A forduló válogatottja - középszakasz, 2. forduló

Szerda este rendezték a magyar férfi A-csoport középszakaszának 2. körét a felső- és a középházban, és az elsőt az alsóházban - a forduló válogatottját olvashatjátok.

Az eddigi fordulóválogatottak:

Alapszakasz: 2. forduló4. forduló5. forduló7. forduló8. forduló9. forduló6. forduló10. forduló1. forduló11. forduló12. forduló13. forduló3. forduló14. forduló15. forduló16. forduló17. forduló19. forduló20. forduló18. forduló22. forduló24. forduló25. forduló26. forduló21. forduló23. forduló

Középszakasz: 1. forduló

(Az alsóházi mérkőzések mindig abba felső- és középházi forduló válogatottba tartoznak majd, amelynek idejében játsszák őket.)

Irányító
Goran Martinics - DEAC (Ksz.: 1, Össz.: 1)
Sterling Gibbs - Kaposvári KK (Ksz.: 1, Össz.: 2)

A DEAC elég könnyedén verte a Sopront, amiben nagy szerepe volt Martinicsnek, aki 22 pontja (5/9 dupla, 3/7 tripla, 3/4 büntető) mellett 7 pattanót, 8 gólpasszt, 3 szerzett és 1 eladott labdát, valamint 3 beütött és 4 kiharcolt faultot jegyzett, így 37 perc alatt 30 VAL-lal végzett. 38 és fél perc alatt ugyanilyen összteljesítményt (30 VAL) hozott a Kaposvárnál Sterling Gibbs is, aki 24 pontot szórt (6/8 dupla, 2/6 tripla, 6/8 büntető), 3-3 gólpasszt és lepattanót, 1 blokkot, 3 szerzett és 2 eladott labdát, illetve 1 beütött és 8 kiharcolt személyi hibát szerzett az ASE legyőzésekor.

Dobóhátvéd
Miljan Rakics - JP Auto - JKSE (Ksz.: 1, Össz.: 2)

A Jászberény fontos mérkőzést veszített a MAFC ellen, de ez legkevésbé Rakicson múlott, hiszen a honosított hátvéd 24 ponttal (7/11 dupla, 2/4 tripla, 4/4 büntető), 3 pattanóval, 6 gólpasszal, 1-1 szerzett és eladott labdával, valamint 3 beütött és 7 kiharcolt faulttal zárt - kevesebb mint 33 perc alatt 31 VAL-ig jutott, de ez is kevés volt ahhoz, hogy nyertesen hagyja el a pályát csapata.

Kiscsatár
Toney McCray - MAFC (Ksz.: 1, Össz.: 3)

A fővárosiak szezon közben igazolt amerikai játékosa újfent kitűnően kosárlabdázott, és az ő vezetésével győzött Garai Péter csapata Jászberényben. McCray ezúttal 33 pontig jutott (7/9 dupla, 5/7 tripla, 4/4 büntető), amit 11 pattanóval, 4 beütött és 8 kiharcolt személyi hibával fejelt meg. Volt ugyan 6 eladott labdája is, de ezzel együtt is 37 VAL-t szorgoskodott össze 37 perc alatt - a MAFC reményei életben maradtak a playout elkerülésére, ez volt a játéknap legjobb egyéni teljesítménye, így McCray lett a forduló MVP-je.

Erőcsatár
Hendlein Roland - Kaposvári KK (Ksz.: 1, Össz.: 3)

Ezúttal nem Ivosev brillírozott a Kaposvárnál, de Fekete Ádám együttese így is győzni tudott, ebben pedig nagy szerepe volt Gibbs mellett Hendlein Rolandnak is. Az erőcsatár 16 pontos (7/10 dupla, 0/1 tripla, 2/2 büntető), 10 pattanós dupla-duplával járult hozzá az ASE legyőzéséhez, ami mellett 2 gólpasszal, 3 blokkal, 2 szerzett és 1 eladott labdával, valamint 2 beütött és 3 kiharcolt faulttal rendelkezett. 25 másodperc híján végigjátszotta az összecsapást, ami 29 VAL-lal fejezett be.

Center
Marko Spica - Kaposvári KK (Ksz.: 1, Össz.: 2)

És a Kaposvár harmadik szerdai vezére, Marko Spica is befért ezúttal a legjobbak közé, miután ő is kifejezetten hasznosan kosárlabdázott a paksiakkal szemben. 4 eladott labdája nem mutat jól, viszont emellett 18 pontot (8/9 dupla, 2/2 büntető), 5 pattanót, 7 gólpasszt, 1 blokkot, illetve 2-2 beütött és kiharcolt személyi hibát is felírhattak a neve mellé a statisztikusok. 34 percet töltött Spica a parketten, és 26 VAL-lal lett a kör legjobb centere.

Legjobb hatodik ember
Alandise Harris - Alba Fehérvár (Ksz.: 1, Össz.: 1)

A sérüléséből visszatérő Harris a Kecskemét legyőzésében kulcsszerepet vállalt, hiszen a padról beszállva 17 pontot szerzett (4/7 dupla, 3/5 tripla), volt 7 pattanója, 1-1 gólpassza és blokkja, 2-2 szerzett és eladott labdája, valamint 3-3 beütött és kiharcolt faultja, ami kevesebb mint 23 és fél perc alatt 21 VAL-t ért összességében, ezzel pedig a címvédő legjobbja volt a forduló során.