Bajnokok Ligája, 7. forduló - Féltávnál a csoportkör

Kedden és szerdán lejátszották a Bajnokok Ligája csoportkörének 7. fordulóját, a féltávhoz érkezett tehát a mezőny. A Sassari ezúttal megnyerte thriller meccsét Belgrádban, az AEK megint kikapott, a Besiktas elvesztette veretlenségét, Ryan Pearson pedig újra pályára lépett és jó is volt a B-csoportot vezető Le Mans színeiben. Nézzük, mi történt a Szolnok csoportjában és a többi nyolcasban!

Az E-csoportban az Olaj keddi, Charleroi elleni veresége mellett nagy meccseket játszottak. Nincs már veretlen a mezőnyben, miután a Besiktas kikapott az MHP Riesen Ludwigsburg otthonában (89-83) - a törökök végig vezettek az első három negyedben, de minimális különbséggel, a végjáték pedig egyértelműen a németeké volt, akik így 2 vereség után zsinórban 5 győzelmet zsebeltek be. A mezőny teljesen besűsűsödött az Olaj előtt, miután a Stelmet Zielona Gora megverte az AEK Athént hazai parketten (78-75) - itt a görögök majdnem három negyedig vezettek, a második felvonásban már 14 ponttal is, de a harmadik negyed végére átvették az irányítást a lengyelek, a vége pedig simább volt, mint amit az eredmény takar. James Florence a győztesnél 30 perc alatt 9 pontig és 5 gólpasszig (9 VAL) jutott. Nincs új a nap alatt, a forduló meccsét ezúttal is a Dinamo Sassari játszotta, amely 12 ponttal elbukta a Partizan elleni második negyedet, de vissza tudott jönni a meccsbe a végére, a negyedik negyed végén pedig Olaseni kihagyta a büntetőjét, tehát megint felsejlett, hogy elronthatnak egy megnyert találkozót. A ráadásban fej-fej mellett haladtak a felek, de végjátékra az olaszok mentek be előnnyel, a büntetőpárbajban pedig hibáztak ugyan megint, de nem büntette meg ezt a szerb alakulat, ezúttal a thriller végjáték a Sassari javára döntött (87-88).

Az A-csoportban három tükörsima összecsapást rendeztek. A Banvit 11-0-lal nyitott a Bakken Bears ellen, és egy pillanatra sem engedte át a vezetést a dánoknak - Gediminas Orelik (25 pont, 25 VAL) és Can Mutaf (26 pont, 28 VAL) vezetésével győztek a törökök 99-82-re, ezzel 6-1-gyel ott vannak a csoport élén. A CEZ Nymburk és a Helios Suns között a második negyedtől kezdve kategória különbség volt, a csehek végül 30 ponttal intézték el a szlovéneket (85-55) - öten értek el a hazaiaknál legalább 10 pontot és hatan legalább 10 VAL-t. Az Ironi Nahariya egy szoros első félidő után 27-6-ra nyerte a harmadik felvonást a Frankfurt ellen, ott el is dőlt az összecsapás (75-54) - Gilbert Brown (23 pont, 24 pont) volt a legjobbjuk. A Monaco pedig gyakorlatilag végig vezetett az Arisz otthonában, miután 9 ponttal megnyerte az első 10 percet, de a második 20 percben a két fél lényegében fej-fej mellett haladt - a végjátékban 60-60 után jött két vendég büntető és egy tripla, ott dőlt el az összecsapás (62-65), ezzel a franciák vezetik a csoportot a Banvittal holtversenyben (6-1).

A B-csoportban is volt három sima meccs. A Le Mans 21 ponttal nyerte meg az Avtodor Szaratov elleni mérkőzés két középső negyedét, ott el is dőlt a győzelmük (78-95) - az oroszoknál két dupla-dupla is volt, egyik se ért semmit, míg a győztesnél Ryan Pearson újra pályára lépett (12 pont, 4 pattanó, 2-2 gólpassz és szerzett labda, 16 VAL), és 6-1-gyel egyelőre tükörsima továbbjutónak tűnnek a gallok. A finn Kataja Basket újra előhúzott valamit a meglepetés-cilinderből, miután a Pinar Karsiyaka otthonában szinte végig vezettek, szorosabb is csak a harmadik negyed második felében lett egy kicsit a találkozó. A Maccabi Rand Media valósággal kiütötte a Himik Juzsnyijt, egy pillanatig nem volt esélye az ukránoknak (74-48) - az izraelieknél Javon McCrea volt kifejezetten hatékony (17 pont, 8 pattanó, 28 VAL). Az egy szoros találkozót itt a Venezia játszotta, amely a román bajnok CSM CSU Oradea otthonában lépett pályára. Az első negyed után általában az olaszok vezettek, 61-69 után viszont hamar engedtek ki, 43 másodperccel a vége előtt visszajött 2 pontra a Nagyvárad. Fordítani aztán már nem tudtak a románok, győztek az olaszok (69-73), és 5-2-es mutatóval a második helyen állnak.

A C-csoportban az ASVEL játszotta az egyetlen könnyebb találkozót - a franciák Walter Hodge (24 pont, 9 pattanó, 5 gólpassz, 29 VAL) vezetésével az első negyed második felétől kezdve végig vezettek, könnyedén nyertek a Muratbey Usak Sportif ellen (83-69), így 5-2-vel másodikok a csoportban. A Neptunas Klaipeda 16-6-ra nyerte a Rosa Radom elleni találkozó első negyedét, de gyorsan leadták fórjukat, végig fej-fej mellett haladt a két fél - a végjátékot 63-63 után Jerai Grant három büntetője döntötte el a litvánok javára, akik így 6-1-gyel állnak az élen. A Ventspils 8 ponttal megnyerte ugyan az első negyedet a PAOK otthonában, de a második felvonás második felétől kezdve már végig a görögök játszottak minimális előnyben. Győzniük ettől függetlenül sem sikerült a rendes játékidőben, és a végén még mázlijuk is volt, mert a lettek kihagytak egy büntetőt. A ráadásban 10 ponttal meglépett a hazai gárda, így ezt az 5 percet már viszonylag könnyedén behúzták (85-81) Linosz Hriszkopulosz (14 pont, 10 pattanó, 5 gólpassz, 22 VAL) és Keith Clanton (13 pont, 13 pattanó, 24 VAL) vezetésével. A Varese is győzni tudott az Oldenburg ellen, miután a harmadik negyed második felében átvették a mérkőzés irányítását (74-71), így az olaszok életben tartották továbbjutási reményeiket.

A D-csoportban a legkönnyebben a Strasbourg győzött, ők valósággal elgázolták a Mornar Bart a második negyedben (32-8), így összességében tükörsimán nyertek (93-62) úgy, hogy kilenc játékosuk ért el legalább 8 VAL-t. A Tenerife az utolsó, 10 ponttal megnyert negyedének köszönhetően győzött 14 ponttal a Mega Leksz ellen (73-59), de azt is hozzá kell tenni, hogy a spanyolok végig előnyben játszottak, nem forgott veszélyben a győzelmük - Tim Abromaitis (21 pont, 9 pattanó, 27 VAL) kiemelkedett közülük. A Tenerife 5-2-vel hármas holtversenyben vezeti a csoportot, miután a Sidigas Avellino nyerni tudott a Juventus Utena otthonában (75-85), így ez a két együttes is 5-2-vel áll - az olaszok végig futottak az eredmény után, aztán 69-60 után csináltak egy 16-0-t, onnan pedig már nem engedték ki a kezükből a győzelmet. A heti MVP is tőlük került ki, az ukrán válogatott centere, Kyrylo Fesenko (25 pont, 13 pattanó, 35 VAL). A Telenet Ooestende jól kezdett a Cibona ellen, aztán a harmadik negyed második felére teljesen leadta a fórját, viszont az utolsó 10 percben megint robbantottak a belgák (72-60).