A forduló válogatottja - Alapszakasz - 9. forduló

A hétvégén lejátszották a magyar férfi NBI/A alapszakaszának 9. körét - lássuk a játéknap legjobbjait, a forduló válogatottját

(Zárójelben található, hogy hanyadik alkalommal szerepel a forduló válogatottjában)
A 9. forduló mérkőzéseiről ezen a linken olvashattok!

A korábbi körök válogatottjai: 1. forduló, 2. forduló, 3. forduló, 4. forduló, 5. forduló, 6. forduló, 7. forduló, 8. forduló

Irányító
Deville Smith - MAFC (2)

A forduló legnagyobb meglepetésében vállalt főszerepet a fővárosiak irányítója, hiszen a Körmenden diadalmaskodó MAFC egyik vezére volt az amerikai játékos. Smith-nek a külső dobás nem ment, de 36 perc alatt így is összeszorgoskodott 18 pontot (6/9 dupla, 0/4 tripla, 6/6 büntető), emellett pedig nagyon sokoldalúan játszott, hiszen volt 7 gólpassza is (a társak kiszolgálását sem szorította hátterbe a pontszerzés mellett), szerzett 5 lepattanót, illetve kiharcolt 8 faultot is. Volt még 2-2 szerzett és eladott labdája, így összességében elmondható, hogy a játék minden elemében sokat tett hozzá csapata nagy sikeréhez, 30 VAL-lal zárt végül.

Dobóhátvéd
Tate Unruh - MARSO Nyíregyháza (1)

A Jászberény ellen idegenben diadalmaskodó Nyíregyháza (egyik) legjobbja volt a héten hibátlanul dobó Unruh, aki 29 egységig jutott, hiba nélkül (5/5 kettes, 5/5 hármas, 4/4 büntető). Volt ugyan 3 eladott labdája 1 gólpassz és 5 kiharcolt fault mellett, de összességében így is 30-as VAL-lal zárt. Ugyanerről a találkozóról egyébként illik kiemelni Horváth Ákost is, aki 31 pontot és 34 VAL-t ért el, nem rajta múlott a Jász-Nagykun-Szolnok megyei együttes veresége - hetek óta bombaformában játszik egyébként Horváth, hiszen kétszer bekerült nálunk is a legjobbak közé -, de Unruh a győztesnél nyújtott kiemelkedő, nagyon hasonló produkciót, ezzel váltott most ő jegyet magának a forduló válogatottjába.

Kiscsatár
Vojvoda Dávid - Szolnoki Olaj KK (2)

A kör szuperrangadójának egyik nyerőembere volt szolnoki szempontból Vojvoda, hiszen támadásban újfent a Szolnok legjobb játékosa volt. Az Olaj jó védekezésének köszönhetően nyert Székesfehérváron, de a magyar válogatott bedobójának 26 pontja is nagyon kellett a bajnok sikeréhez (5/9 kettes, 4/11 tripla, 4/4 büntető). Vojvoda emellett 7 lepattanót, 4 gólpasszt, 2 szerzett, illetve mindössze 1 eladott labdát jegyzett 5 kiharcolt fault mellett. 36 perc alatt 31 VAL-ig jutott, amivel akár forduló MVP is lehetett volna, hiszen a játéknap legjobban várt meccsén játszott kulcsszerepet, de volt egy MAFC-győzelem is a hétvégén...

Erőcsatár
Rajvarinder Singh Sihota - MAFC (1)

Ahogy azt már Smith-nél megemlítettük, bombameglepetésre nyert a MAFC Körmenden, márpedig az amerikai irányító mellett a kanadai játékos volt a másik kulcs a sikerben. Sihota hetek óta kifejezetten jó formában van, kisebb csoda, hogy csak most került be a forduló válogatottjába, ezúttal azonban valósággal berobbant, hiszen 29 pontos (5/5 dupla, 5/9 tripla, 4/4 büntető), 11 pattanós dupla-duplát szállított. Volt ugyan 4 eladott labdája, de 2 szerzett is, illetve kiharcolt még 3 faultot. Nem mellesleg végigjátszotta a teljes találkozót, 40 percnyi játék alatt 33 VAL-ig jutott, és mivel a MAFC-é volt a kör szenzációja, így ő lett ezúttal a forduló MVP-je is.

Center
Marko Spica - Kaposvári KK (2)

A Kaposvár középjátékosa felemás fordulót tudhatott magáénak. Egyénileg nagyon ment neki a játék, 27 pontot termelt kitűnő százalékkal (12/18 dupla, 3/3 büntető), volt még 6 lepattanója, 2 gólpassza, 5 kiharcolt faultja és 1 szerzett labdája is 4 eladott mellett, így 33 perc alatt 28 VAL-t ért el, ráadásul a Szedeák elleni mérkőzés végjátékában is termelte a pontokat. Csapata azonban az ő teljesítményétől függetlenül sem tudott nyerni, így jó egyéni statisztikái ezúttal győzelmet nem értek hazai pályán sem, másrészt az együttes a találkozót követően elvesztette vezetőedzőjét, hiszen mint ismert, Szrecsko Szekulovics lemondott

Legjobb hatodik ember
Misek Levente - MAFC (1)

A fővárosi gárdát a héten nem lehetett megkerülni a cserejátékosok között sem, a MAFC 22 esztendős hátvédje ugyanis a forduló legjobb teljesítményét nyújtotta azok közül, akik a padon kezdték a meccset. Misek 27 perc alatt 17 pontot szórt (1/3 dupla, 3/4 tripla, 6/8 büntető), 4 gólpasszt, 4 kiharcolt faultot és 2 lepattanót jegyzett, eladott labda nélkül, így elég simán nyerte ezúttal a "kispadosok" különversenyét.