Sima vereséget szenvedett az Olaj Zadarban

A Szolnoki Olaj KK végig alárendelt szerepet játszott a Zadar vendégeként az AL 22. fordulójában, végül 71-64-re kikapott.

Adria Liga, alapszakasz, 22. forduló
Zadar (horvát, 11-11) - Szolnoki Olaj KK (magyar, 10-12) 71-64
(21-16, 19-10, 19-12, 12-26)

Zadar: Florence 8/3, Bosnjak 8/3, Ramljak 5, Ivanov 16, Sobin 11.
Csere: Vranes 4, Kraljevic 9, Sango -, Barac 10, Sirko -, Jurica -, Spaleta -.

Szolnoki Olaj KK: Jones 12/6, Vojvoda 18/12, Lee 2, Milosevics 7, Báder -.
Csere: Keller 8/3, Rakics 5/3, Gipson 3/3, Somogyi 9, Wittmann -.

A meccs teljes statisztikáját ezen a linken eléritek!

Ivanov és Jones kosárváltásaival kezdődött a meccs, a 4. perc elejéig csak ez a két játékos tudott betalálni (6-5). Vojvoda triplája után megvolt az egyenlítés, de gyakorlatilag a teljes első negyedben követte ellenfelét a magyar bajnok - Sobin és Ramljak pontjaira Vojvoda, majd Keller válaszolt, utóbbi triplájával csak egy volt közte a 7. percben (14-13). Sobin és Ivanov kosaraival kezdett meglépni a Zadar, ezzel a két emberrel nem tudott mit kezdeni a Szolnok, Bosnjak hármasával pedig kezdett megúszni a horvát alakulat (21-14). Rakics duplája és 5 pontos Zadar-előny zárta a negyedet (21-16).

A második felvonásban alig tudott pontot szerezni a vendég együttes. A hazaiak sem igazán tudták ezt kihasználni egy ideig, Florence és Kraljevic dobtak 1-1 kosarat, utóbbi két büntetőjével pedig 10 pont fölé nőtt a távolság a 14. perc végére (27-16). Lee és Milosevics szerzett összesen három pontot, de Ivanov és Sobin azonnal válaszoltak is, Bosnjak duplájával már 16 pont volt Dragan Alekszicsék hátránya a 18. perc közepén (35-19). Keller duplájára Florence azonnal dobott egy lélekölő hármast, és Vojvoda hiába talált be kintről, majd adott gólpasszt Kellernek, az Olaj így is 14 ponttal volt lemaradva 20 perc játékot követően.

A nagyszünet után megint lassan indultak be a felek, hiszen a 24. perc végén is még csak 43-28-at mutatott az eredményjelző, összesen 3, illetve 2 pontra voltak képesek a csapatok. Ivanov újabb duplájára Jones előbb egy kettessel, majd egy triplával válaszolt, jött is a hazaiak időkérése a negyed felénél (45-33). Olyannyira megtörte ez a magyarok kisebb lendületét, hogy a Zadar pillanatok alatt, kevesebb mint két perc elteltével már 19 ponttal vezetett Ivanov középtávolija után, ezúttal Alekszics kért időt (54-35). Vojvoda és Barac váltottak kosarat, Keller egy jó büntetőjére pedig megint Barac válaszolt, a 28. percben megvolt a közte 20 (58-38). Kraljevic büntetőjét követően alakult ki a harmadik negyed végeredménye, 21-gyel mentek a vendéglátók (59-38).

A záró 10 perc már csak formalitás volt, ez látszódott a játék sebességén és a hazaiak koncentráltságán is. Somogyi, Vranes, majd Barac kosarai után 23 is volt a különbség, innen jött vissza 16-ra a Szolnok Somogyi büntetőivel, Rakics triplájával és Milosevics 4 pontjával (65-49). 20 és 15 pont között hullámzott a távolság attól függően, hogy éppen beesett-e az Olajnak 1-2 hármas vagy sem, de a lényegen már nem változtatott: másfél negyed után esélye sem volt a Szolnoknak a fordításra. A végére a különbséget tudta még kozmetikázni a vendég együttes, de 71-64-re kikapott, ezzel visszacsúszott a tabellán egy helyet.