Euroliga: A Panáé lett az athéni derbi

A hatodik forduló záró játéknapján a Panathinaikosz egy váratlanul előlépő hős vezérletével nyert az ősi rivális Olympiakosz otthonában, a címvédő Fenerbahce kezdeti bizonytalansága a múlté, a Malaga átrohant a Zvezdán, a Himki pedig egypontos meccsen verte a Baskoniát, így a két moszkvai csapat vezeti a tabellát.

Alapszakasz, 6. forduló

Himki Moszkva (orosz, 5-1) – Baskonia Vitoria Gasteiz (spanyol, 1-5) 91-90

Bár a Himki-Baskonia meccs nagy részében inkább a vendégek vezettek, ám a végjátékot már az oroszok uralták, így végül ők jöttek ki győztesen ebből a remek mérkőzésből, aminek köszönhetően a két moszkvai csapat holtversenyben vezeti a tabellát. A Himki 8-1-gyel kezdte a meccset, de nemsokára elsősorban a kintről remekül célzó Matt Janning (19/12 pont) és a zsákolóshowt tartó Vincent Poirier (12 pont, 9 lepattanó) vezetésével fordítani tudott a Baskonia, akik a félidő előtt már 10 ponttal (38-48) vezettek. Fordulás után aztán egyre inkább beleerősített Alekszej Shved (20/3 pont, 5 gólpassz, 5 lepattanó) mellett az Anthony Gill (20/9 pont, 7 lepattanó) – James Anderson (18/3 pont, 5 lepattanó) duó, illetve hatalmas pluszt hozott a kispadról beállva Sztefan Markovics (15/6 pont, 3 gólpassz) is, így a hazaiak elkezdték eltüntetni hátrányukat. Ez a harmadik negyed végére 61 pontnál sikerült is nekik, a záró felvonásban pedig már szinte végig ők vezettek. A legvégére nem maradt nagyobb izgalom, Shved és Gill hibátlan büntetőzéssel lezárták a meccset, az egypontos különbség a végeredményben egy utolsó másodperces Granger-triplának köszönhetően alakult ki.

A Himki Moszkva legjobb dobói: Shved 20/3, Gill 20/9, Anderson 18/3, Markovics 15/6
A Baskonia legjobb dobói: Janning 19/12, Shengelia, Voigtmann 14/6-14/6, Poirier 12, Huertas 11/9

Brose Bamberg (német, 3-3) – Fenerbahce Dogus (török, 4-2) 57-80

Végérvényesen úgy tűnik, hogy összeállt az idei Fenerbahce is, a címvédő remek védekezéséből most a Bamberg kapott egy kis ízelítőt. Az első néhány elkapkodott támadás után a Fener csinált egy 12-0-s rohamot, illetve a törökök első 9 triplakísérletéből 7 sikeres volt, így 23-37-re lépett meg a tavalyi bajnok, ezzel úgymond kényszerpályára állítva a meccs hátralévő részére a Bamberget. A németek innentől folyamatosan futhattak az eredmény után, a különbség azonban nem nagyon mozdult el a tízpontos határról, a legvégére pedig teljesen elkészült erejével a német bajnok, így a végeredményben is markáns lett a csapatok közti differencia. A Fener magas szintű csapatjátéka nemcsak védekezésben, hanem támadásban is megmutatkozott, hiszen öt vendégjátékos dobott 11 és 15 pont között, a legeredményesebb Jan Vesely (15 pont), a legsokoldalúbb pedig a korábbi Bamberg-kedvenc Brad Wanamaker (13/9 pont, 6 lepattanó, 4 gólpassz, 2 labdaszerzés) illetve Kosztasz Szlukasz (11/3 pont, 7 gólpassz, 6 lepattanó) volt közülük.

A Bamberg legjobb dobói: Rubit 12, Lo 10/6
A Fenerbahce legjobb dobói: Vesely 15, Wanamaker 13/9, Datome 12/6, Nunnally 11/9, Szlukasz 11/3

Olympiakosz (görög, 4-2) – Panathinaikosz Superfoods (görög, 3-3) 62-70

Nagyszerű meccset és természetesen fantasztikus hangulatot is hozott az athéni derbi, amit megérdemelten nyert meg a Panathinaikosz, köszönhetően elsősorban egy elég valószínűtlen módon előlépő litván hősnek. Így a Zöldek a szezon során immár másodszor távoztak győztesen a Béke és Barátság Sportcsarnokból, azt követően, hogy júniusban ugyanitt, a nagy rivális otthonában ünnepelhették a bajnoki címüket. Az Euroligában az idei első idegenbeli győzelmét ünneplő Pana kezdte jobban a meccset, 2-11 után azonban emelt védekezése színvonalán az Olympiakosz, így az első negyed végén, a meccs során először már ők vezettek (17-16). A vendégeknél azonban mindig volt valaki, aki megrázta magát, így állandósult a Pana 5-6 pont körüli vezetése. Fordulás után elsősorban a forró kezű Janis Strelnieks (18/9 pont) jóvoltából továbbra sem hagyta leszakítani magát az Olympiakosz, egészen az utolsó negyedig. Ekkor azonban jött James Gist (15/9 pont, 6 lepattanó) és a korábbi csapata ellen szintén jól játszó, Pireuszban most már közellenségnek számító Matt Lojeski (9/3 pont) mellé Lukas Lekavicius (14/3 pont), aki kvázi mindent bedobott, így az apró termetű litván irányító meghozta azt a pluszt, amivel 3 perccel a vége előtt, 54-66-nál végleg el tudta dönteni ennek a nagy rangadónak a sorsát a Pana.

Az Olympiakosz legjobb dobói: Strelnieks 18/9, Papapertu 11/6, McLean 10
A Panathinaikosz legjobb dobói: Gist 15/9, Lekavicius 14/3, Rivers 12/6

Unicaja Malaga (spanyol, 3-3) – Crvena Zvezda mts (szerb, 2-4) 79-65

A Malaga viharos kezdésének köszönhetően elmaradt a várt nagy csata az egyébként hasonló erőt képviselő Crvena Zvezda ellen, az andalúzok simán nyerték meg a mérkőzést. Az első negyedben 4-ből 4 triplát bevágó Sasu Salin (15/15 pont, 7/5 tripla) főszereplésével vett villámrajtot a Malaga, a finn negyedik trojkája után 20-4-es állást mutatott az eredményjelző. Ezt követően egy kicsit feljebb jött a Zvezda (22-12), ám a spanyolok a folytatásban sem álltak le, Nemanja Nedovics (17/9 pont, 4 gólpassz) vette át a stafétát Salintól, a megszokottnál sokkal nagyobb lendülettel játszó Malaga így 39-18-as vezetésre tett szert. 20 pont fölé nőtt a különbség, és lényegében el is dőlt a találkozó, a hátralévő időben nem történt, nem történhetett semmilyen fordulat, hiszen a hispánok taktikusan őrizték a megszerzett nagy előnyüket.

A Malaga legjobb dobói: Nedovics 17/9, Salin 15/15, Miloszavljevics 12, Augustine 10
A Crvena Zvezda legjobb dobói: Feldeine 10/6, Rochestie 10/3, Lessort 10