Újfent kikaptak Perlék, egy meccsre vannak a kieséstől

Perlék a középső két negyedben kerültek komolyabb hátrányba, és bár visszajöttek egy pontra a záró negyedben, fordítani már nem tudtak (70-73), így a Kontatto Fortitudo Bologna a második trevisói meccset is megnyerte, és 2-0-ra vezet a 3 nyert meccsig tartó párharcban.

Serie A2, negyeddöntő, 2. mérkőzés
De Longhi Treviso Basket - Kontatto Fortitudo Bologna 70-73 (24-22, 11-20, 15-19, 20-12)

A két gárda fej-fej mellett kezdte a mérkőzést, de a második felvonás egyértelműen az első találkozót is idegenben nyerő vendégeké volt, akik Mancinelli, az ex-pécsi Alex Legion, valamint Knox vezetésével átvették a meccs irányítását, 7 ponttal álltak jobban a félidőben (35-42). A harmadik negyedben is jobban játszott a Bologna, ekkor Legion mellett leginkább Montano volt eredményes a Fortitudónál, akik nagyjából 10 pontos előnyt birtokoltak a felvonás során, 11 ponttal vezettek 10 perccel a vége előtt (50-61). Rinaldi vette vállára a Trevisót, nagyban neki köszönhetően előbb 6, aztán 3 pontra jött fel a vendéglátó gárda, az utolsó percben pedig az egyenlítésre is megvolt a lehetőségük, de Rinaldi a két büntetőből csak egyet értékesített (70-71). Legion eladta a labdát, de két tripla is kimaradt a Trevisónál, Montano beszórt két büntetőt, a hazai időkérés után pedig már nem volt idő kosarat szerezni, így 73-70-re a második trevisói meccset is a Bologna nyerte, 2-0-ra vezet, így lényegében a továbbjutás kapujába lépett.

Perl Zoltán 28 perc alatt 8 pontot (3/7 dupla, 0/1 tripla, 2/2 büntető), 2 pattanót, 1-1 gólpasszt, szerzett és eladott labdát, illetve 3 beütött és 4 kiharcolt fault jegyzett, így 78 VAL-lal végzett.

A Treviso legjobb dobói: Perry 17/3, Rinaldi 13/3, Moretti 12.

A Bologna legjobb dobói: Mancinelli 18/9, Legion 17/6, Montano 16/6.