BL: Crafték megállíthatatlanok

A Bajnokok Ligája nyolcadik fordulója után Aaron Craft csapata, a Monaco még mindig hibátlan - Jarrod Jonesék és Allen Roscóék is kikaptak.

Kedden és szerdán lejátszották a Bajnokok Ligája csoportkörének nyolcadik fordulóját.

Az A csoportban a listavezető AS Monaco (8-0) nem hibázott a Juventus Utena (2-6) otthonában - bár végig vezettek a franciák, a litvánok ott loholtak a nyakukban, nem volt egy teljesen sima siker ez a vendégek részéről (85-92). A győztesnél az ex-szolnoki Aaron Craft 6-6 pontot és gólpasszt (11 VAL) jegyzett. Az EWE Baskets Oldenburg (5-3) tükörsimán győzött a Jenyiszej Krasznojarszk (2-6) otthonában, az első negyed végétől kezdve folyamatosan nőtt a különbség (53-79). A Pinar Karsiyaka (5-3) végig a Dinamo Sassari (4-4) után loholt gyenge kezdését követően, de nem tudta befogni ellenfelét (70-79) - a hazaiaknál Jarrod Jones a megszokottnál kevésbé volt hatékony (12 pont, 9 pattanó, de csak 10 VAL). A UCAM Murcia (4-4) pedig az UNET Holon (2-6) otthonában előbb a félidőre kiegyenlítette első negyedben összeszedett hátrányát, majd a szoros második félidő végén, 75-72 után egy 9-0-s futással győzött is a spanyol alakulat (75-81) úgy, hogy az izraeliek az utolsó két és fél percben nem dobtak egyetlen pontot sem.

A B csoportban arról beszámoltunk már, hogy az Iberostar Tenerife (6-2) második vereségét is a Ventspils (4-4) ellen gyűjtötte be (65-71) - Allen Rosco nem dobott pontot, Emmanuel Ubilla viszont hasznos volt a vendégeknél (11 pont, 5 pattanó, 8 gólpassz, 15 VAL). A listavezető MHP Riesen Ludwigsburg (7-1) a félidőben még hátrányban volt a PAOK (2-6) otthonában, ám a fordulás után összesen 15 pontot kaptak a németek két negyed alatt, így összességében simán nyertek (63-83). A SikeliArchivi Capo d'Orlando (2-6) borzasztóan könnyedén gyűrte maga alá a Gaziantepet (2-6), már a félidőben megvolt a végén is meglévő  26 pontos differencia (83-57) - a vendégeknél az ex-paksi Jure Balazic 7 pontig jutott 20 perc alatt. Az Elan Chalon (4-4) pedig 25-27 percig szintén uralta a Neptunas Klaipeda (5-3) elleni összecsapást, aztán a végjátékban mégis a franciáknak kellett fordítaniuk, de megtették (86-81) - a hazaiaknál James Farr 6 pontot és 2 pattanót (8 VAL) jegyzett.

A C csoport rangadóján a Banvit (5-3) a második félidőben bedarálta az Umana Reyer Veneziát (5-3) - csak a második 20 percben 28 pont volt a különbség a hazaiak javára, ennyi lett a végén is (90-62). A medi Bayreuth (5-3) az első félidőben még nagyon megszenvedett a Rosa Radommal (1-7), aztán a harmadik felvonást 15 ponttal nyerték a németek, és bár a végén nagyon kiengedtek, győzelmük így sem forgott veszélyben egy pillanatig sem (90-85). A SIG Strasbourg (5-3) nagyon sokáig vezetett a Petrol Olimpija (3-5) otthonában, a szlovének azonban a negyedik negyed második felére átvették az irányítást, és bár az utolsó bő két percben egyetlen pontot sem dobtak, így is megnyerték végül a mérkőzést (78-77). A Movistar Estudiantes (4-4) pedig szűk három negyedig irányított az AEK Athén (4-4) ellen, a harmadik felvonás legvégét, illetve a záró 10 percet viszont nagyon megnyerték a görögök, akik fordítottak, és ha csak a végeredményt nézzük, egész simán diadalmaskodtak (78-85).

A D csoportban az első helyen álló Besiktas Sompo Japan (6-2) tükörsimán kapott ki a Sidigas Avellino (4-4) otthonában, gyakorlatilag esélye sem volt a török együttesnek (90-74). A CEZ Nymburk (5-3) egy nagyon hullámzó meccset játszott a Nanterre 92 (5-3) vendégeként, és bár a hazaiak az első félidő és a mérkőzés végén is fel tudtak jönni ellenfelükre, fordítani vagy egyenlíteni is sikerült nekik, de a csehek majdnem végig uralták a meccset, fontos sikert arattak (84-90). A belga Oostende (4-4) is nagy meccset játszott a Telekom Basket Bonn-nal (2-6) - nagyon szoros volt végig a küzdelem, hosszabbításba torkollott a találkozó, amelyet végül a belgák meg tudtak nyerni, így tapadnak az élmezőnyre (86-64). A Stelmet Zielona Gora (2-6) pedig ugyan az első és a harmadik negyed második felében át tudta venni a vezetést az Arisz (4-4) ellen, de egyébként alárendelt szerepet játszottak a lengyelek, a görögök akarata érvényesült, akik végül győztek is (72-80) - a hazaiaknál az ex-szolnoki James Florence 10 pontot (7 VAL) szórt.