A Szolnok idén először legyőzte a Körmendet

Az Olaj lényegében végig vezetett, irányította a mérkőzést, és az utolsó negyed elején eldöntötte az összecsapást, így a szezon során először legyőzte a vasiakat.

Magyar férfi A csoport, Középszakasz, Felsőház, 2. forduló
Egis Körmend (18-10) - Szolnoki Olaj KK (22-5) 74-85 (17-22, 22-18, 19-24, 16-21)

Körmend: Wright 18/6, Hollins 3, Ferencz 8/6, Fanning 13/6, Horti 10.
Csere: Davis 8/3, Bán -, Tuoyo 9/3, Halász 5.

Szolnok: Perry 10, Kovács 8, Vojvoda 10/9, Milosevics 5/3, Tóth Á. 10.
Csere: Andric 16, Ford 10/3, Browning 6/6, Polyák -.

A meccs teljes statisztikáját ezen a linken találjátok!

Kovács Péter és Tóth Ádám vezetésével jobban kezdett a Szolnok, a negyedik perc közepén már 7 pontos előnyben volt az alapszakasz- és kupagyőztes (3-10). Felébredt a Körmend, több hármast is beszórt a vasi gárda - Tuoyo állt a hazaiak élére, de az Olajnak mindenre volt válasza, végig előnyben játszott Dragan Alekszics legénysége, és Perry duplájával 5 ponttal álltak jobban 10 perc játék után (17-22). A második negyed első felében körmendi oldalról Fanning, Horti és a hármasok, míg a vendégeknél Ford került középpontba - a vendéglátó egyetlen pontra közelítette riválisát a 15. percben (29-30). Wright 2+1-ét követően volt meg az egyenlítés a Körmendnek, majd 2-2 triplát szórtak a csapatok pillanatokon belül. Fanning büntetőjével már vezetett is a hazai gárda az első félidő utolsó előtti percében, de Andric kettese zárta a felvonást, ezzel vezetett a Szolnok a nagyszünetben (39-40).

A fordulás után jobban jött ki az öltözőből a vendég gárda, Ford első triplája után, a 24. perc végén 7 ponttal vezettek újra a Tisza-partiak (43-50). Itt fordult egyet a játék összképe, Horti vezetésével ugyanis előbb egyetlen pontra közelítette ellenfelét a Körmend, Davis triplájával pedig a 28. percben már a vezetés is megvolt Ferencz Csabáéknak (53-52). Vojvoda állt a vendégek élére, egyedül szerzett két és fél perc alatt 12 pontot, közte egy palánkos triplát az utolsó pillanatban, így 6-tal ment az Olaj 10 perccel a vége előtt (58-64). A záró felvonás elején el is dőlt az összecsapás, miután a vendégek egy 8-0-val indították az etapot, ezzel pedig 14 pontra növelték előnyüket. A Körmend megpróbálta felvenni a ritmust, de közel már nem tudott kerülni a Szolnokhoz, amely 85-74-re győzött, így harmadik kísérletre legyőzte az egyetlen magyar együttest, amelyet idén eddig még nem sikerült felülmúlnia.