Bemelegítés - A-csoport, Rájátszás - Döntő (2.)

Nagyot lép-e az újabb bajnoki cím felé a Szolnok? Netán egyenlít hazai pályán a Kecskemét? Ma este megtudjuk.

Döntő

KTE-Duna Aszfalt – Szolnoki Olaj KK - 18:00 (17:45 - Duna World)
Játékvezetők: Cziffra Cs., Pálla Z., Györffy P. A., (Gincsai)

A vendégként szereplő címvédő egy félidőnyi esélyt adott ellenfelének, de a fordulás után a jobb erőben lévő piros-fekete együttes másfél perc alatt ellépett a KTE-től és egyre magabiztosabban növelte előnyét. A védekezés hatékonyságát teljes mértékben igazolja a mindössze 43 kapott pont, viszont az szinte borítékolható, hogy a Messzi István Sportcsarnokban jobb dobóformával rukkol majd elő a Kecskemét, mint szerdán tette. Sokat jelent, ha egy csapat egységesen, nagy küzdőszelemmel tud játszani, viszont kell egy-egy kiemelkedő teljesítmény, jobbára támadásban, ami a nehéz szituációkon átsegíti a gárdát.

Mi vár a nézőkre, szurkolókra ma este? Kiindulási alapként legyen elegendő a szerdai, valamint az együttesek középszakaszban, Kecskeméten vívott mérkőzése. Kicsi az esély arra, hogy dobópárbajt rendeznek majd a felek. Legyen bármilyen fizikai állapotban a KTE, ha hosszabban tudja művelni azt a védekezést, mely egy félidőn át jól működött Szolnokon, s mellé még társulna egy kicsivel jobb külső dobóhatékonyság, akkor meglepetést okozhatna. A Szolnok oldalán viszont ott van az a motivációs tényező, hogy második sikerük esetén már kedden megszerezhetnék a bajnoki címet Vojvoda Dávidék.

Az egyik fél harmadik győzelméig tartó párharc állása: 1-0 a Szolnoki Olaj KK javára.