AL, 4. forduló - A Partizan egyre lejjebb

Ma este véget ért az Adria Liga negyedik fordulója. Az Igokea megszerezte első győzelmét az eddig veretlen Krka ellen, míg a Szolnok a Szkopje otthonában szenvedett vereséget. A Buducsnoszt nagyon magabiztosan tartotta a 100%-os mutatót, míg a Zvezda és a Cedevita kicsit jobban megizzadtak a Mega Vizura és a Metalac ellen, mint arra számítani lehetett A Partizan egyre nagyobb gödörben, tegnap majdnem 30 ponttal zakóztak Hristo Nikolovéktól, a Cibona pedig az Igokeához hasonlóan megszerezte első idei sikerét egy nagyon szoros, jó meccsen. Lássuk, mi történt a fordulóban!

Adria Liga, alapszakasz, 4. forduló

Igokea (bosnyák, 1-3) - Krka (szlovén, 3-1) 66-53
(18-13, 14-21, 19-7, 15-12)

Jones és Jeremics vezetésével az 5. percben már 11-4-re vezettek a hazaiak, majd Bunic vezetésével sikeresen tartották ezt az előnyüket. A Krka idegenlégiósai révén kezdte meg a felzárkózást, Wangmene duplájával zárult a játékrészt (18-13). Dragovics és Drenovac pontjaival még tovább nőtt a hazaiak előnye, a 13. percben azonban egy 7-0-s futással zárkóztak a vendégek (23-22). A 17. percben Kastrati egyenlített, egy perccel később Rojc már a vezetést is megszerezte az eddig 100%-os szlovéneknek. Innen még visszavette a vezetést az Igokea, a félidő végén azonban Booker duplájával volt előnyben a Krka (32-34).

A fordulást követően Jones két hármasával kezdett megint előnybe kerülni a hazai együttes, a negyed felénél azonban még nem tudtak elszakadni a Krkától (42-41). A felvonás második öt percében azonban nem tudott pontot szerezni a vendég gárda, így a bosnyákok egy 9-0-s szakasszal, magasembereik vezetésével 10 pontos előnyt építettek ki (51-41). A záró játékrészben még megpróbált felkapaszkodni a Krka, mindenre volt válasz azonban a túloldalon, hat pontnál közelebb nem értek a szlovének, így az előzetes várakozásokhoz képest egészen könnyedén nyert az Igokea.

Az Igokea legjobb dobói: J.Jones 19/9, Jorovic 13/9, Bunic 12.
A Krka legjobb dobói: Armstead 14/6, Booker 12/3, Kastrati 9/3.

MZT Szkopje (macedón, 2-2) - Szolnoki Olaj KK (magyar, 2-2) 74-58
(11-10, 18-18, 18-14, 27-16)

A találkozó hosszabb összefoglalóját EZEN A LINKEN elolvashatjátok!

A Szkopje legjobb dobói: Cvetkovics 14/9, Zsivcsevics 14/6.
A Szolnok legjobb dobói: Szinovec 16/6, Keller 11.

Union Olimpija (szlovén, 3-1) - Partizan (szerb, 1-3) 87-58
(22-18, 23-15, 17-12, 25-13)

Muric és magasemberei, Gagics és Milutinov pontjaival az elején még egészen jól tartotta magát a Partizan, váltott vezetéssel haladtak a csapatok - a túloldalon Hristo Nikolov két hármassal jelentkezett, ő volt ekkor a legeredményesebb. A 8. percben futott egy 6-0-t a Union Olimpija, és bár Bezbradica kosaraival még zárkóztak a szerbek, szlovén előnnyel zárták az első negyedet a felek (22-18). A második felvonásban megint Muric és Gagics voltak a Partizan vezérei, de a ljubljanai gárda három triplát is dobott, így a 15. percre hét pontos előnyt építettek ki (35-28), amely Nikolov újabb hármasa és Salin duplája után 10 pont fölé nőtt a nagyszünetre (45-33).

A fordulást követően Kanacevic percei következtek, a harmadik negyed felénél már 17 pont volt a szlovének előnye, és innen nem volt már felállás a szerbek számára. Beindult az ő támadójátékuk is a felvonás második felére, de közelebb nem értek a Union Olimpijához (62-45). A záró 10 perc már csak formalitás volt, miután Mahkovic alig több mint egy perc alatt szerzett három duplát (68-45). Az év kosarát is Mahkovic dobta, amely már a kegyelemdöfés volt a Partizan számára. A szerbek szebb napokat látott együttese ezúttal 29 ponttal kapott ki, egyre mélyebbre kerülnek Dusko Vujosevicsék.

A Union Olimpija legjobb dobói: Mahkovic 19/6, Salin 10/6, Hrovat 10/6.
A Partizan legjobb dobói: Muric 17/6, Gagics 14.

Levszki Szófia (bolgár, 1-3) - Buducsnoszt (montenegrói, 4-0) 75-92
(25-27, 14-26, 20-26, 16-13)

Az elején kosárra kosár volt a válasz, Szuad Sehovics két triplájára jött két válasz hazai oldalról is, már a második perc elején négy hármast dobtak a csapatok (6-6). A negyed további részében előnyben játszott végig a montenegrói alakulat, mindenki hozzátette a magáét, így a 8. percben már 7 ponttal vezettek (16-23). Az első negyed utolsó bő egy percében Varbanov 5 pontja hozta vissza a hazaiakat (25-27). A második játékrészben Reynolds vezetésével a 13. percben már 10-zel ment a Buducsnoszt (25-35). Anguelov szinte egymaga tartotta életben ekkor a Levszkit, az ő büntetőivel maradt nagyjából 10 pont környékén a távolság, de a montenegróiak állománya sokkal mélyebb, ez ki is jött (39-53).

Szubotics, Sehovics és Cook pontjaival a fordulás után is bekezdtek a vendégek, azonnal 20 pont lett a differencia (41-61). A két Ivanov és Pupovics vették fel a kellő fordulatszámot támadásban, de jottányit nem jutottak közelebb, mindenre volt válasza a montenegróiaknak (59-79). Dasics pontjaival 24-re nőtt a különbség a 35. percre, és bár innen még kozmetikázott a hazai együttes, esélyük sem volt megszorongatni ellenfelüket.

A Levszki Szófia legjobb dobói: Pupovics 16/3, Pavlin Ivanov 13/3, Pavel Ivanov 11/6.
A Buducsnoszt legjobb dobói: Szubotics 18, Sehovics 17/9, Reynolds 14/9.

Cedevita (horvát, 2-2) - Metalac Valjevo (szerb, 0-4) 79-66
(17-18, 25-19, 17-17, 20-12)

Négy perc alatt egy 10-0-s szakasszal indult a meccs, úgy tűnt, a Metalac ezúttal sem tud túl nagy ellenállást kifejteni. 14-4-ig nem is volt problémája a hazaiaknak, Jevtovics pontjaival azonban beindultak a vendégek, Bakics büntetőivel a 8. perc végén már csak egy pontra voltak lemaradva (14-13), a negyed utolsó percében pedig Majsztorovics kettesével fordítottak is (17-18). Ante Delas és Zganec szinte azonnal megfordították az állást, de a 15. perc kezdetén még csak kettő ponttal vezettek (27-25). Ezt követően kezdett nőni a távolság, Pilepic triplája után 9 pont is volt (40-31), aztán a félidő végén két duplával még visszajött a Metalac (42-37).

A fordulást követően Bilan és Delas tartották 7-10 pont környékén a differenciát, amely azonban egy Otasevics triplának és három büntetőnek köszönhetően még mindig csak öt pont volt 10 perccel a vége előtt (59-54) - annak ellenére is, hogy megint pocsékul büntetőztek a vendégek (15/27). A negyedik negyedben Jevtovics kosarával még három pontra visszajöttek a szerbek, a Cedevita azonban két triplával és Bilan újabb duplájával azonnal megugrott 10 egységre (69-59). Jevtovics minden erőfeszítése ellenére innen már csak nőtt a távolság, így végül - ha a vártnál nehezebben is, de - győzött a Cedevita.

A Cedevita legjobb dobói: Bilan 16, Delas 11/6, Pilepic 10/6.
A Metalac legjobb dobói: Jevtovics 21, Majsztorovics 9.

Crvena Zvezda (szerb, 4-0) - Mega Vizura (szerb, 2-2) 93-77
(26-29, 25-15, 17-17, 25-16)

Egészen kiválóan kezdett a Mega Vizura, Marelja és Miljenovics pontjaival indították a találkozót, azonnal magukhoz ragadták a vezetést, és a rájuk jellemző ütemben termelték a pontokat, a 6. percben már 20-nál jártak (14-20). Zagorac és Jokics kosaraival még tovább nőtt az előnyük, aztán némileg kozmetikázott a Zvezda (26-29). Mitrovics kezdett beindulni, neki köszönhetően a 13. percben már öttel mentek a hazaiak (35-30), Jokics és Marelja azonban visszavették az előnyt (38-40). A negyed utolsó négy percében aztán csak Miljenovics szerzett pontot a vendégektől, a Zvezda pedig kihasználta ezt, megugrottak a félidőre (51-44).

A nagyszünet után pár jól helyezett triplával próbálkozott visszakapaszkodni a Mega Vizura (55-52), de Kalinicsnak és Mitrovicsnak mindenre volt válasza (62-54), és a harmadik felvonás végéig nem is változott ez a különbség (68-61). Az egészen pazar meccset produkáló Mitrovics (27 pont, 7 pattanó, 5/5 tripla) gyorsan szerzett öt pontot a záró 10 perc legelején, amivel először nőtt 10 pont fölé a különbség (73-61). A vendégek mindent megpróbáltak, hogy újra látótávolságon belül kerüljenek, de Mitrovics újabb öt pontot szórt, így öt perccel a vége előtt még mindig 9-cel ment a Zvezda (78-69). A következő három és fél perc Marjanovicsé volt: 9 pontot szórt a center, neki és Blazic kosarainak köszönhetően vált biztossá a hazaiak sikere és az, hogy továbbra is 100%-osak.

A Crvena Zvezda legjobb dobói: Mitrovics 27/15, Marjanovics 20, Blazic 11/3.
A Mega Vizura legjobb dobói: Jokics 17/9, Miljenovics 14, Marelja 12/3.

Cibona (horvát, 1-3) - Zadar (horvát, 2-2) 77-76
(16-18, 19-22, 21-21, 21-15)

Szoros volt az első negyed - az egyik oldalon Jagodic Kuridza, a másikon Ivanov találtak be a legtöbbször, de a 6. perc közepén így is 8-8 volt csak az állás. Jagodic Kuridza megállíthatatlan volt ebben a szakaszban, az ő kosaraival vezettek a hazaik, aztán Bosnjak négy pontjával vette vissza a vezetést a Zadar a negyed végére (16-18). A második felvonásban Siriscevic triplájával újra a Cibona volt előnyben, de a 14. percig elég kevés pont született (23-20). Pontra pont volt a válasz, aztán az ex-szolnoki James Florence szerzett 8 egységet egy percen belül, a félidő utolsó előtti percében megdobta harmadik tripláját is, Bosnjak pedig egy újabb jó kinti kosárral köszönt be, így vezetett 20 perc után 5-tel a Zadar (35-40).

A fordulást követően Lalic és Sirko kerültek főszerepbe, egymás kosaraira válaszoltak, más nem is nagyon szólt hozzá a meccshez a harmadik negyed első öt percében (43-49). Rozic és Kraljevic is 2-2 kosarat jegyeztek ezt követően, a 28. perc végére viszont Kruslin vezetésével egyenlített a címvédő (53-53). Kraljevic és Basic öt pontjával lépett meg újra a Zadar, a félidei különbség még megvolt az utolsó 10 perc előtt is (56-61). Basic további öt pontjára, az új igazolás, Markota, illetve Blassingame összesen 8-cal válaszoltak (64-66), Florence és Sirko azonban újra megnyugtató különbséghez juttatták a vendégeket (64-71). A Zadar itt nagyon megállt, a 38. perc közepéig nem tudtak pontot szerezni, így a Cibona egy 10-0-s futással fordított, mielőtt Kraljevic egyenlített volna, így fordultak a felek az utolsó két percre (74-74). Florence duplájára Jagodic Kuridza csak egy jó büntetővel válaszolt, Bosnjak azonban kihagyta mindkét egypontosát, így megint Jagodic Kuridza került a refelktorfénybe: az ő kettesével fordított a Cibona (77-76). A plusz egyet kihagyta a magasember, Florence azonban nem tudta értékesíteni a potenciális győztes dobást, így a címvédő megszerezte első győzelmét idén - igaz, óriási nehézségek árán.

A Cibona legjobb dobói: Lalic 18, Blassingame 16/6, Markota 13.
A Zadar legjobb dobói: Florence 19/9, Kraljevic 14, Sirko 12/6, Ivanov 12.