A Kecskemétnek sem volt esélye Szombathelyen

Csak a második negyedben tudta tartani a lépést a KTE, egy híján megdobta a százat a Falco.

Magyar férfi NBI/A, alapszakasz
Falco-Vulcano Energia KC Szombathely - KTE-Duna Aszfalt 99-75 (30-21, 22-21, 24-15, 23-18)

Falco: Govens 6, Perl 20, Váradi 11/6, Pustahvar 12/9, Taylor 11.
cserék: Boriszov 13, Norfleet 14/12, Tóth N. 7, Dancsecs 5/3, Hódi -, Kucsora -.

Kecskemét: Pongó 9, Thompson 9, Djeraszimovics 14, Dramicsanyin 18/6, Karahodzsics 8.
cserék: Wittmann 11/9, Horváth K. -, Molnár M. 4, Molnár D. -, Blaskovits B. -, Fülöp -, Kucsera 2.

A mérkőzés statisztikája ezen a linken megtekinthető!

Elég hamar megadta a meccs alaphangját a Falco, az első perctől kezdve a hazaiak ritmusában és szájíze szerint alakult a találkozó - Perl Zoltánnal nem tudtak mit kezdeni Thompsonék és szépen járt is a labda a szombathelyieknél, akik ráadásul hibátlanul céloztak kintről. Már a nyitó játékrész közepén megvolt a közte tíz pont és a KTE ezt követően sem tudott lassítani, vagy megálljt parancsolni ellenfelének, a második negyedben a húsz egységet közelítette a különbség, óriási fölényben volt a Falco. A Kecskemét azonban időben mégis tudott reagálni: futottak egy 11-0-s rohamot Wittmannék és bár ez nem volt elég ahhoz, hogy igazán megszorítsák a sárga-feketéket, arra mindenképpen jó volt, hogy visszajöjjenek látótávolságon belülre. Elsősorban a védekezésükön sikerült kicsit állítaniuk, Perlt jobban tudták limitálni és bár dobásban (69%-42%), illetve lepattanózásban (23-13), sőt, gólpasszokban is (17-8) jelentős volt a szombathelyi dominancia, a pontokat tekintve "csak" tízzel vezetett a Szekulovics-legénység a nagyszünetben.

A fordulás után aztán két Pongó-duplával egészen hat pontra közelített a KTE, de mint kiderült, ezen az estén ez volt a maximum a Forray-legénységtől: feljebb kapcsolt a Falco és átrohant ellenfelén, 52-46 után egy 21-4-et (!) produkált a vasi alakulat, így a szorosnak tűnő találkozó alig nlhány perc alatt egy húszpontos hazai kiütéssé változott. Innentől nem volt miről beszélni, a hátralévő időben már egyik csapat sem szakadt meg, lehetőséget kaptak a fiatalok, a Szombathely kézben tartotta az összecsapást - összességében a Kecskemét egyszer, a második negyedben tudta kicsit megszorítani ellenfelét, ezt leszámítva végig domináltak a hazaiak. Govensék ezzel a sikerrel és a Körmend vereségével felléptek a tabella második helyére, még mennek Szegedre és fogadják a Pécset, eközben a Kecskemétnek Debrecenben és Körmenden kell kiharcolnia a felsőházba jutást.

fotó: kosarsport.hu