Perl 22 pontot szórt, a Treviso győzött

Perl Zoltán ezúttal igazi vezéregyénisége volt a Trevisónak, 22 pontot szerzett, messze a legeredményesebb játékos volt az Imola elleni mérkőzésen, csapata pedig 77-64-re győzött.

Serie A2, alapszakasz, 26. forduló
Andrea Costa Imola (9-17) - De Longhi Treviso (18-8)  64-77 (13-15, 14-19, 11-21, 26-22)

Válogatottunk büszkesége, Perl Zoltán azonnal bekezdett, hiszen csapata első 5 pontját ő szerezte, és az első negyedben 15 pontig jutó vendégek termésének csaknem felét, 7 pontot ő jegyzett. A Treviso a 13. percre lépett meg 10 ponttal (13-23), és bár volt 12 pontos fórjuk is, a hazaiak rendezték a sorokat, visszajöttek 5 pontra - a félidőben 7 ponttal álltak jobban a vendégek (27-34), Perl pedig 11 pontnál állt. A fordulás után újra ellépett 10 ponttal a sokkal esélyesebb Treviso, de ezúttal nem engedték vissza ellenfelüket, sőt, 17 ponttal léptek meg az utolsó negyed előtt (38-55). A negyedik negyedben aztán magabiztosan őrizte előnyét az ebben a felvonásban 9 pontig jutó Perl vezetésével a vendég gárda, amely végül 13 pontos győzelmet aratott, maradt a tabella elején.

Perl Zoltán 31 percet töltött a parketten, ami alatt 22 pontot (6/10 dupla, 2/2 tripla, 4/4 büntető), 4 pattanót, 1 gólpassz és 1 szerzett labdát írtak fel mellé a statisztikusok 4 eladott labda, 4 beütött és 3 kiharcolt fault mellett, így 19 VAL-lal zárt - ő volt csapata legeredményesebb és második leghasznosabb játékosa, nem véletlen, hogy Super-Zoltanként aposztrofálta őt a klub honlapja a meccsbeszámolónál.

Az Imola legjobb dobói: Cohn 16/3, Ranuzzi 11/6, Dri 10, Maggioli 10.

A Treviso legjobb dobói: Perl Zoltán 22/6, Perry 14, Moretti 13/3.