Euroliga: Kaunasban is nyert a Fener

A Barca Hanga nélkül győzött 34 ponttal, Tomicék a palánk mellett a Zvezda playoff-álmait is szétzúzták.

A Barca Hanga nélkül győzött 34 ponttal, Tomicék a palánk mellett a Zvezda playoff-álmait is szétzúzták. A CSZKA és az Olympiakosz számára nem okozott gondot hazai pályán az újabb győzelem begyűjtése, ahogy az utolsó 10 meccséből 9-et megnyerő Fener is nyerni tudott a Zalgiris vendégeként, így az 1. és a 2-3. helyek sorsa eldőlni látszik, a 4. pozícióért viszont ismét nyílt a harc.

Alapszakasz, 25. forduló

CSZKA Moszkva (orosz, 20-5) – Unicaja Malaga (spanyol, 10-15) 101-76

Hiába tért vissza és volt ismét a Malaga legeredményesebbje Nemanja Nedovics (15/6 pont, 5 gólpassz, 3 lepattanó), illetve játszott szintén jól korábbi csapata ellen James Augustine (12 pont, 7 lepattanó), az andalúzok így sem tudták elkerülni a nagy verést Moszkvában. A CSZKA ezzel ismét tett egy lépést az alapszakasz megnyerése felé a következő hetek három nagy rangadója (Fener, Olympiakosz, Himki) előtt, a Malaga számára pedig ismét csak eltávolodni látszik a rájátszás lehetősége. Egyetlen percig sem volt kérdéses, hogy ki nyeri meg ezt az összecsapást, Nikita Kurbanov (10/6 pont, 6 lepattanó, 3 gólpassz) korai 10 pontjával 27-13-ra húzott el a CSZKA, majd a második negyedben már 23 pont volt a különbség (50-27). Az oroszok sztárjai közül a legeredményesebb ezúttal is a mindössze egy dobást hibázó Nando De Colo (23/15 pont, 10/9 mezőnyből) volt, Sergio Rodriguez (11/9 pont, 7 gólpassz) remekül szervezte a játékot, Will Clyburn (13/3 pont, 6 gólpassz, 4 lepattanó) pedig Kurbanovhoz hasonlóan szépen kitöltötte a statisztikai lapját.

A CSZKA Moszkva legjobb dobói: De Colo 23/15, Clyburn 13/3, Rodriguez 11/9, Kurbanov 10/6, Hunter 10
A Malaga legjobb dobói: Nedovics 15/6, Augustine 12

Zalgiris Kaunas (litván, 15-10) – Fenerbahce Dogus (török, 18-7) 78-85

A Fenerbahce ellen is nagyszerű kosárlabdával rukkolt elő a Zalgiris, ismét öröm volt nézni a Jasikevicius-csapat játékát, ám a címvédő megmutatta erejét és a végjátékban felőrölte a litvánok ellenállását. Ez a győzelem már a kilencedik volt a Fenernek az utolsó tíz meccséből, amivel leszakították maguk mögött a Zalgirist és hacsak csoda nem történik, akkor a harmadik helynél rosszabb pozícióban biztosan nem végeznek. Ezt a meccset a több mint 15 ezer szurkolója által űzött hazai csapat nagyon bátran és energikusan kezdte, így egy 12-0-s roham után már 18-7 volt az állás. A kétszámjegyű különbség lényegében a nagyszünetig megmaradt a felek között (40-31), fordulás után viszont a Fener a rá jellemző módon, kemény védekezésére alapozva folyamatosan emésztette fel a litvánok erejét, és a hajrára utol is érte riválisát. A végjátékot aztán 5-17 arányban nyerte meg a török csapat, amikor előbb Jan Vesely (13 pont, 4 lepattanó) tépte meg a hosszú idő utáni újbóli vezetésért (65-66) a gyűrűt, majd Luigi Datome (16/6 pont, 3 lepattanó, 2 blokk) és Kosztasz Szlukasz (15/6 pont, 5 gólpassz) is kulcsfontosságú kosarakat süllyesztett el, így szép ajándékkal lepte meg csapata az 58. születésnapját épp ezen a napon ünneplő élő legendát, Zseljko Obradovicsot.

A Zalgiris legjobb dobói: Jankunas 15, Pangos 14/6, Micics 11/3, Davies 10
A Fenerbahce legjobb dobói: Datome 16/6, Szlukasz 15/6, Vesely 13, Kalinics 12/6, Thompson 11

Olympiakosz (görög, 18-7) – Brose Bamberg (német, 9-16) 87-79

Bár az Olympiakosz mumusának számító Bamberg az első félidőben még kiválóan tartotta magát Pireuszban, és elsősorban Dorell Wright (23/18 pont, 6 lepattanó) illetve Maodo Lo (16/9 pont, 3 lepattanó) révén 40-42-nél még vezetett is, ám végül nem történt meglepetés és behúzta a győzelmet a görög csapat. Az Olympiakosz játékosai jelentősen komolyabban vették és szorosabban őrizték a németeket a meccs második felében, támadásban pedig Vaszilisz Szpanulisz (17/3 pont, 8 gólpassz), Nikola Milutinov (16 pont, 6 lepattanó, 5/5 mezőnyből), Jorgosz Printezisz (16/3 pont, 4 lepattanó) és Jamel McLean (16 pont, 6 lepattanó) szépen szétdobták egymás között a terheket, négyen együtt 65 pontot szerezve vezették győzelemre csapatukat.

Az Olympiakosz legjobb dobói: Szpanulisz 17/3, Printezisz 16/3, Milutinov, McLean 16-16
A Bamberg legjobb dobói: Wright 23/18, Lo 16/9, Hickman 14/3, Radosevic 10

FC Barcelona Lassa (spanyol, 8-17) – Crvena Zvezda mts (szerb, 10-15) 88-54

Nyerni kellett volna a Crvena Zvezdának a Barcelona otthonában playoff-reményei életben tartásához, ettől azonban nagyon messze álltak a szerbek. Az immár tét és Hanga Ádám nélkül játszó katalánokban ugyanis ezen az estén átszakadt egy gát, ami oly sokszor visszavetette őket ebben a szezonban, most azonban roppant felszabadult, közönségszórakoztató játékkal örvendeztették meg a továbbra is kitartó szurkolóikat. Ante Tomic (16 pont, 6 lepattanó, 4 gólpassz) korlátlan úr volt a palánkok alatt, Pau Ribas (18/12 pont, 6 gólpassz, 5/4 tripla) és Petteri Koponen (16/12 pont, 4 lepattanó, 6/4 tripla) pedig szórták a triplákat, de nemcsak ők, hanem minden pályára lépő hazai játékos hozzá tudott tenni ehhez sikerhez. A Barcát még az sem zavarta meg, hogy 38-24-nél az egyébként a forduló legszebb jelenetének választott Tomic-zsákolással széttört a palánk, ami miatt állt a játék, ám a végére így is kiütéses sikert aratott a gránátvörös-kék alakulat. A Zvezda a végére teljesen szétesett, az utolsó negyedet értékelhetetlen játékkal 26-5 arányban bukták el a belgrádiak.

A Barcelona legjobb dobói: Ribas 18/12, Tomic 16, Koponen 16/12, Heurtel 13/3
A Crvena Zvezda legjobb dobói: Rochestie 13/9, Dobrics 10/3