zárták a találkozót, 0.1 másodperccel a vége előtt pedig bedobták a győztes kosarat, így nyertek 76-74-re.

Spanyol bajnokság, alapszakasz, 10. forduló
UCAM Murcia (3-7) - Rio Natura Monbus Obradoiro (3-7) 74-76 (15-20, 17-16, 27-17, 15-23)

A vendégek Bendzius és McConnell révén 15-6-tal nyitottak az első 7 percben, Rosco Allen triplájával pedig megvolt a közte 10 is a 9. percben (9-19), de a hazaiak zárták jobban a negyedet (15-20), a második felvonásban pedig Benite vezetésével átvették a vezetést is a 16. percben (30-28). A vendégek időkérése megtörte a hazaiak lendületét, akik Benite révén összesen 2 pontra voltak képesek a félidőből hátralévő percekben, így a Rio Natura Monbus megint Bendziusnak köszönhetően fordított (32-36).

A nagyszünet után Faverani, Radovics és Campazzo kosaraival 10-0-val nyitott a Murcia, és hiába kezdett pontgyártásba Pustovyi, a hazaiak braziljai, Faverani és Benite tarthatatlanok voltak, 12 ponttal léptek el a 27. percre (54-42). Faverani szinte egymaga tartotta 10 pont környékén a differenciát, de triplákkal és Santi Yusta 2+1-ével visszajött az Obradoiro 6 pontra a harmadik negyed legvégén (59-53). A záró felvonás elején újra 10 pont fölé tornászta előnyét a vendéglátó gárda, de Bendzius, McConnell és Rosco pontjaival a 34. percre újra visszakapaszkodtak Allenék (64-62). Úgy tűnt, eldől a meccs 3 perccel a vége előtt Benite két triplája után (72-64), de volt még egy fordulat. Roscónak, McConnellnek és főleg az utolsó percben öt pontot dobó Dulkysnak köszönhetően egyenlítettek a vendégek, az utolsó támadásban pedig McConnell leblokkolt dobása után jött bedobással az Obradoiro, Pustovyi-nak játszották be a labdát, aki 0.1 másodperccel a vége előtt tette be a labdát a gyűrűbe, így a sírból hozta vissza a mérkőzést, fordított és 76-74-re győzött az vengég gárda.

Rosco Allen a végén hasznos volt, 8 ponttal (2/4 dupla, 1/3 tripla, 1/2 büntető), 8 pattanóval, 1-1 gólpasszal és kiharcolt faulttal vette ki a részét a sikerből, és mindössze 2 beütött faultja és 1 eladott labdája volt, így 24 és fél perc alatt 9 VAL-lal zárt.

A Murcia legjobb dobói: Benite 25/15, Faverani 15, Campazzo 11/3.

Az Obradoiro legjobb dobói: Bendzius 18/9, McConnell 11, Pustovyi 10.