Az Alba meglepő pofonba szaladt bele Jászberényben

Egyetlen másodpercig sem vezetett Dzunics Braniszlav csapata - a hazaiak a 27 pontos Wallace vezetésével 10 pontos sikert arattak a címvédő ellen.

Magyar férfi A csoport, alapszakasz, 24. forduló
JP Auto-JKSE (8-15) - Alba Fehérvár (15-7) 82-72 (22-20, 23-18, 20-12, 17-22)

Jászberény: Nelson 10/3, Wallace 27/12, Rakics 14/6, Lucsics 14/6, Sejfic 10.
Csere: Cseh 4, Kerpel-Fronius 3, Molnár -.

Alba Fehérvár: Hill 5/3, Simpson 8/6, Pointer 13, Lóránt 7/3, Keller Á. 20/6.
Csere: Kovács 6/3, Horton 7, Filipovity -, Mohammed 4, Keller I. 2.

A meccs teljes statisztikáját ezen a linken megtaláljátok!

Már az első negyedben is érződött, hogy ez sem az az Alba Fehérvár, amelyet a kupadöntő előtt láthattunk - a hazaiak irányították a találkozót Lucsics vezetésével, és hiába szórt Keller Ákos egymaga hat pontot, a felvonás felénél így is 5 ponttal vezetett a JKSE (11-6). Nem tudott elszakadni ellenfelétől Nikola Lazics csapata (amelyet ezúttal Lo Elhadji Malick irányított), Hill és Pointer révén közelítettek a vendégek (13-12) - Wallace hét pontjára megint Keller válaszolt 5-tel, Simpson triplájával pedig megvolt az egyenlítés (20-20). A játékrészt Sejfic duplája zárta, és csak a 11. percig tartotta magát még a címvédő (24-24). Ezt követően percekig egyetlen pontot sem szereztek Lóránték, így Rakics vezetésével a 15. percre már 9 pontos hazai fórral fordultak a csapatok (33-24). Pointer próbált lökést adni övéinek, de Wallace kettesét követően, a negyed félnél a közte 10 is megvolt (38-28). 11 ponttal is vezetett már a vendéglátó, de Lóránt és Kovács révén a félidő végén közelebb férkőzött a székesfehérvári alakulat (45-38).

A fordulás után Lóránt duplájával 5 pontra csökkent a differencia, de igazán komoly ritmusváltásra nem volt képes az Alba - támadásban nemhogy javult volna, egyre gyengébb volt a vendég gárda. Szépen védekezett a Jászberény, és Lucsics újabb 5 pontjával a felvonás feléhez 12 pontos hazai előnnyel érkeztek a csapatok (54-42). Wallace hármasával a 15 pontot is elérte a távolság, és bár az amerikaiak, főleg Horton révén megpróbált lépni a bajnok, a negyed végére visszaállt a 15 pont a két együttes között (65-50). Az utolsó 10 percben ugyan próbált feljebb kapcsolni az Alba támadásban, de a berényieknek mindenre volt válaszuk. A hazaiak a záró szakasz felénél torpantak meg némileg, ekkor Mohammed, Horton és Simpson kosaraival, egy 6-0-val tízen belülre került a tabella negyedik helyezettje, Lóránt duplája után, a 38. percben pedig már csak 6 volt közte (73-67). Időt is kértek a hazaiak, Nelson pedig előbb egy triplával, majd két büntetővel lezárta a találkozó érdemi részét - végül 82-72-re nyert a JKSE.

A két együttes között nem voltak szakadéknyi különbségek a statisztikában, egyetlen esetet leszámítva. A hazaiak egyrészt többször állhattak oda a vonalra (15/19 - 9/12), másrészt kettővel több triplakísérletükből kettővel több hármast is dobtak (9/25 - 7/23), mindezt azonban a dupláknál nem tudta kompenzálni az Alba - egyszerűen több támadása volt a pattanózást elképesző fölénnyel, 42-23-ra megnyerő vendéglátónak, amely a saját palánkja alatt mind a 32 lecsorgót begyűjötte...