A Szedeák az első negyedben eldöntötte a Pécs elleni meccsét

A Tisza-parti alakulat 20 ponttal nyerte a Pécs elleni mérkőzés első 10 percét, onnantól pedig magabiztosan őrizte előnyét, végül 80-57-re győzött.

Magyar férfi A csoport, Középszakasz, Középház, 2. forduló
Naturtex-SZTE-Szedeák (12-16) - Pécsi VSK-VEOLIA (17-14) 80-57 (33-13, 12-13, 13-15, 22-16)

Szedeák: Boltics 5/3, Fortune 5/3, Csirics 21/15, Juhos 9/3, Sulovics 13.
Csere: Révész 6, Wirth 12/9, Kovács Á. 4, Kerpel-Fronius -, Mike -, Bonifert 2, Vágvölgyi 3/3.

Pécs: Durham 13/3, Brooks 2, Budimir 17/6, Antóni 2, Sarlija 6.
Csere: Harazin 4, Simon 4, Supola 3/3, Bíró 4, Krnjajski -, Demeter 2.

A mérkőzés teljes statisztikáját ezen a linken eléritek!

Az első negyed első felében még fej-fej mellett haladtak a csapatok, de Csiriccsel nem nagyon tudott mit kezdeni a Pécs - a hazaiak vezére a negyedik perc elején már harmadik hármasát szórta be, nem sokkal később pedig zsákolt is egyet. Az ötödik perc közepén ettől függetlenül még csak 13-11-et mutatott az eredményjelző, itt jött azonban a találkozó döntő szakasza: a kezdője által húzott Szedeák 20-2-t futott az első negyed utolsó öt és fél percében, így Juhos triplája után kereken 20 ponttal vezetett Andjelko Mandics legénysége (33-13). A második negyedben 23 pont volt a legnagyobb differencia, a PVSK egyáltalán nem tudott felpörögni, jobb teljesítményt nyújtani. Tovább nem nőtt a különbség, mert a vendéglátó támadójátéka is visszaesett, de a nagyszünetre is 19 pontos hazai vezetéssel vonulhattak a csapatok (45-26).

A fordulás után a játék szinte minden elemében alulmaradó Pécset Budimir lényegében egymaga próbálta meg visszahozni a meccsbe, a horvát játékos vezetésével 12 pontra csökkent a mecsekaljaiak hátránya a 24. percre (48-36). Itt azonban jött megint a Csirics-Fortune-Sulovics trió - visszaállt a 20 pont a két gárda között, Durham triplájával alakult ki a harmadik negyed végeredménye (58-41). Az utolsó 10 perc elején még próbálkozott Csirke Ferenc együttese, de Wirth három triplával és összesen 11 ponttal megállította a felzárkózási kísérleteket, és végleg pontot tett a mérkőzésre. A Szedeák végül 80-57-re győzött, így javította a zalaegerszegi leolvadást.