Menetel az Old Flash, megtorpant a Hajós DSE

Két meccsen is csak remek hajrájának köszönhetően őrizte meg veretlenségét az A-csoportos férfi Budapest-bajnokságban az Old Flash. Az év végén, s az új esztendő elején "megállt" a sokáig veretlen Hajós Alfréd DSE. A Kerék SC megszerezte első győzelmét, így nincs már nyeretlen gárda a csoportban.

Félidőben még döntetlenre állt a Cseh István (26 pont), Horváth Barnabás (22) és Koncsag Csaba (11/3) vezette MVSE KSE a Saskacsák MF otthonában. Szünet után "szárnyaltak" a hazaiak, akik a 25-12-re megnyert harmadik negyed, valamint May Gábor (18), Széles István (14), Ambrus Mátyás (13/6), Lovró József (12) és Jobbágy Zsolt (11) eredményessége révén, egységes csapatmunkával 81-73-ra nyertek.

A teljes dobólistát itt találjátok!

Nehezen lendültek játékba a csapatok a VárosMajor-BC Csepel (88-56) találkozón, amelyen a második negyedtől egyértelműen a Pék Ferenc (19/6), Lakos Tamás (16), Décsei Gergely (14), Bárány Csaba (12/6) és Pék Tamás (12/3) vezette hazai csapat akarata érvényesült. A vendég csepeliektől Bárány Levente 17/12, Lukácsi László 13/3, Kazsimér Ádám pedig 13 ponttal zárt. A Bárányok párharcában tehát ha úgy tetszik, "csepeli siker" született, de ez nyilván csak sovány vigasz lehetett a vendégeknek.

Három negyeden át fej-fej mellett haladtak a csapatok a Centi Eötvös - Hajós Alfréd DSE összecsapáson, majd a záró szakaszban a hazaiak "centiről centire" ellépve ellenfelüktől, 12 triplát dobva, Árva Mátyás (28/18), Fáth Ákos (17/9), Nagy Olivér (11/3) és Zombori Valér (8/6) vezérletével 72-63-ra nyertek. A vendégektől Pénzes Norbert 21/9, Vághy Balázs 18, Géhl Csaba pedig 11 pontig jutott.

Hiába tette kiegyenlítetté Hedry Zsolt (7/3) vezetésével a második félidőt a Meteor SE otthonában a BEAC-Kobak, a hazaiak Helik Miklós (11/3), Markó Péter (9/3) és Papp Gábor (8/6) vezérletével az első félidőt 27-4(!!!)-re, a meccset pedig 55-30-ra nyerték.

Három küzdelmes negyeden át a remek dobóformát kifogó Fischer Tamás (26/15), Harangozó Gábor (19/3) és Pál Attila (12) eredményességére építve tartotta a lépést a Kerék SC a vendég Old Flash csapatával, ám a záró szakaszt 32-23-ra nyerve, Fekete Kristóf (24/12), Jász Gábor (24/3), Pintér Zoltán (9/9) és Bogár Balázs (8/6) vezetésével a vendégek kerekedtek felül, s végül 85-75-re nyertek.

Bár csak egy - jelesül a második - negyedet nyerte meg a Rósa László (22/18), Hóma Csaba (12/3) duó vezette Eldorádó, azt viszont 25-6-ra, s ez elég volt egy 60-56-os sikerhez a Közgáz ellen, amelynek Sziroczák Richárd 17, Terjéki Péter 9, Tabajdi Márton pedig 8/3 ponttal voltak a legeredményesebb játékosai.

A Hajós Alfréd DSE - Saskacsák MF mérkőzést 0-20-as eredménnyel jegyzőkönyvezték.

Ahogy a Kerék SC, az MVSE KSE otthonában is remek hajrájának köszönhette sikerét a záró szakaszt 26-6-ra, a meccset pedig Jász Levente (18/9), Fekete K. (19/12), Bogár B. (12/12) és Horváth Dávid (13) vezérletével összesen 13 triplát dobva 74-65-re nyerő Old Flash. A hazaiaktól Koncsag 20/12, Horváth B. (20), Cseh I. pedig 19/3 ponttal zárt.

Tartalékosan felállva, mégis végig vezetve, Harangozó Gábor (22/3), Sótonyi Péter (13), Kárpáti Zsolt (12) és Horváth Ádám (10) eredményességére építve szerezte meg első, méghozzá meglepően magabiztos, 73-49-es győzelmét a Kerék SC. A vendég Eldorádó csapatából a 20 pontig jutó Horváth Tibor időnként magára maradt a pontszerzésben, Décsi András és Zala Gábor 8-8 ponttal "követte" őt e tekintetben.

Küzdelmes mérkőzésen, az első félidőben 13 ponton tartva a Valuska László (12) és Hedry (10/3) vezette BEAC-Kobakot, Tabajdi (10), Kránicz András (9/3) és Antal Dávid (9) vezérletével 47-34-re győzött a Közgáz.

Színvonalas, fordulatos, kosarakban gazdag mérkőzésen nyert Kisbenedek Dániel (23/9), Markó (18/6), Bodnár Csaba (16/3) és Papp G. (13/9) eredményes játéka révén a Meteor 83-78-ra a Tuza Zsigmond (22/3), Máthé-Barabássy Attila (22), Reizer Ferenc (12/3), Darnai Zoltán (10/6) kvartett vezette Net 54 otthonában.

A döntetlennel végződő első félidőt követően Pék F. (27/6), Bárány Cs. (17/6) és Lakos (17) ponterőssége jóvoltából a 3. negyedet 26-9-re, a Tomkó Levente (31), Vághy (15/3) és Géhl (11) vezette Hajós Alfréd DSE elleni meccset pedig 83-65-re nyerte a VárosMajor.

Küzdelmes, végig szoros, kiélezett találkozón nyert 58-55-re két remek dobóformát kifogó játékosa, Jász L. (22/18) és Pintér Z. (17/15) vezérletével az Old Flash a Jobbágy (10/6), Kelemen Balázs (10) és Lukács Gergő (8) vezette Saskacsák MF ellen.

Küzdelmes alsóházi rangadót nyert meg 74-69-re Hedry (18/6), Németh András és Tircsi Tamás (13-13) eredményességére alapozva a BEAC-Kobak a Sótonyi (20/6), Pál (18), Fischer (12/9) trió által "húzott" Kerék SC ellen.