TBL, 20. forduló: Összeomlóban a Besiktas

A török pontvadászatban az élen a helyzet változatlan, a Fener-Efes-Darüssafaka trió nem lassít, a Besiktas viszont komoly gödörben van.

Fenerbahce Ülker (16-4) – Pinar Karsiyaka (13-7) 70-62

A török kupa elődöntője után ismét legyőzte a Fenerbahce a Karsiyakát, amivel továbbra is őrzik vezető helyüket a tabellán az isztambuliak. Nagyon jól kezdtek a hazaiak, a második negyed elején már 33-16-ra vezettek, ám ekkor váratlanul teljesen leálltak és már nem szereztek több pontot a játékrészben. Ezt egy 12-0-s rohammal büntette a Karsiyaka, ez azonban nem volt elég, hiszen a nagyszünet után ismét magára talált és biztosan húzta be a meccset a Fener. Egyik oldalon sem volt senki igazán kiemelkedő, a hazaiaktól még kétszámjegyű indexpontot sem ért el senki, a legeredményesebb Ricky Hickman (14/3 pont) lett. Az izmirieknél Jon Diebler (16/3 pont) szerezte a legtöbb pontot.

Anadolu Efes (15-5) – Galatasaray Liv Hospital (11-9) 77-75

A friss kupagyőztes Efes kiváló rangadót vívott a Galatasaray együttesével, melyet végül ha nehezen is, de az esélyeknek megfelelően meg tudtak nyerni. A kupában is farkasszemet nézett egymással a két euroligás csapat, akiknek a közös történelme még tovább íródott. A Galata ezúttal is legnagyobb sztárja, Carlos Arroyo nélkül szerepelt, aki azóta hétfőn már bejelentette, hogy pénzügyi okokból 3 év után elhagyja csapatát. Nehéz helyzetük ellenére sem voltak esélytelenek a bordó-sárgák, a meccsen jelentős periódusokra át tudták venni a vezetést is. Fordulatos volt a találkozó, melyet a negyedik negyedbeli jobb védekezésének köszönhetően nyert meg az Efes. 72-71-nél nem tudtak betalálni a vendégek, így ismét az Efes lépett el pár ponttal, a Galata pedig csak futott az eredmény után. A házigazdáknál Matt Janning (14/9 pont, 4 gólpassz) és Milko Bjelica (13/3 pont, 4 lepattanó), a Galatában pedig Justin Carter (17/3 pont, 3 labdaszerzés) játszott legjobban.

Banvit BK (12-8) – Usak Sportif (7-13) 77-64

A második negyedtől már uralta az Usak elleni meccset a Banvit, így végül magabiztosan húzták be a soros bajnokijukat a balikesiriek. A második félidőben már csak asszisztálni tudott az Usak, a különbség már a 20 pontos határt is meghaladta néha (71-49). Ez a meccs hazai részről Vladimir Dragicsevicsről (24 pont, 4 lepattanó, 3 blokk, 11/10 mezőnyből) szólt, aki amit ráemelt az tulajdonképpen bement, miközben a többiek elképesztő mezőnymunkával rukkoltak elő.

Besiktas Integral Forex (10-10) – Tofas Bursa (7-13) 65-72

Zsinórban hetedik meccsét bukta el a bajnokságban a Besiktas, így a nemrég még listavezető pozíciójukból lassan rájátszás sem lesz az isztambuliaknak, ha ez így megy tovább. Ehhez a meccshez sem sok köze volt a fekete-fehéreknek, a kiesés elől menekülő Tofas ugyanis végig vezetve nyert. A Besiktasban egyedül Ryan Broekhoff (16/12 pont, 7 lepattanó) nyújtott jó teljesítményt. A Tofas bravúrjához DaShaun Wood (13/3 pont, 4 gólpassz, 4 lepattanó) és Chinemelu Elonu (11 pont, 8 lepattanó) járultak hozzá a legnagyobb mértékben.

Royal Hali Gaziantep BSB. (8-12) – Darüssafaka Dogus (14-6) 69-72

Hatalmasat mentett a Darüssafaka a Gaziantep otthonában, hiszen a meccs utolsó hét pontját szerezve tudtak fordítani a vendégek. Ráadásul mindezt egy utolsó másodperces triplával tették, amit Jamon Lukas Gordon (15/3 pont, 5 lepattanó, 3 gólpassz) süllyesztett el a dudaszó pillanatában. Gordon és Ersin Dagli (14 pont, 9 lepattanó) voltak a Darüssafaka legkiemelkedőbb játékosai. A Gaziantep legjobbjai Jawad Williams (18/6 pont, 5 lepattanó) és Cory Higgins (14/3 pont, 5 lepattanó, 3 labdaszerzés) voltak ezen az estén.

Türk Telekom (9-11) – Trabzonspor Medical Park (10-10) 81-100

Idegenben 100 pontot szerezve, könnyedén győzte le a Trabzonspor egyik közvetlen riválisát, a Türk Telekomot. A meccs előtt mindkét csapat 9-10-es mérleggel állt és nagy harcban volt a rájátszásért, ennek tükrében főleg meglepő a nagyarányú vendégsiker. A Trabzonspor játékosai feltartóztathatatlanok voltak ezúttal, többen is extrát nyújtottak közülük. Andrija Sztipanovics (19 pont, 4 lepattanó, 11/9 mezőnyből), Novica Velicskovics (19/9 pont, 5 lepattanó), Dwight Hardy (16/6 pont, 4 gólpassz, 3 labdaszerzés) és Kaloyan Ivanov (13 pont, 12 lepattanó, 4 gólpassz) is kiemelkedőek voltak, míg a Türk Telekomban csak Ben McCauleyra (19/3 pont, 7 lepattanó, 3 labdaszerzés) igaz mindez.

Torku Selcuk Universitesi (8-12) – Istanbul BSB. (9-11) 85-82

Troy DeVries (28/12 pont, 4 lepattanó) és Hakim Warrick (20 pont, 8 lepattanó) vezérletével egy félig már elveszített meccset fordított meg a Selcuk az Istanbul ellen. A harmadik negyed elején ugyanis még 18 ponttal, 46-28-ra vezettek a vendégek, ám a meccs még korántsem volt lefutva, sőt, egy nagy roham után hamarosan már döntetlen állt az eredményjelzőn. Így fordultak az utolsó negyedre a csapatok, ahol már nem volt kérdés, hogy a lendületbe jött házigazdáké lesz a siker, még ha csak 3 pont is lett végül a különbség. Az Istanbul elsősorban Zack Wright (17/3 pont, 7 lepattanó, 4 gólpassz) remeklésének köszönhetően vezetett sokáig.

Edirne Eskisehir (4-16) – Rönesands TED Kolejliler Ankara (7-13) 97-85

Az Ankarának Alade Aminu (26 pont, 11 lepattanó, 12/12 mezőnyből) hibátlan teljesítménye is kevés volt a ligautolsó Erdirne otthonában, mivel hazai oldalon sem maradtak el az extra performanszok. Matt Walsh (35/24 pont, 10 lepattanó, 5 gólpassz) egészen parádés, nyolc triplás teljesítménnyel rukkolt elő ugyanis, ráadásul a padról Manny Harris (20 pont, 6 lepattanó) is összeszedte szép csendben a pontjait. Az Edirne végig vezetve, simán nyert, ezzel igyekszenek megragadni az utolsó esélyüket a bennmaradásra.