Tartotta magát az Olaj, de kikapott a Himkitől

Nagy hátrányban nem játszott a Szolnok a Himki elleni EuroCup mérkőzésen, de a 27. perc után elfogyott erőben, végül 65-79-re kikapott.

EuroCup, Első csoportkör, D csoport, 9. forduló
Szolnoki Olaj KK (magyar 2-7) - Himki Moszkva (orosz, 7-2) 65-79
(17-22, 13-14, 19-21, 16-22)

Szolnoki Olaj KK: Wittmann 4, Gipson 5/3, Vojvoda 8/3, Milosevics 12/6, Báder 4.
Csere: Jones 14/6, Lóránt 16/9, Sztajkovszki -.

Himki Moszkva: Rice 7/3, Koponen 8/6, Monya 5/3, Seleketo 4, Patejev 12.
Csere: Honeycutt 20/3, Lauvergne 8, Vjalcev 9/6, Ilnickij 6/3, Shaharov 2.

A meccs teljes statisztikáját ezen a linken eléritek!

Monya 5 pontjával indult a találkozó, és még Báder jó tempójára is érkezett válasz Seleketótól, innentől azonban az Olaj nagy sorozata kezdődött meg. Lóránt hármasa utána Vojvoda is betalált kintről, már vezetett a Szolnok, a negyed feléig pedig még Jones és az kosárlabdázójának választott Vojvoda is betalált, 12-7-nél kért időt Rimas Kurtinaitis a 6. perc elején. Vojvoda a +1 büntetőjét is értékesítette, ezt követően azonban megindultak az oroszok. Rice kosara után Honeycutt 5 pontjával már ők voltak előnyen, a 8. perc elején Alekszics kért időt emiatt (13-14). Jones két duplájával vissza is vette a vezetést az Olaj, de Ilnickij két büntetőjéből három pontot kapott a magyar bajnok - Patejev szedte a támadópattanót, majd értékesítette a duplát -, és egy 7-0-s vendég futással 5 pontos Himki-vezetéssel zárták a csapatok az első 10 percet (17-22).

A második negyedben Honeycutt és Vjalcev egy-egy kettesével nőtt a különbség 10 pont környékére, majd nagyon megálltak a csapatok. Több percig nem esett kosár, a Himki ziccereket, tiszta zsákolásokat is elhibázott. Lóránt törte meg a jeget a 13. perc végén, öt pontot szerzett rövid idő alatt, így a 15. perc kezdetére 5 pontra visszajöttek a vendéglátók (22-27). Újabb pont nélküli másfél perc következett, itt viszont a vendégek tudtak lépni Ilnickij és Lauvergne révén, először volt 10 pont a differencia a találkozón (22-32). Gipson triplájára Patejev két kettessel is válaszolt, ezzel kialakult a legnagyobb különbség az első félidőben (25-36), de az oroszok ebben a játékrészben már nem találtak kosárba ezt követően. Milosevics triplát, Báder pedig két büntetőt értékesített, így alakult ki a félidei 30-36-os állás.

Jól kezdett a Szolnok a fordulást követően, Lóránt és Vojvoda duplái után Honeycutt ugyan betalált, Jones hármasával viszont minimálisra csökkent a különbség a 22. perc elején (37-38). Koponen ugyan gyorsan lehűtötte a kedélyeket egy triplával, Milosevics azonban válaszolt, nagyon ment ekkor támadásban az Olajnak (40-41). Két percnyi jó játék után aztán nagyon megálltak a hazaiak, a következő három percben nem dobtak pontot, így a Himki kis lépésekkel, de kezdett megint ellépni Honeycutt majd Patejev pontjaival (40-47). Szerencsére itt az oroszok is megálltak. Gipson törte meg a szolnoki kosárcsendet, majd Wittmann, a 27. perc végén pedig Milosevics is betalált, utóbbi 2+1-ével lett egál az állás (47-47). A magyar együttes 7-0-jára az oroszok egy ugyanilyen sorozattal válaszoltak HoneyCutt, Vjalcev és Ilnickij révén. Az utolsó percben Jones két büntetőjére Vjlacev triplával felelt, 10 perccel a vége előtt 8 ponttal állt jobban a Himki (49-57).

A negyedik negyed kifejezetten rosszul kezdődött a Szolnoknak, képtelenek voltak a kosárba találni a hazaiak az első 4 percben. A Himki sem törte össze magát támadásan, büntetőkkel és egy Honeycutt 2+1-gyel indították a felvonást, a 34. perc végén így 49-63-at mutatott az eredményjelző. Lóránt törte meg a vendéglátók kosárcsendjét, de az ő és Wittmann kosarára is Lauvergne válaszolt. Honeycutt és Jones váltottak hármast, így 13 pontos különbséggel fordultak a felek az utolsó 4 percre (57-70). Koponen büntetőire és Rice hármasára is Milosevics válaszolt, de tovább nőtt a különbség a 39. perc közepére (60-77). Lóránt, Gipson, majd Saharov alakítottak még az eredményen, amely végül 65-79 lett a Himki javára.