Rosco Allenék ezúttal nyertek a BL-ben

A címvédő Iberostar Tenerife második mérkőzését már megnyerte a Bajnokok Ligája idei kiírásában - a spanyolok a 16 ponttal megnyert második negyedüknek köszönhetően végül felül tudták múlni a Ludwigsburgot.

Bajnokok Ligája, Csoportkör, B-csoport, 2. forduló
Iberostar Tenerife (1-1) - MHP Riesen Ludwigsburg (1-1) 82-72 (19-15, 29-13, 11-19, 23-25)

A szorosabb első negyed után a címvédő a második felvonásban döntötte el a találkozót, ezt 16 ponttal nyerték ugyanis, így a félidőben már 20 ponttal vezettek. Ez meg is látszódott a harmadik negyedben, ahol gyengén játszottak, de nem igazán forgott veszélyben a győzelmük sem ebben, sem a záró játékrészben. A győztesnél Rosco Allen 11 és fél perc alatt 0 pontot (0/1 dupla), 4 pattanót, illetve 2-2 eladott labdát és beütött faultot jegyzett, ami 1 VAL-t ért számára.

A Tenerife legjobb dobói: Ponitka 16/6, Abromaitis 15/9, Richotti 13/6.
A Ludwigsburg legjobb dobói: Waleskowski 16/6, Koch 13/6, Evans 12.