A PVSK rangadót nyert Zalaegerszegen

Igencsak fordulatos meccset nyert meg a felsőházba igyekvő ZTE otthonában a tarthatatlan Durham - Brooks páros vezette Pécs

Magyar férfi A csoport, alapszakasz, 25. forduló
Zalakerámia ZTE KK (13-11) - PVSK-VEOLIA (11-12) 78-81 (21-17, 16-21, 23-23, 18-20)

ZTE: Kinney 18/6, Vaughn 14/6, Benke 13/6, Szabó Zs. 12/6, Radic 7.
Csere: Mikovic 6, Horváth 8/6, Mohácsi -, Kis R. -.

Pécs: Durham 22/9, Brooks 21/6, Antóni 9/3, Budimir 16/3, Sarlija 4.
Csere: Demeter -, Bíró 7/3, Harazin -, Simon K. 2.

A meccs teljes statisztikáját ezen a linken eléritek!

A felsőházi középszakaszba jutás szempontjából a hazaiaknak muszáj lett volna hozni ezt a derbit, ennek megfelelő hozzáállással kezdtek Benke Szilárdék, akik lepattanózásban uralták a meccset (38-33), ám nagyon sok olyan pillanatban, amikor a meglévő előnyüket tovább építhették volna, ki nem kényszerített hibákat vétettek (9-14 az eladott labdák aránya), ezzel együtt négy ponttal jobbak voltak 10 perc után a vendégeknél.

A második etapban a pécsiek hátvéd párja sebességet váltott, ráadásul a padról ezúttal nagyon nem akartak jönni a pontok Bencze Tamás csapatában, így a félidő egy pontos baranyai vezetéssel zárult Durham utolsó másodperces, palánkos triplájával - minden adott volt egy kiemelkedő színvonalú második 20 perchez, ami az izgalmakat illeti.

A fordulás után a kilátogatók szerencséjére nem hogy befeszültek volna a csapatok, de lényegesen precízebb volt mindkét fél, nagyon kevés eladott labda és jó kiválasztás, pontos befejezések jellemezték a csapatokat.

A negyedik periódusnak így szintén vendég vezetéssel mehettek neki a felek miután Bíró Olivér "másolta" az ellenfél előző negyedzárást, s bár az etap közepéig fej-fej mellett haladtak, a hajrához közeledve az addigra beinduló Horváth Ákos mellett nem volt más, aki hozta volna a pontokat, különösen a bajnokság egyik legjobb pontszerzője, Radic tűnt el, a túloldalon pedig 73-78-nál elrugaszkodott a PVSK és higgadt büntetőzésével le is hozta győztesen a végjátékot - elsősorban Durham és Antóni precizitásának köszönhetően.

Horváth Ákosnak még volt egy dobása a hosszabbításért, de célt tévesztett, így visszavágott a Pécs a Zalaegerszegnek a korábbi hazai vereségéért.

Ezzel a felsőházba jutástól távol került a ZTE, míg a Pécs megszilárdította helyét a középső ötösben.