VTB Liga, döntő: Egy lépésre újabb címvédésétől a CSZKA

A Teodoszics-De Colo sztárduó főszereplésével a VTB Liga döntőjének második mérkőzését is dominálta a CSZKA Moszkva a városi rivális Himki ellen, így már csak egy győzelem választja el őket az újabb bajnoki címtől.

Döntő, 2. mérkőzés

CSZKA Moszkva (orosz, 1.) – Himki Moszkva (orosz, 3.) 99-79

Az első mérkőzéshez hasonlóan a második találkozót is dominálta a CSZKA Moszkva a Himkivel szemben, így továbbra is hibátlan a rájátszásban a katonai alakulat, akik már csak egy lépésre vannak attól, hogy megszerezzék újabb bajnoki címüket. A meccs lényegében már az első félidőben eldőlt, hiszen a CSZKA nagyon koncentráltan kezdte a találkozót, elől-hátul jól működtek a házigazdák, majd a második negyedben támadásban még rátettek egy lapáttal, csak ebben a játékrészben 35 pontot termeltek, így a nagyszünetben már 59-43-ra vezettek. Háromnegyednyi játék után pedig már 76-55 volt az állás, és az első mérkőzéssel ellentétben most a záró felvonásban sem engedett ki a címvédő, így a végére kereken 20 pont maradt a csapatok között. A CSZKA-t az egészen pazarul játszó sztárhátvédjei repítették ezúttal (is), hiszen Milos Teodoszics (23/15 pont, 6 gólpassz), akit egy darabig minden bizonyára mostanában láthatunk utoljára Moszkva-mezben az idei legjobb playoff-meccsét játszotta, illetve Nando De Colo (20/3 pont) is remekelt. De nemcsak ők, hanem Szemjon Antonov (18/9 pont, 5 lepattanó) is újfent előlépett, aki eddig meglepően jelentős faktor ebben a fináléban. Nem úgy a túloldalon Alexej Shved (21/9 pont, 4 gólpassz), aki bár ismét betermelt 21 pontot és csapata messze legeredményesebbje lett, ám ezúttal is nagyon pocsék mezőnymutatóba (16/5) hajszolta bele őt a CSZKA. A piros-kékek ráadásul 22-9 arányban megnyerték a támadólepattanó-csatát is, így sokkal több esélyük volt második szándékból pontot szerezni a Himkinél.

A három győzelemig tartó párharc állása: 2-0 a CSZKA Moszkva javára.